Odra River Cup 2017 - podwójny triumf Politechniki [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2017-06-04, Autor: prochu

Wioślarska ósemka Politechniki Wrocławskiej odniosła podwójne zwycięstwo w regatach Odra River Cup. Zawodnicy PWr wygrali zarówno w klasyfikacji generalnej zawodów, jak i w tradycyjnym pojedynku z osadą Uniwersytetu Wrocławskiego

Na starcie sobotnich zawodów stanęło w sumie 13 męskich i żeńskich ósemek wioślarskich oraz cztery zespoły walczące w smoczych łodziach. W kategorii mężczyzn wystartowało siedem ekip - sześć z Polski i jedna z Wielkiej Brytanii. Start usytuowany został na wysokości budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a meta tuż przed budynkiem H-14. Zarówno biegi eliminacyjne, jak i finałowe rozgrywano na dystansie około 1000 m.

Broniąca tytułu ósemka Politechniki Wrocławskiej już w kwalifikacjach udowodniła, że jest w bardzo wysokiej formie - zwyciężyła uzyskując rezultat o prawie osiem sekund lepszy od osady z Uniwersytetu Warszawskiego.

7. Politechnika Wrocławska II - 2.35,45

W biegu finałowym reprezentanci Politechniki prowadzili od startu do mety i niezagrożeni pewnie sięgnęli po zwycięstwo. Linię mety minęli z czasem 2:34,89 wyprzedzając osadę Uniwersytetu Warszawskiego o blisko 5 sekund. W nagrodę otrzymali z rąk prof. Cezarego Madryasa, rektora Politechniki Wrocławskiej medale oraz Puchar Prezydenta Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła I drużyna Akademii Górniczo-Hutniczej wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski. Kolejne pozycje przypadły drugiemu zespołowi AGH oraz brytyjskiemu Lincoln University.

W rywalizacji pań o medale walczyły cztery osady z Polski i dwie z Niemiec. O miejsce w finale A zaciętą walkę stoczyły obrończynie tytułu z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz osady z niemieckich uniwersytetów w Bremie i Hanowerze. Ostatecznie do decydującej rozgrywki awansowały Polki i reprezentantki Uniwersytetu w Bremie. Przedstawicielki PWr zajęły szóstą pozycję i wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim miały walczyć w finale C o piąte miejsce w regatach.

6. Politechnika Wrocławska - 3.28,86 –> Finał C

Finał, w którym ścigano się o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, okazał się bardzo wyrównany. Obie osady płynęły równym tempem, ale na ostatnich metrach więcej sił zachowały Niemki i to one z czasem 3:06,47 jako pierwsze minęły linię mety wyprzedzając rywalki o zaledwie 0,05 sekundy. Trzecie miejsce zajęły wioślarki z Hanoweru, a na kolejnych pozycjach uplasowały się osady z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Wrocławskiej.

Po raz kolejny oprócz walki ósemek widzowie mogli emocjonować się także rywalizacją smoczych łodzi. Do walki o Puchar Dyrektora Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przystąpiły cztery zespoły - trzy z PWr oraz jeden z Uniwersytetu Przyrodniczego. I to właśnie ta ostatnia drużyna okazała się najlepsza pokonując w ekscytującym finale o niecałe pół sekundy Sekcję biegów przełajowych PWr. Na podium znaleźli się także reprezentanci sekcji judo PWr, którzy w walce o brązowe krążki nieznacznie wyprzedzili sekcję wspinaczki.

Tradycyjnie na zakończenie regat rozegrano pojedynek pomiędzy wioślarzami Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego. Była to już dwudziesta pierwsza odsłona tej rywalizacji. Opromienieni wcześniejszym triumfem w Odra River Cup 2017 zawodnicy PWr nie dali szans kolegom z UWr i po raz dziewiętnasty sięgnęli po Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej.