Impel wygrał z KSZO po nerwowej końcówce

2018-02-17, Autor: mh

Siatkarki Impelu Wrocław pokonały na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1, choć pierwszego seta przegrały 16:25, a w czwartym niewiele brakowało, by rywalki doprowadziły do remisu 2:2.

Choć Impel gra w kratkę, to w ostatnim czasie wrocławskiej drużynie udało się pokonać KS Pałac Bydgoszcz i BKS Profi Credit Bielsko – Biała. Zdecydowanie gorzej szło wrocławiankom na wyjazdach, gdzie zdobyły tylko dwa punkty. Tym bardziej cieszy sobotnia wygrana. Zwłaszcza, że nie zwiastował tego pierwszy set meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który przegrały 16:25. Dwa następne należały jednak do Impelu i wygrały je 25:18 i 25:20. Czwarty set był bardzo wyrównany, a rywalki były bardzo bliskie doprowadzenia do remisu 2:2. W końcówce więcej zimnej krwi zachował jednak Impel, wygrywając na wyjeździe 26:24. Świetne zawody rozegrały Iga Chojnacka, która została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania. Środkowa Impelu zdobyła 17 punktów, w tym 9 atakiem i 6 blokiem. Zanotowała też dwa asy serwisowe.