Wiadomości

Na tej ulicy dziura na dziurze i dziurą pogania. Będzie duży remont

2024-02-20, Autor: g

Drogowcy, którzy we Wrocławiu naprawiają dziury po zimie szykują tu właśnie łatę na łacie. Tak jest co roku. Ulica Olszewskiego na Biskupinie od lat czeka na remont. I wreszcie się doczeka. - To kwestia miesięcy - zapowiada Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Reklama

Ruch na ulicy Olszewskiego jest od kilku miesięcy większy niż kiedyś, bo to jedna z ważniejszych tras prowadzących do otwartej niedawno Alei Wielkiej Wyspy. Problem w tym, że trudno nią przejechać inaczej niż slalomem - tak jest dziurawa. Nareszcie zapadła decyzja o jej szybkim remoncie.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

- Zajmie się nim ten sam wykonawca, który buduje Aleję Wielkiej Wyspy - zdradzam nam Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. - Kończymy właśnie prace nad projektem. Od niego zależy ostateczny zakres remontu i jego cena. Na ulicy Olszewskiego głównym problemem jest to, co kryje się pod asfaltem. W różnych miejscach mamy różne wersje starej nawierzchni - tłumaczy. - Projekt powinien być gotowy w marcu. I właściwie zaraz potem możemy zabierać się za faktyczny remont - dodaje Świercz.

Ulica Olszewskiego będzie wyremontowana na całym odcinku - od skrzyżowania z Aleją Wielkiej Wyspy aż do Bacciarellego. W przyszłości wzdłuż Olszewskiego ma też powstać droga rowerowa. To jednak osobna inwestycja. Urzędnicy obiecują, że budowa drogi dla rowerów nie będzie się odbywała kosztem jezdni.

Oceń publikację: + 1 + 32 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~gbaranek 2024-02-21
  20:27:44

  4 0

  Przecież ta ulica wygląda dużo lepiej niż Brodzka.
  Brodzka kosztowała mnie juz trzy pary opon i zawieszenie. Kiedy miasto zrobi tam porzadek? Łatanie niema już sensu. Asfalt jest tak pokruszony i popodmywany, że dwa dni po łataniu jest 10 nowych głębokich dziur, często nawet o ponad pół metrowej średnicy. Koszmar!

 • ~gbaranek 2024-02-21
  20:28:29

  1 0

  Nie ma^ sorka za orta

 • ~gbaranek 2024-02-21
  20:31:16

  2 0

  Aczkolwiek fajnie, że chociaż mieszkańcom z okolic Olszewskiego trochę poprawi się dojazd.

 • ~Merlin 2024-02-25
  22:45:10

  0 1

  Chorzy psychicznie, oturbanieni łże-prorocy obwąchawszy swoje niedomyte genitalia (na terenach Bliskiego Wschodu brakowało wody do picia, a co dopiero do mycia) stwierdzili, że miłość jest "nieczysta". I tak oto powstało... chrześcijaństwo. To jest zaraza umysłowa, obok judaizmu i islamu. Tzw. matka boska, jej synalek, abrahamy, mojżesze i mahomety to byli chorzy psychicznie i nerwowo obłąkańcy na tle seksualnym. 2000 lat temu nie było psychologii, psychiatrii ani szpitali psychiatrycznych. Tej prawdy to już dzieci w przedszkolu powinny być uczone! Powiedzieli wam to w szkole???
  - Precz z watykańskim okupantem!
  - Precz z kościołem rzymsko-pedofilsko-katolickim!
  - Precz z chorymi psychicznie świrami z Bliskiego Wschodu, przez których i w imieniu których wymordowano miliony ludzi!
  - Precz z widokiem roznegliżowanego i zakrwawionego truposzczaka przymocowanego do dwóch patyków!
  - Precz z tresurą religijną prowadzoną od urodzenia!
  - Precz z matrixem religijnym!
  Podając obiektywną prawdę, zwalczam zarazy religijne dla dobra ludzkości. A wy co, nic tylko wódka i telewizor???

 • ~Merlin 2024-02-25
  22:46:47

  0 1

  Oto Manifest Wrocławianina: wklejacz(dot)pl/zobacz-Manifest

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.