zamknij

Wiadomości

Kolejne nowe zakażenia koronawirusem na terenie województwa. Gdzie dokładnie?

2020-04-01, Autor: mgo

Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował w środę o 52 nowych, potwierdzonych testami przypadkach COVID-19. Od początku epidemii koronawirusa na Dolnym Śląsku stwierdzono u 326 osób. 

Osoby, u których w środę potwierdzono obecność koronawirusa, pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Jeleniej Góry oraz powiatów kłodzkiego, jeleniogórskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, polkowickiego, legnickiego, zgorzeleckiego, lubińskiego, lubańskiego, dzierżoniowskiego, oleśnickiego, strzelińskiego i wrocławskiego.

Reklama

Wśród 326 osób, u których do tej poro zdiagnozowano COVID-19, są cztery osoby zmarłe. Liczba pacjentów, na ten moment hospitalizowanych w dolnośląskich szpitalach ze względu na podejrzenie koronawirusa, przekracza 248. Ponad 4405 osób jest objętych kwarantanną lub izolacją, a około 2637 - nadzorem epidemiologicznym. 

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~~~Zet 2020-04-01 23:11:35

  1) Dwadzieścia dni temu, 11 marca, zostały zamknięte szkoły, przedszkola, uczelnie, muzea, teatry i kina. Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił, że rozpoczynamy społeczną kwarantannę. Dwa dni później zostały zamknięte granice i wprowadzono 14-dniową kwarantannę dla powracających. Zamknięto również kluby, puby, restauracje, kasyna i galerie handlowe. Wprowadzono zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.
  24 marca wprowadzono zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, a w kościołach może przebywać maksymalnie pięcioro wiernych. Wprowadzono obostrzenia w komunikacji miejskiej ograniczając liczbę pasażerów.
  I jakie są tego efekty? Liczba zakażonych koronawirusem stale rośnie. Dziś jest to już 2311 potwierdzonych przypadków. Mamy 200-250 nowych zakażeń każdego dnia. Czy gdyby nie było kwarantanny, tych przypadków byłoby więcej? Z pewnością tak. Ale pomimo kolejnych obostrzeń liczba zakażeń rośnie coraz gwałtowniej, a minister Szumowski zapowiada podwajanie tych przyrostów co kilka dni. Czy to zatrzyma koronawirusa?

  11 1
 • ~~~Zet 2020-04-01 23:12:10

  2) Kwarantanna trwa w Polsce już 20 dni. Mamy coraz ostrzejsze restrykcje i coraz więcej zakażeń. Jednocześnie Prawo i Sprawiedliwość prze do wyborów 10 maja. Do Sejmu wpłynął właśnie projekt ustawy przyznającej prawo do korespondencyjnego głosowania wszystkim wyborcom, chociaż jeszcze niedawno PiS twierdził, że takie głosowanie to prosta droga do oszustw i fałszowania wyborów. Teraz zaś ma to być świetne rozwiązanie i panaceum na wszystkie kłopoty. Przy takim sprzecznym przekazie trudno o zaufanie do władzy. A do kompletu rodzina nie może razem iść ulicą. Nie będę zdziwiona, jeśli wielu Polaków dojdzie do wniosku, że rządzący chcą ich po prostu wziąć za twarz, a koronawirus jest tylko pretekstem.

  12 2
 • ~~~Zet 2020-04-01 23:14:28

  Mamy 71 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – napisano na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.
  Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.
  Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.
  W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
  Oznacza to, że dzisiaj wykryto już 193 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a zmarło 9 osób. Do tej pory dobowy rekord zgonów to 4 osoby.

  9 1
 • ~~~Zet 2020-04-01 23:23:03

  A) Rząd prawdopodobnie znacząco zaniża statystyki zgonów, wynika z informacji, które ujawnił dr Stefan Karczmarewicz. „Każda osoba bez wykonanego testu i bez dodatniego wyniku tego testu:
  niezależnie od tego, jak charakterystyczne miałaby objawy,
  niezależnie od wyniku badania przy pomocy tomografii komputerowej (który według pojawiających się, zgodnych danych ma wyższą wartość diagnostyczną od testu laboratoryjnego)
  nieważne – z kontaktu czy bez (Polska jest uznana przez WHO za kraj transmisji poziomej, więc wszyscy jesteśmy kontaktem)
  … będzie zaliczona do grupy, gdzie „choroby współistniejące” (jakiekolwiek by nie były) będą główną przyczyną wyjściową zachorowania lub zgonu.

  10 1
 • ~~~Zet 2020-04-01 23:23:39

  B) Do grupy tej zostają zaliczone osoby
  u których test został wykonany zbyt wcześnie, a potwierdzającego nie wykonano
  którym odmówiono testu lub zwlekano z nim ponad trzy tygodnie (znam takie przypadki i Państwo zapewne też znacie)
  które miały charakterystyczny przebieg choroby, a nawet charakterystyczne zmiany wykazane w tomografii komputerowej płuc, ale nie miały testu laboratoryjnego – z jakichkolwiek powodów (warto wiedzieć: powtarzają się doniesienia, że sanepid odmawia testów u osób ze znacznie nasilonymi objawami)
  osoby na kwarantannie, u których nie wykonano testów podczas jej trwania mimo ewidentnego kontaktu z osobą zakażoną
  osoby, które zmarły na kwarantannie przed wykonaniem testów – mimo danych epidemiologicznych mocno przemawiających za zakażeniem Covid-19″ - ujawnił na swoim blogu dr. Stefan Karczmarewicz.

  9 1
 • ~~~Zet 2020-04-01 23:26:38

  Władza PiSraelska w kolonialnej hybrydzie "TenKraj"-POLIN próbuje za wszelką cenę uciszyć lekarzy, którzy wypowiadają się na temat epidemii. Jednak okazuje się, że zarządzenia, które nakazują brak wypowiedzi - są prawdopodobnie NIELEGALNE! Zakazywanie wypowiedzi nie leży bowiem w kompetencjach ministerstwa. Nie posiada ono takich uprawnień a w Polsce (póki co) panuje konstytucyjna wolność wypowiedzi. Wolność wypowiedzi gwarantuje wolność wyrażania swoich poglądów za pomocą wszelkich dostępnych środków. Konstytucja każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Zakaz wypowiedzi pozostaje więc w rażącej sprzeczności z zapisami Konstytucji. Poza tym rodzi podejrzenia, że władza chce coś przed nami ukrywać! I to ukrywanie jest powodem, dla którego każdy lekarz ma wręcz obowiązek ostrzegać nas przed możliwymi zagrożeniami.

  10 1
 • ~~~Zet 2020-04-01 23:28:51

  Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Żołnierze, głównie żandarmi, będą patrolować ulice wspólnie z policjantami – zapowiedział we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak [https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Koronawirus.-Wojsko-wychodzi-na-ulice-w-Polsce.-Komunikat-MON?fbclid=IwAR33CJIgVJ-epA6uMMrPdULNJ3BbzJtlkUtfWIBRwq5O8Got-xz4xY5-NXQ].

  10 2
 • ~~~Zet 2020-04-01 23:30:48

  Premier Mateusz Morawiecki, występując w poniedziałek wieczorem w Senacie podczas rozpatrywania przez izbę wyższą sejmowego projektu tzw. tarczy antykryzysowej, ujawnił, że sytuacja finansowa Polski w związku z pandemią COVID-19 staje się DRAMATYCZNA, a kasa państwowa praktycznie jest już pozbawiona pieniędzy.
  Szef rządu poinformował, że rząd na bieżące potrzeby ma w budżecie tzw. poduszkę płynnościową w wysokości około 50 miliardów złotych. – W normalnych warunkach wystarczy to na 6-7 tygodni – stwierdził Morawiecki. Potem, jak dodał, trzeba będzie się zapożyczać.
  Przedsiębiorcy i opozycja domagają się, by w związku z pandemią COVID-19 wszyscy przedsiębiorcy – a nie tylko małe firmy i samozatrudnieni – zostali zwolnieni z obowiązku składek ZUS. Z wyliczeń przedstawionych przez Morawieckiego wynikało, że takie rozwiązanie nie jest możliwe, ponieważ byłoby zabójcze dla państwowej kasy. Premier ocenił, że każdy miesiąc zwolnienia wszystkich przedsiębiorców z ZUS to koszt rzędu 26–27 miliardów złotych.

  10 2
 • ~~~Zet 2020-04-01 23:35:14

  "(...) z obfitości serca mówią usta" (Łuk. 6:45 - Nowy Testament)
  „Kryzys zdrowotny przekształca się w kryzys gospodarczy i ważne, żeby zapewnić maksymalne dla budżetu a minimalne dla przedsiębiorców mechanizmy przetrwania” – miał powiedzieć w Senacie premier Mateusz Morawiecki.
  Co oznaczają maksymalne mechanizmy przetrwania dla budżetu a minimalne dla firm? Że małe i średnie polskie firmy można zniszczyć i usunąć z rynku? Czy może państwu już nie zależy na tym, aby w Polsce rozwija się jakikolwiek biznes?

  9 2
 • ~~~Zet 2020-04-01 23:48:49

  PiSrael zastosował wobec pandemii swoistą odmianę "Paragrafu 22":
  1) żeby rozpoznać Covid-19, konieczny jest dodatni wynik testu.
  2) nie testujemy, a w każdym razie staramy się nie testować.
  Nie wiadomo, o ile zaniżona jest liczba przypadków Covid-19 w Polsce. A) dlatego, że Ministerstwo Zdrowia, GIS i PZH stosują politykę ograniczeń testowania, o czym świadczy niepokojąco duża liczba doniesień o tego rodzaju przypadkach. B) z założenia fałszowane są dane epidemiologiczne, o czym właśnie w ubiegłym tygodniu oficjalnie doniesiono.
  Intuicyjnie można szacować, że oficjalne liczby - to 25-30% stanów rzeczywistych. Trzeba przyznać, że jeżeli przemnożymy te oficjalne przez cztery, to wciąż będzie niedużo, zwłaszcza w porównaniu z Włochami czy Hiszpanią. Jest to natomiast fatalny prognostyk na przyszłość, stanowi bowiem dowód braku koncepcji PiSraela na rozumną reakcję wobec pandemii i zapowiedź, że jeżeli sprawy pójdą w złym kierunku, to możemy się spodziewać głównie (albo wyłącznie) pudrowania danych. Całą pozostałą bowiem energię Prezes "Jego Miłomściwość" spożytkuje dla utrzymania władzy.

  9 3
 • ~~~Zet 2020-04-02 00:37:54

  Obok wyborów prezydenckich i kwestii odszkodowań, pojawia się trzeci aspekt, który może świadczyć o niechęci rządzących do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. To rachunek polityczny.
  Być może więc niechęć rządzących do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego wcale nie wynika z często powtarzanej regułki o braku przeciwskazań do przeprowadzenia wyborów prezydenckich mimo szalejącej pandemii koronawirusa, ale właśnie z powodu trudnych do oszacowania konsekwencji finansowych związanych z wypłatą odszkodowań.
  - W budżecie, jak widzimy, nie ma nawet środków na to, by przygotować odpowiedni pakiet dla przedsiębiorców, a co dopiero takie straty. To byłoby nierealne, żeby budżet udźwignął straty, zwłaszcza przedsiębiorców - uważa mecenas Pankiewicz.
  [https://fakty.interia.pl/polska/news-koronawirus-w-polsce-a-jesli-wcale-nie-chodzi-o-wybory,nId,4411908?fbclid=IwAR29i__NfUGSsYhCFl0J5RVfaIJuyiZnDWoXu-uphO9Z_LLURpP8FBKhA7M#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome]

  9 3
 • ~Breslau_Mock 2020-04-02 01:33:41

  Komuś tu się wybitnie nudzi w domu ;) polecam książkę, film albo bieganie

  3 11
 • ~~~Zet 2020-04-02 01:48:29

  Do ~Breslau_Mock: Wnioskuję, że śpisz. Czytałeś [tekst poniższy]? Chcesz porozmawiać?
  To Twój analityczno-hipotetyczny profil osobowy opracowany na podstawie Twoich wpisów na tutejszym portalu:
  Najprawdopodobniej w młodości byłeś molestowany i wykorzystywany seksualnie (ojciec/ojczym/konkubent/sąsiad/ starszy kolega, itp. – wpisz właściwe), co wpłynęło na Twoją tzw. nie-heteronormatywną seksualność. Najwyraźniej w stosownym czasie „nie dopilnowała” Cię matka – stąd jesteś anty-społecznym (w znacznym stopnia i względem wielu grup) egoistą, masz solidne deficyty dobrego wychowania, w sferze wykształcenia, kultury osobistej oraz szereg indywidualnych kompleksów (co z reguły imputujesz innym). Zapewne obecnie wykorzystuje Cię w pracy Twój przełożony (o czym nie wiem Twój chłopak – tak, jak Ty nie wiesz o jego skokach w bok), który zatrudnił Cię na dosyć wysokim stanowisku w magistracie (znacznie przekraczającym Twoje kompetencje), dającym wysokie zarobki (uzupełniane premiami ekstra). Czujesz się pewny (w istniejącym układzie biurokratyczno-ratuszowym), a do innych ludzi (spoza Twojego wagino-sceptycznego środowiska) odnosisz się z lekceważeniem oraz słabo skrywaną pogardą („prymity”, „półgłówki”, „oszołomy”, itd.). Żyjesz ponad stan, odwiedzasz inne aglomeracje i pokrewne pod względem seksualnym grupy, dobrze się ubierasz (tak na ogół mają osobniki o skłonnościach egotyczno-narcystycznych, które np. wartościują w sposób następujący: gorszy strój = gorszy człowiek).
  Informacje, które Tobie nie pasują oraz ludzi, którzy je głoszą – najchętniej być zakazał i zdelegalizował, bowiem tylko Twój ogląd świata jest jedynie słuszny, a przynajmniej – póki co – dla Ciebie bardzo wygodny, wręcz finansowo komfortowy!
  Opto-kan Twojego mózgu najprawdopodobniej wykazałby na poważny niedorozwój pewnych ośrodków związanych z wyższymi uczuciami/emocjami. Przestępców, gangsterów, morderców klinicyści badają między innymi pod kątem reakcji na małe dzieci. Jeśli osobnik wykazywał cechy opiekuńcze, chciał chronić i bronić je – oznaczało, że ma cechy ludzkie, jest zsocjalizowany, mógł wrócić do społeczeństwa, by normalnie w nim funkcjonować. Twoja kompulsywno-obsesyjna niechęć (nienawiść?) do pro-lajferów, zdjęć ukazujących okrutnie zamordowane (po wielokroć jeszcze nienarodzone) dzieci – jest zastanawiająca i wskazuje na skłonności (cechy) psycho- oraz socjopatyczne. Wzruszasz się i oburzasz, gdy znajomego mulata spotkała przykrość (ciekawe: gdy ja chodzę z moimi znajomymi o odmiennej karnacji jakoś nigdy coś takiego się NIE zdarzyło!) – a dogłębnie nie wstrząsa Tobą myśl o rozszarpanych, zamordowanych bezbronnych dzieciach?! To jest nieludzkie!
  Do Twojej wiadomości: większość mężczyzn o orientacji homoseksualnej (60%) podejmuje seks analny bez użycia prezerwatywy, nawet jeśli są zakażeni wirusem HIV (barebacking). Ze stosunkiem analnym wiąże się duża liczba chorób (z których wiele nie występuje wcale w populacji heteroseksualnej lub występuje rzadko), takich jak: AIDS, syfilis, rzeżączka, żółtaczka typu B i C, rak odbytu, ziarnica weneryczna pachwin, lamblioza, kryptosporidia, opryszczka, brodawczak, drobnoustrojowe zakażenie przewodu pokarmowego isospora belli, zakażenie grzybicze microsporidia, narośla na genitaliach i inne, spośród których duża część posiada poważne komplikacje i/lub jest nieuleczalna. Ryzyko zakażenia wirusem HIV u młodych mężczyzn (w przedziale wiekowym od 15 do 22 lat) o orientacji homoseksualnej, którzy kiedykolwiek uprawiali seks analny, jest pięciokrotnie wyższe niż u tych, którzy nigdy nie podejmowali seksu analnego.
  Nauce znane są przypadki, że udaje się prominentnych oraz aktywnych homo-działaczy związków LGBTQ wyleczyć lub (choć byli krytyczni czy sceptyczni wobec leczenia homoseksualizmu, wskutek badań nad procesem leczenia) radykalnie w tej kwestii zmienili zdanie. Np. amerykański psychiatra żydowskiego pochodzenia profesor Robert Leopold Spitzer w 2003 r. opublikował wyniki swych badań. Był on (zmarł w 2015) uważany za bardzo aktywnego orędownika działalności homoseksualistów. Czynnie zwalczał pogląd, że homoseksualizm to zboczenie, choroba lub zaburzenie psychiczne. Odegrał kluczową rolę w usunięciu homoseksualizmu jako zaburzenia psychicznego z podręcznika psychiatrii w roku 1973. Zbadał on, jak niektóre osoby o orientacji homoseksualnej zareagują na terapię reparatywną. Badanie objęło 200 respondentów obojga płci (143 mężczyzn, 57 kobiet), którzy zadeklarowali zmianę orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną trwającą co najmniej 5 lat. W podsumowaniu wyników badań prof. R.L. Spitzer m.in. napisał: „Chociaż autor był początkowo sceptyczny, w czasie badań nabrał przekonania co do możliwości zmiany orientacji seksualnej u niektórych gejów i lesbijek”. Pomimo, że przykłady ‘zupełnej’ zmiany orientacji nie były powszechne, to jednak większość uczestników badania stwierdzała zmianę przeważającej lub wyłącznie homoseksualnej orientacji (występującej przed terapią) na przeważającą lub wyłącznie heteroseksualną orientację w ostatnim roku jako rezultat terapeutycznej naprawy.
  Dodam, że zgadzam się ze znanym psychiatrą – psychologiem, który wypowiadając się na temat homoseksualistów i osób trans-seksualnych (cytuję z pamięci) rzekł: – „(…) Często są to osoby wrażliwe, wartościowe, godne szacunku. Potrzebują wsparcia, terapii, leczenia. Nierzadko są wewnętrznie splątani, z silnymi zaburzeniami tożsamości (…) Nie ma jednak mojej zgody, aby jednostka chorobowa była normą społeczną (…)”. Dlatego walcząc o dalsze istnienie społeczeństwa – tej granicy trzeba bezwzględnie bronić, zdecydowanie zwalczając wszelką promocję zachowań typu LGBTQ w przestrzeni medialno-społecznej.
  Podsumowując: zastanów się, czy to, co napisałem jest adekwatne do Twojej sytuacji, „prześpij się” z problemem, przemyśl jakim jesteś człowiekiem. Sądzę, że ciągle masz szansę na normalne życie!

  10 4
 • ~~~Zet 2020-04-02 06:53:57

  Wirus SARS-CoV-2 jest niebezpieczny przede wszystkim dla osób starszych, szczególnie jeśli występują u nich problemy z płucami. Koronawirus atakuje również bezpośrednio mięsień sercowy!

  9 3
 • ~Breslau_Mock 2020-04-02 10:23:17

  Zet :D Zabawny z ciebie zjeb:p

  3 11
 • ~~~Zet 2020-04-02 14:59:07

  Do ~Breslau_Mock: Pewnie teraz "Sutek" Cię namiętnie 'lansuje'! Takie uroki pracy pod szefem!

  9 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak będziesz głosować w wyborach zaplanowanych na 28 czerwca?

Oddanych głosów: 52