Wiadomości
Koalicja Obywatelska chce walczyć ze smogiem
Zużywanie mniejszej ilości ciepła na ogrzewanie, modernizacja infrastruktury ciepłowniczej, czerpanie energii ze źródeł odnawialnych, stawianie na energię rozporoszoną oraz zieleń. Koalicja Obywatelska przedstawiła swój program walki z zanieczyszczeniem powietrza.
Podczas czwartkowej konferencji wrocławscy kandydaci KO poruszyli kwestię walki ze smogiem i przedstawili proponowane przez nich rozwiązania, które przyczyniłyby się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. – Kluczowa jest termomodernizacja budynków. Trzeba wykonać audyt energetyczny, by stwierdzić gdzie ucieka ciepło i przeprowadzić zarekomendowane zmiany, żeby zużywać go mniej. Jeśli chodzi o budowę nowych budynków, to konieczne jest ustalenie nowych standardów, mamy wysoko rozwiniętą technologię budowania domów pasywnych, musimy zmienić więc normy budowania nowych budynków, by zużywać mniej ciepła – mówi numer 2 na liście Koalicji Obywatelskiej, Małgorzata Tracz.
Małgorzata Tracz podkreśla, że konieczna jest modernizacja sieci ciepłowniczych. – Do 2030 roku chcemy wyeliminować palenie węglem, a do 2035 roku w całym ciepłownictwie. Chodzi o to, by w pierwszej kolejności w miastach powiatowych, a potem w całej Polsce przejść na niskoemisyjne, czyste źródła ogrzewania. Mamy również ambitny plan, by do 2030 roku ponad 1/3 energii pochodziła ze źródeł odnawialnych – dodaje Tracz.
Politycy KO wychodzą z propozycją wsparcia dla obywateli, firm oraz wspólnot, by stawiali przydomowe instalacje OZE. Według Małgorzaty Tracz ciepło i energia powinny docelowo pochodzić z przydomowych instalacji. – Musimy postawić także na energię rozproszoną, która daje bezpieczeństwo energetyczne. Kolejną kwestią jest zieleń. Wszyscy wiemy, że drzewa oczyszczają powietrze – zaznacza.
Poseł Michał Jaros wspomina także o dwóch istotnych według niego liczbach. – 13,5 miliona ton rosyjskiego węgla co roku wjeżdża do Polski i ta liczba stale rośnie. Poza tym 434 tysięcy ton śmieci, które w 2018 roku przyjechało do naszego kraju. To są liczby, które państwo powinno sobie uświadomić – podsumowuje Jaros.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Od 1 stycznia 2021 MPK Wrocław będzie darmowe dla kolejnej grupy. Inni zapłacą więcej
79942 -
Wypadek we wrocławskim zoo. Nie żyje roczny gibon
44693 -
Wrocław: Te przychodnie będą szczepić na koronawirusa [LISTA PLACÓWEK]
28870 -
Seicento z przyczepą kempingową. 25-latek uciekał z Wrocławia
17758 -
Wrocławski ginekolog żądał łapówek za usługi w szpitalu. Prokuratura szuka jego pacjentek
15955
Najczęściej komentowane
-
Seicento z przyczepą kempingową. 25-latek uciekał z Wrocławia
5 -
Coraz więcej domów, zbyt wąska ulica. Rozbudowy nie będzie: miasto spowolniło ruch [ZDJĘCIA]
2 -
Od 1 stycznia 2021 MPK Wrocław będzie darmowe dla kolejnej grupy. Inni zapłacą więcej
2 -
Jerzyki będą walczyć z komarami na Ołbinie i Nadodrzu [ZDJĘCIA]
2 -
Seniorzy do punktu szczepień COVID-19 pojadą taksówkami za darmo
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alertSonda
Czy Jasmina Szymańska i Michał Szczurek zrobią wielkie kariery w branży muzycznej?
Oddanych głosów: 5