Kultura

Marek Krajewski uhonorowany złotym herbem Lwowa

2011-09-15, Autor: js
Marek Krajewski, sławiony wrocławski autor kryminałów o przedwojennym Wrocławiu został doceniony także we Lwowie. Ukraińska prasa donosi, że twórca postaci Eberharda Mocka i Edwarda Popielskiego otrzyma z rąk mera Lwowa złoty herb miasta.

Reklama

Odznaczenie zostanie wręczone Krajewskiemu podczas odbywających się we Lwowie największych krajowych targów księgarskich - XVIII Forum Wydawców. Nagroda ma być formą wyróżnienia i podziękowania za osadzenie akcji kilku powieści właśnie we Lwowie.

Przypomnijmy, że w minione wakacje na półkach księgarskich pojawił się ósmy kryminał Krajewskiego w przedwojenny sztafażu - „Liczby Charona”. To trzecia już powieść, której akcja toczy się w przedwojennym Lwowie, a druga, której pierwszoplanowym bohaterem jest komisarz Edward Popielski.

Gratulujemy!

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~M. 2011-09-15
  21:09:43

  0 0

  Chciałbym zwrócić uwagę, że słowo "osławiony" (bo chyba o nie chodziło w nagłówku) znaczy 'okryty ZŁĄ sławą'. Czy nie wystarczyło napisać np. znany, słynny, sławny, poczytny, cieszący się dużą popularnością?! Błędy językowe (nie mówiąc już o literówkach) zdarzają się na tym portalu o wiele za często (nie jest to tylko moja obserwacja), a to źle świadczy - proszę zauważyć - nie tylko o autorach poszczególnych artykułów, lecz również o portalu jako całości. Może warto by zatrudnić korektora?

 • ~jola 2011-09-15
  23:23:04

  0 0

  Cieszę się, bardzo lubię książki Marka Krajewskiego:)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na które polskie owoce czekasz najbardziej?Oddanych głosów: 2615