Wiadomości

Drogi lotnisko–stadion nie będzie na Euro

2010-11-04, Autor: bk
Zmiana harmonogramu realizacji Alei Stabłowickiej, jak to nazywają urzędnicy jest już faktem. Realny termin zakończenia budowy połączenia Portu Lotniczego ze Stadionem Piłkarskim w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu to rok 2013. Razem z obwodnicą Leśnicy. To efekt rezygnacji przez PKP z budowy linii kolejowej na lotnisko, która krzyżowała się z tą trasą. Urzędnicy nie chcą budować wiaduktu nad łąką.

Reklama

Niestety sprawdziły się nasze przypuszczenia z 1 października. Aleja Stabłowicka nie będzie gotowa na Euro.
- Drogę trzeba przeprojektować w związku z tym, że nie wiadomo kiedy powstanie nowe połączenie kolejowe, dla którego projekt przewidywał budowę wartego kilkanaście milionów złotych wiaduktu – tłumaczy Marek Szempliński, ze spółki Wrocławskie Inwestycje. - Związane z tym procedury formalne zajmą tyle czasu, że przetarg będzie można ogłosić najwcześniej w przyszłym roku, nie ma więc możliwości  aby zakończyć realizację projektu przed Euro 2012. Realny termin zakończenia to rok  2013 – dodaje.  - Obsługę komunikacyjną imprezy piłkarskiej zapewni AOW, która ma być gotowa w przyszłym roku i także łączy stadion z lotniskiem poprzez ulicę Graniczną – tłumaczy Marek Szempliński. - Natomiast budowa alei Stabłowickiej jest przede wszystkim istotna ze względu na ominiecie osiedla Leśnica przeciętego drogą krajową.  Dlatego też priorytetem przy zmianach w projekcie będzie obwodnica Leśnicy i ta część alei, która skomunikuje ją z drogą krajową nr 94 – dodaje.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2010-11-04
  16:07:32

  0 0

  No cóż... Wyszło jak zwykle.

 • ~ 2010-11-04
  16:44:09

  0 0

  No to można zrezygnować z niepotrzebnej drogi na stadion i pociągnąć tę trasę aż do Nowego Dworu. Wtedy to będzie obwodnica Leśnicy, a nie trasa dublująca AOW.

 • ~ 2010-11-04
  17:46:43

  0 0

  Dziękujemy już wam wizjonerom zatrudnionym przez wszechwładnego, którzy decydują jak zmarnować nasze pieniądze!!!

 • ~ 2010-11-04
  18:50:04

  0 0

  Bravo debilizm pierwsza Klasa teraz zrezygnują z wiaduktu bo torów nie będzie a potem jak by chcieli tory budować to już się nie da ale kaska popłynęła do przydupasów Pana D a ja się zapytam w takim razie co z tunelem na lotnisku który już powstał i nie będzie wykorzystany co zasypać go czy wysadzić to już podchodzi pod niegospodarność tych debili bo tego już się nie da inaczej nazwać

 • ~ 2010-11-14
  15:55:33

  0 0

  Dzięki Dynamiczny, jak zwykle dałeś czadu

 • ~ 2010-11-16
  19:37:01

  0 0

  PKP nic nie potrafi zbudowac za to potrafi zniszczyc ... oczywiscie jak zwykle biedna polska firma nie miala pieniazkow zeby wybudowac niewielki fragment torow ... ta droga nie jest tak bardzo istotna dlatego dobry pomysl urzednikow aby wstrzymac sie z budowa bo bez sensu budowac wiadukt nad polem ... bo PKP pewnie bedzie w stanie wybudowac ten odcinek torowiska za jakies 50 lat ... nic tylko zaskarzyc PKP o blokowanie rozwoju miasta i brak wsparcia przy organizacji euro ... co za kraj ...

 • ~ 2010-11-16
  23:50:28

  0 0

  I bardzo słusznie. Trasa ta bez obwodnicy Leśnicy jedynie zdubluje AOW i sama jest niepotrzebna. Nawet jako część planowanej obwodnicy Leśnicy niewiele daje, bo tylko nieco skraca dojazd do lotniska. Szkoda kasy - lepiej ją wydać na remont Kosmonautów (podobny odcinek drogi i to bez wiaduktów ;-).
  Mówiąc krótko: PO CO była trasa prostopadła do przyszłej obwodnicy Leśnicy, a dublująca odcinek AOW?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.