Mistrzynie za burtą. Krótka przygoda Ślęzy z Pucharem Polski [RELACJA, ZDJĘCIA]

2018-01-19, Autor: prochu

Koszykarki Ślęzy Wrocław mogą skupić się wyłącznie na rozgrywkach ligowych. W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski mistrzynie Polski nie popisały się, zdecydowanie przegrywając z Artego Bydgoszcz 80:93. Wynik nie oddaje przebiegu gry, bowiem bydgoszczanki w trakcie meczu prowadziły już niemal trzydziestoma punktami!

To był jeden z najgorszych meczów Ślęzy w tym sezonie. Artego zdominowało to spotkanie od samego początku i zasłużenie awansowało do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z CCC Polkowice. Głównym powodem porażki wrocławianek była słaba postawa w defensywie, o czym świadczy bardzo duża liczba punktów zdobytych przez rywalki.

Artego z łatwością znajdowało drogę pod sam kosz, a do tego wykorzystywało otwarte pozycje na dystansie. Mecz zaczął się od prowadzenia bydgoszczanek 9:0, a Ślęza pierwsze punkty z gry zdobyła dopiero po niemal siedmiu minutach. Rywalki już wtedy miały wysoką przewagę. Po pierwszej kwarcie wynosiła ona aż 18 punktów (31:13).

Bydgoszczanki wypracowały sobie nie tylko wysoką przewagę. Złapały też swobodę grania. W drugiej i trzeciej kwarcie nadal trafiały z bardzo dobrą skutecznością. W pewnym momencie prowadziły nawet 70:43. Ślęza nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki. Coś pozytywnego o grze wrocławianek można było powiedzieć dopiero w czwartej kwarcie. Wtedy to kilka udanych akcji w obronie i ataku pozwoliło Ślęzie zmniejszyć straty. O pokonaniu Artego nie było jednak mowy.

Po odpadnięciu z Pucharu Europy i Pucharu Polski koszykarki z Wrocławia mogą się skupić już tylko na Energa Basket Lidze. Kolejny mecz w tych rozgrywkach Ślęza rozegra 28 stycznia o godzinie 16. Wtedy to przed własną publicznością zmierzy się z Widzewem Łódź.

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 80:93 (13:31, 25:27, 17:23, 25:12)
Ślęza: Kaczmarczyk 21 (2), Treffers 15 (1), Ursu-Kim 12 (2), Kastanek 11 (3), Zoll-Norman 8, Sosnowska 7 (1), Sklepowicz 2, Ndiba 2, Ajduković 2, Szybała 0.
Artego: Stanković 17, O'Neill 15, McBride 14 (2), Adamowicz 13 (2), Stallworth 13, Międzik 9 (3), Szott-Hejmej 8 (2), Żurowska-Cegielska 4.