Wiadomości

Obniżcie ceny albo będziemy jeździć na gapę - list do Przewozów Regionalnych

2011-11-02, Autor: tm
Tańsze bilety o 50 procent w pociągach jeżdżących po Dolnym Śląsku – taki postulat znalazł się w liście pasażerów wysłanym do spółki Przewozy Regionalne. Jeśli przewoźnik nie ugnie się pod tym żądaniem, podróżni od 1 grudnia przestaną kupować bilety.

Reklama

Dlaczego pasażerowie protestują? Bo pociągi ciągle się spóźniają, część z nich w ogóle przestało jeździć, a inne kursują po skróconych trasach. A dodatkowo na remontowanym wrocławskim Dworcu Głównym do samego końca trzyma się podróżnych w niepewności, z którego peronu odjedzie pociąg. Gdy taka informacja się pojawia, pasażerowie na złamanie karku pędzą by na pociąg zdążyć.

W związku z tym podróżni żądają obniżenia o 50 proc. cen biletów na wszystkich trasach w województwie dolnośląskim do czasu całkowitego zakończenia remontów. Gdy postulat nie zostanie spełniony, zaczną oni jeździć „na gapę” i nie będę okazywać dokumentów podczas kontroli. Akcja ma potrwać od 1 do 14 grudnia.


Pod listem do spółki Przewozy Regionalne podpisało się ponad 200 pasażerów – do zebrania takiej liczby głosów poparcia wystarczyły tylko dwa kursy z Wrocławia do Obornik Śląskich.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2011-11-02
  12:53:58

  0 0

  Bez jaj. Przecież bilety Przewozów Regionalnych są bajecznie tanie! Śmiało mogę powiedzieć, że Polska ma najtańszą kolej regionalną w Unii Europejskiej. A że działa tak, a nie inaczej, ludzie przesiadają się do samochodów, busów i cała idea transportu zrównoważonego idzie się... ! Czasem mam wrażenie, że urzędującym właśnie o to chodzi. Zniechęcić ludzi, pozbyć się trupa, a zaoszczędzone pieniądze wydać na kolejne drogi. Chore...

 • ~kde44 2011-11-02
  21:10:05

  0 0

  co za idiotyczny pomysł. jak nie chcecie płacić, to spacerkiem chodźcie, albo wskakujcie na rower. Sam jeżdżę pociągami PR, ponieważ jest to najtańszy środek lokomocji. Co więcej, korzystam z PR, ponieważ jest to także względnie niezawodny środek lokomocji. Popatrzcie sobie na mapki na http://mapapkp.appspot.com/ i sprawdźcie ile pociągów jest opóźnionych - te czasy, gdy był to standard, już minęły. Przestańcie więc bredzić od rzeczy.

  Burdel na Dworcu Głównym to inna sprawa, która nie ma nic wspólnego z PR. Dzisiaj rano na przykład panowała tam głucha cisza - nikt nie ogłaszał, z którego peronu odjeżdżają pociągi. Przy aktualnym stanie rzeczy, to była makabra. No ale co to ma wspólnego z PR?!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.