Kadetki #VolleyWrocław w półfinale Mistrzostw Polski

2020-03-02, Autor: ah

Kadetki #VolleyWrocław wygrały w niedzielę ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski w Świeciu. Zwycięstwo w grupie VIII daje wrocławiankom miejsce w najlepszej 16tce rozgrywek i szansę na powalczenie o ich finał.

Dla siatkarek Andrzeja Krowiaka wygranie wszystkich meczów ćwierćfinału jest powtórzeniem rezultatu sprzed roku. Wtedy kadetki #VolleyWrocław awansowały do 1/2 finału MP z pierwszego miejsca w swojej grupie, a do rywalizacji w ostatniej fazie rozgrywek zabrakło im zaledwie jednego punktu.

Mocne otwarcie

#VolleyWrocław zaczął ćwierćfinałowe zmagania zdecydowanie – na otwarcie turnieju pokonał mistrza województwa lubuskiego (UKS Ares Nowa Sól) bez straty seta (25:12, 25:10, 25:8). Do 15 punktów w żadnej partii nie zdołały dojść również kolejne przeciwniczki siatkarek z Dolnego Śląska – LUKS Sukces Komprachcice (25:14, 25:12, 25:11). Wrocławianki potwierdziły swoją dominację i w kolejną fazę zawodów wkroczyły z dwoma wygranymi na koncie.

Wyrównany weekend

W sobotę i niedzielę na kadetki Andrzeja Krowiaka czekały już bardziej wymagające rywalki. Gospodynie turnieju – MUKS Joker Świecie, które w swojej podgrupie zajęły drugie miejsce, zapowiadały się jednak na trudnego rywala z racji gry w swojej hali. Pierwszy mecz przegrały 3:1 (23:25, 25:18, 25:17, 25:17) z MKS Dwójką Zawiercie, natomiast w piątek wygrały 3:0 (25:16, 25:21, 25:21) z SMS XXI LO Jedynką Tarnów.

Dla wrocławianek ten mecz był jak dotychczas najbardziej wyrównanym starciem ćwierćfinału – po czterech setach pokonały gospodynie 3:1 (23:25, 25:18, 25:18, 25:22) i następnego dnia przystąpiły do rywalizacji z MKS Dwójką Zawiercie. Zawiercianki w sobotę wygrały szybciej niż siatkarki trenera Krowiaka: zwyciężyły zawodniczkami z Nowej Soli bez straty seta 3:0 (25:10, 25:15, 25:15).

Niedziela należała jednak do #VolleyWrocław: pokonanie MKS Dwójki Zawiercie 3:1 (21:25, 25:21, 25:10, 25:22) dało im zwycięstwo w VIII grupie ćwierćfinałowej MP. Do 1/2 finału rozgrywek awansowały też niedzielne przeciwniczki wrocławianek. MVP turnieju w Świeciu wybrano przyjmującą #VolleyWrocław, Joannę Chorążę. Wyróżniona została także Magda Kubas - jako najlepszą libero turnieju.