Wiadomości

Najdroższa dziura we Wrocławiu straszy już 12 lat

2024-03-20, Autor: g

Zainteresowanie jest spore - mówili dwanaście lat temu wrocławscy urzędnicy, gdy pierwszy raz próbowali sprzedać wielką dziurę koło Stadionu Wrocław. Do dziś jednak nie zjawił się żaden kupiec. Za oddanie w użytkowanie wieczyste 5,5 hektara ziemi Wrocław życzy sobie 83,45 mln zł netto. To najdroższy teren oferowany do sprzedaży we Wrocławiu.

Reklama

TAK DZIŚ WYGLĄDA DZIURA KOŁO STADIONU - KLIKNIJ I ZOBACZ

Chętnych nie ma, a porośnięta gęstymi krzakami i częściowo zalana ziemia straszy tuż obok jednej z głównych wizytówek miasta. Co ma powstać w tym miejscu? Miasto nieistnejącym inwestorom stawia warunki - przyszły właściciel musi postawić tutaj halę widkowisko - sportową. Na pozostałej części może dobudować biura, hotele, centra konfrencyjne albo galerię handlową.

Ostatni przetarg na sprzedaż działki miał się odbyć we wrześniu ubiegłego roku. Nic z tego nie wyszło, bo do ratusza nie zgłosił się żaden zainteresowany oferta miasta.

Taką wizję tego miejsca mają wrocławscy urzędnicy

 

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 24

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Krasnal Adamu 2024-03-20
  19:49:23

  12 1

  Jeśli dla redaktora taki staw "straszy", to może lepiej niech się zaszyje w jakiejś gęstej zabudowie w centrum miasta i nigdy jej nie opuszcza. Po co się ma stresować?

 • ~TomX 2024-03-21
  19:17:50

  10 2

  Znowu urzędnicy Jacka Sutryka wymyślili niestworzone rzeczy. Kto postawi za swoje pieniądze hale widowiskowo-sportową i to bez miejsc parkingowych.
  Poza tym „użytkowanie wieczyste” zamiast własności to śmiech na sali - bo inwestor by musiał pewnie co roku od tej działki z 1mln pln opłacać za to użytkowanie.

  Miasto szukało naiwnego i nikt jakimś cudem się nie znalazł.

 • ~foka1000# 2024-03-21
  23:00:58

  3 3

  To nie jest normalne . Staw w tak eksponowanym miejscu. To jest marnotrawstwo. Ale pomysł zupełnie abstrakcyjny. Co to znaczy urzędnicy Sutryka mają wizję? To jakiś żart? A gdzie vice prezydent , ? Nie potrafi postawić problemu? 80 mln . Fajnie tylko nikt tego nie kupuje, Tak wygląda zarządzanie. Dlaczego vice nie zada l pytania architektom i urbanistom co można tutaj zrobić?Nie zrobi studialnego konkursu? Dlatego że od 4 lat nie było żadnego dialogu . 3 wysokościowce w tej lokalizacji teraz ? To po prostu żenada.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.