zamknij

Wiadomości

Na balu u Dutkiewiczów zebrano ponad 1,5 mln złotych

2012-01-14, Autor: tm
Prawie 1300 gości, a wśród nich m.in. Leszek Czarnecki, kardynał Henryk Gulbinowicz i rektorzy wrocławskich uczelni, bawiło się podczas dziesiątego balu dobroczynnego organizowanego przez Annę i Rafała Dutkiewiczów. W trakcie licytacji na rzecz chorych dzieci udało się zebrać ponad 1,5 mln zł.

Najcenniejszym przedmiotem tegorocznych aukcji balowych były skrzypce z  autografem Geogre’a Michaela, które wylicytowano za 250 tys. zł. Pod młotek poszły też m.in. rękawice bokserskie podpisane przez Tomasza Adamka i Witalija Kliczkę oraz kielich Jana Pawła II. Ponadto trzy z licytowanych przedmiotów osiągnęły cenę po 100 tys. zł.

W tym roku po raz pierwszy na balu pojawił się sklepik, w którym można było zakupić miedzy innymi koszulkę Sebastiana Mili z autografami piłkarzy Śląska Wrocław, 100 najnowszych płyt gwiazdy wieczoru - Maryli Rodowicz, czy kask i kamizelkę, w której król Szwecji Karol Gustaw oglądał wrocławski stadion.

Tegoroczny bal nawiązywał wystrojem sali do zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej. W Hali Stulecia stały bramki, na stolikach znajdowały się niebiesko-żółte lub biało-czerwone dekoracje, a prowadzący ubrali się w stroje sędziowskie i z gwizdkami prowadzili licytacje.

W tym roku zbierano pieniądze na zakup cyfrowego aparatu rentgenowskiego dla dzieci z  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu - na ten cel przekazano 80% uzbieranej sumy. Pozostała część dochodu balu zostanie przeznaczona na Przylądek Nadziei, czyli powstającą we Wrocławiu nową Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i  Hematologii Dziecięcej oraz dla Julii Zakrockiej, na  rzecz której odbył się pierwszy bal Anny i Rafała Dutkiewiczów.

W tegorocznym Balu Dobroczynnym uczestniczyło blisko 1300 gości. We wrocławskiej Hali Stulecia w nocy z 13 na 14 stycznia bawili się przedstawiciele biznesu, nauki, kultury, korpusu dyplomatycznego i  polityki.

W przygotowaniach pomagało 70 wolontariuszy, 130 kelnerów, kilkudziesięciu techników. Wieczór uświetniły występy Pawlak Orkiestra oraz Maryli Rodowicz wraz z zespołem. Prace przy organizacji balu trwały blisko 4 miesiące.

Reklama

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~magik 2012-01-14 15:45:52

  a 2 razy tyle świniopas POcudakiewicz wydał naszych na bal

  0 0
 • ~jezior 2012-01-14 17:38:59

  Dla debilizmu komentarzu takich jak wyżej po prostu brak słów. Skąd biorą się tacy idioci?

  0 0
 • ~Alek 2012-01-14 17:40:34

  Warto byłoby w końcu zapytać kto płaci za ten bal. Czy Dutkiewiczowie ze swoich pieniędzy, czy raczej z budżetu promocji miasta?
  Czy Hala Ludowa zostaje wynajęta po cenach rynkowych, czy też jakieś "rabaty", itp....
  Szkoda, że przez 10 lat nie dorobiliśmy się w mieście żadnego dziennikarza, który miałby odwagę o to zapytać ;)

  0 0
 • ~Marek 2012-01-14 20:48:24

  Odnoszę wrażenie, że pan "magik" jest kompletnie zagubiony. Zalecałbym mu skończyć przynajmniej szkołę podstawową i zorientować się w realiach miasta oraz partii politycznych. Z jego wypowiedzi wynika, że jest zaślepionym sympatykiem PIS, a nienawiść do ludzi pomieszała mu zmysły.
  Przy okazji przypomnę, że prezydent Dutkiewicz nie należy do PO.

  0 0
 • ~no-to-Dudu 2012-01-14 21:17:30

  http://img444.imageshack.us/img444/1023/dudizotweczka.jpg

  0 0
 • ~LuiGy 2012-01-14 23:42:31

  banda Malkontentów! Co by ten Dutkiewicz nie zrobił to nie znajdzie się ani jedna osoba, która to doceni. Należy się uznanie za tego typu inicjatywę, a nie po raz kolejny szukanie haków, co zrobił zle, gdzie układzik, gdzie łapówka.

  0 0
 • ~Alek 2012-01-15 00:30:36

  LuiGy - chwaliliśmy go całą pierwszą kadencję, wybraliśmy go na drugą... teraz nadchodzi czas rozliczeń... a chłopak przestał się sprawdzać... igrzyska były dobre na początek, teraz chcemy chleba, on tego nie rozumie.
  Nikt nie szuka na niego haków, czy tam łapówek... my po prostu pytamy! a że nikt nam nie chce odpowiedzieć to już zupełnie inna sprawa ;|

  0 0
 • ~Tolek 2012-01-15 01:14:04

  Taaa. Dla niektórych najważniejszy jest baleron i spasiony brzuch. A inwestycje w kulturę turystykę, sport się nie liczą? Dutkiewicz, zamiast inwestować w przyszłość powinien, według niektórych, rozdać miliony marudom, malkontentom, narzekaczom, ciotom. Byłaby świetna zabawa na parę dni. Popiło by się, podżarło. Świetna zabawa byłaby w mieście. A potem kac i pustynia. Kulturalno-turystyczno-sportowa.

  0 0
 • ~kwaskowy zapach 2012-01-15 09:31:55

  @ ~Tolek: tyle że jego inicjatywy to nie żadne inwestycje w przyszłość, ale właśnie \"zabawa na parę dni\". Kac i pustynia (w kasie miasta) już niedługo.

  0 0
 • ~ 2012-01-15 11:32:37

  @Tolek, kłopot też w tym, że inwestycje w kulturę i sport nie są mocną stroną Wrocławia. Inwestuje się w wybujałe imprezy, stadion, festiwale, a kasy na inicjatywy lokalne już nie ma. Bo jest to mniej marketingowo korzystne dla Dutkiewicza.

  0 0
 • ~Tolek 2012-01-15 12:59:38

  "kwaskowy zapach", czy inwestycje i ściąganie biznesu do Wrocka to nie myślenie o przyszłości? Rozwijanie kultury, turystyki to nie inwestycje w przyszłość? Chodzi o zachęcanie ludzi z Europy do odwiedzania miasta, bo to jest właśnie inwestowanie w przyszłość! To jest generowanie zysków w przyszłości. Zainwestujmy najpierw w wędkę, a rybę sobie złowimy bez problemu.
  Czy to, że Wrocek z szóstej lokaty pod względem inwestycji biznesowych wyszedł na trzecie (po W-wie i Krakowie) nic Ci nie mówi? A Budżet ma drugi (może trzeci) w kraju, po stolicy to sukces, czy porażka?
  Pamiętam, jak tacy jak ty kręcili 20 lat temu nosem na rozbudowę ówczesnego terminalu lotniskowego i remont w Rynku. Wtedy ich argumentacja była taka jak obecnie Twoja. A bez lotniska bylibyśmy dzisiaj w ciemnej dziurze albo na poziomie Tarnowa, z całym szacunkiem do tego pięknego miasta. Pozdrawiam wszystkich malkontentów. A bez balerona damy na razie jakoś radę, hej!

  0 0
 • ~widz 2012-01-15 13:30:09

  Podziwiam Pana Czarneckiego za to ze JESZCZE pokazuje sie z Pania Jolanta Pienkowska.

  Ja nie moglbym byc z taka kobieta.

  Wspolcuje synowi pani Pienkowskiej i corkom pana Czarneckiego ze musza na to patrzec. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Natomiat pani Dutkiewicz wyglada calkiem ladnie, przyjemnie.

  0 0
 • ~jezior 2012-01-15 13:49:34

  ~alek
  Nie wiem ale nie wierzę że Dutkiewicz byłby na tyle głupi żeby w jakikolwiek sposób defraudować na ten bal publiczne pieniądze, bo za to się idzie siedzieć (może nie w tym kraju, ale wyrok się dostaje). Myślę że koszty imprezy są ponoszone przez jej uczestników, a całość uzbieranej kwoty to pieniądze zebrane PODCZAS balu.

  0 0
 • ~set 2012-01-15 14:43:59

  To świetnie, ze zasobni finansowo złożyli się i dali biednym 1,5 mln zł. Chciałbym wiedzieć, czy przypadkiem to nie tak, że koszty tej charytatywnej akcji ponieśli podatnicy. Informacje ekonomiczne moze są nudne i mało nośne, ale wyjaśniają kto na tej imprezie naprawdę zarobił. Rzetelny dziennikarz sprawdza takie informacje. Powtarzam, chcę wiedzieć jaki jest rachunek zysków, kto ile dołożył. Nie ma potrzeby wstydzić się szlachetnych czynów, jeśli są naprawdę szlachetne i służą wspomaganiu potrzebujacych.

  0 0
 • ~set malkontencie 2012-01-16 10:08:20

  kolejny, któy widzi wszędzie "Układy, układziki" cytując klasyka. Od 10 lat organizowana jest ta impreza od 10 lat nikt się do niej nie przyczepił, zwłaszcza partyjniacy z PiS i PO, którzy najchętnie wywieźli by Dutkiewicza na Syberię aby tylko władzę w mieście przejąć. Gdyby chociaż złtotówka poszła na ten bal z pieniędzy miejskich od razu podniesiono by wrzawe jak to tak, Dutkiewicz pod sąd. 80% bądź 90 z tej imprezy zostanie przekazane na zakup sprzętu reszta idzie do ich kieszeni (tak jak w przypadku każdej fundacji). Zaraz pewnie komuś się nie spodoba, ze coś zabierają. Jednak bal coś kosztuje a poza tym każdy z nas moze coś takiego zrobić i na tym zarobić.

  0 0
 • ~kwaskowy zapach 2012-01-16 20:58:04

  @ ~Tolek: Właściwie na na te pytania odpowiedział ci już "Gość: z 11:32:37. Ja tylko dodam - dlaczego wielkość miejskiego budżetu, obecność wielkiego biznesu itd. nie przekłada się na poprawę jakości życia w mieście? Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze? I nie porównuj proszę tempa rozwoju miasta pod koniec lat dziewięćdziesiątych i obecnie. Podstawowych inwestycji w infrastrukturę (lotnisko), mających na celu nadrobienie kilkudziesięcioletnich zapóźnień ze stawianiem mało użytecznego pomnika w postaci stadionu. Nie przekonuj mnie i innych, że fontanny, iluminacje świąteczne, Sylwestry w Rynku, kolejki linowe, czy imprezy typu ESK lub Euro przyniosą wymierne, dające się przewidzieć korzyści. Na razie to są wyłącznie koszty. Wbrew pozorom zwolniliśmy mocno tempo pogoni za tzw. cywilizowanym światem, zajmując się drugorzędnymi potrzebami i goniąc za bliżej niesprecyzowanymi zyskami, które "kiedyś może" będą. Jeżeli w ogóle.

  0 0
 • ~kwaskowy zapach 2012-01-16 21:08:32

  @ ~Tolek: A ci "ludzie z Europy" z twojego postu przyjadą tu na dwa lub trzy mecze, dzięki naszemu legendarnemu zbiorkomowi gdzieś tam zabłądzą, dokądś się spóźnią stojąc w korkach lub urwą zawieszenie na którejś z dziur w jezdni, wdepną w parę psich kup na chodnikach, przeciskając się między postawionymi tam samochodami i takie właśnie wyniosą wspomnienia z Wrocławia. Fakt - czystym chodnikiem to my ich nie zaskoczymy, bo sami u siebie mają takie, ale przynajmniej zostaniemy zapamiętani. Tylko ja nie wiem czy chciałbym, żeby z moim miastem kojarzyły się głównie takie wspomnienia...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy odczuwasz, że w ostatnich latach, we Wrocławiu poprawiła się jakość powietrza?
Oddanych głosów: 582