Łapacze motyli po raz pierwszy na Stadionie Olimpijskim

2012-03-30, Autor: mw
Lacrosse, najszybszy sport na dwóch nogach, wraca do Wrocławia. W najbliższą sobotę 31 marca, zostanie zainaugurowana runda wiosenna Polskiej Ligii Lacrosse. Kosynierzy Wrocław będą podejmować aktualnego mistrza Polski drużynę Poznań Hussars.

Już teraz można śmiało zaryzykować i napisać, że pojedynek będzie niezwykle emocjonujący. Nie, że zapowiada się emocjonująco, ale na pewno taki będzie. Poznaniacy na pewno będą chcieli zrewanżować się za ubiegłoroczną porażkę po zaciętym meczu Na Niskich Łąkach. Kosynierzy natomiast zechcą pokazać, że w tym sezonie to im należy się najwyższy stopień podium. Walka więc będzie ostra.

Mecz rozpocznie się punktualnie o 12:30. Wcześniej natomiast, od godziny 11:00, będzie okazja do obejrzenia zmagań żeńskiego Team Poland (drużyna złożona z zawodniczek wszystkich miast), który to w ramach niemieckiej ligi zmierzy się z drużyną Patchwork Redbacks.Wstęp na mecze jest bezpłatny, a dla widzów przewidziane są liczne atrakcje i konkursy w trakcie jego trwania.

Kosynierzy Wrocław - Poznań Hussars - godz. 12:30, 31.03.2012r, Stadion Olimpijski; Team Poland - Patchwork Redbacks - godz. 11:00, 31.03.2012r, Stadion Olimpijski

Co to jest lacrosse? Zespołowa gra pochodzenia indiańskiego rozgrywana na trawiastym boisku. Polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika. Drużyny liczą po 10 zawodników. Mecz trwa 60 minut, jest podzielony na kwarty, po 15 minut każda.