Wiadomości

Dwie osoby ranne w zderzeniu tramwajów niedaleko mostów Trzebnickich

2012-04-24, Autor: jg
We wtorkowe przedpołudnie na skrzyżowaniu ulic Żmigrodzkiej i Zawalnej zderzyły się dwa tramwaje. Pogotowie zabrało dwie osoby do szpitala.

Reklama

Linia nr 8 ruszała z pętli przy ulicy Zawalnej w stronę centrum miasta. W jej drugi wagon uderzyła "siódemka", która zmierzała od strony mostu Trzebnickiego do Marino. Niewykluczone, że w tym pojeździe doszło do awarii hamulców.

Jedną z poszkodowanych osób jest kobieta w starszym wieku, ale na razie nie ma informacji by jej obrażenia były ciężkie.
Tramwaje linii 1, 7 i 8 jeżdżą objazdem przez pl. Staszica, ul. Reymonta i Bałtycką. Od placu Powstańców Wielkopolskich do Marino kursuje autobus zastępczy. Nie ma natomiast utrudnień dla kierowców. Ruch tramwajowy wkrótce ma zostać przywrócony, obecnie trwa ustawianie za pomocą dźwigu obu wozów na właściwe tory.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~damian91 2012-04-24
  17:27:58

  0 0

  ja bym nie powiedział, że most trzebnicki jest niedaleko marino, już prędzej powiedziałbym, że koło Leclerc albo dworca Nadodrze.

 • ~Amnesia 2012-04-24
  17:42:51

  0 0

  Baaa, ja to bym napisał że niedaleko Placu Bema albo cmentarza Osobowickiego! Odległość podobna jak z tamtego miejsca do Marino ;)

 • ~yhmm 2012-04-24
  23:28:04

  0 0

  nie żadna wina hamulców , tylko świateł ! tramwaj który jedzie w stronę Marino, na Moście Trzebnickim dostaje wg mnie za szybko światło do jazdy na wprost, bo drugi tram który wyjeżdża z pętli na Zawalnej w kierunku centrum, jeszcze nawet cały nie zdąża przejechać i tył zostaje.. druga sprawa to motorniczy, już nie raz byłem świadkiem jak właśnie jadąc "siódemką" - motorniczy nawet nie hamuje tylko przejeżdża "na styk" koło tyłu "ósemki" ...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.