Wiadomości

Partynice doczekały się nowej drogi – ulica Zwycięska idzie do przebudowy

2011-11-23, Autor: Jarosław Garbacz
Bez dwóch pasów ruchu na całej długości, ale za to z nowym rondem, szerokimi skrętami, zatokami dla autobusów i ścieżkami rowerowymi. Tak po przebudowie ma wyglądać czekająca od lat na remont ulica Zwycięska.

Reklama

Choć ulica Zwycięska na przebudowę czeka od lat i nie udało się jej wyremontować nawet podczas budowanej tu dwa lata temu nowej sieci kanalizacyjnej, teraz znalazła się w urzędniczych planach, jako jeden z priorytetów na przyszły rok.

Najważniejsza informacja dla kierowców mieszkających w rejonie Partynic i Ołtaszyna to budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Ołtaszyńską. Dziś by włączyć się tu do ruchu potrzeba dużej cierpliwości, zwłaszcza że właśnie przez Ołtaszyńską i dalej Wojszycką wielu kierowców dojeżdża do ul. Wyścigowej i dalej do centrum jedzie ul. Ślężną.

W tym miejscu Zwycięskiej często tworzą się więc gigantyczne korki. Budowa ronda ma pomóc w ich rozładowaniu. Takie rozwiązanie zastosowano między innymi podczas przebudowy ul. Wałbrzyskiej, gdzie na krzyżówce z Czekoladową, Karmelkową i Zabrodzką powstało rondo, a zatory znacznie zmalały.


Wreszcie przebudowane zostanie też skrzyżowanie ulicy Zwycięskiej z aleją Karkonoską. Chodzi o jego wschodnią część, czyli koniec Zwycięskiej w rejonie bramy prowadzącej na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych na Partynicach. Dziś to wąskie gardło, które każdego dnia, nawet poza szczytem, bardzo często pogrążone jest w korkach.

Dodatkowo przecina je linia kolejowa prowadząca niegdyś do Świdnicy, a wyłączona z ruchu pociągów lokalnych na początku lat 90-tych. Oczywiście najlepiej przy okazji remontu byłoby linię przenieść na wiadukt, tak by nie kolidowała z wylotem ulicy Zwycięskiej do Karkonoskiej. Przeprowadzenia takich prac nie ma jednak w planach, ponieważ zgodę na budowę wiaduktu i fundusze na ten cel musiałoby znaleźć PKP.

Szacunkowy koszt przebudowy ulicy Zwycięskiej ma sięgnąć około 20 mln zł. Kiedy prace mogłyby się rozpocząć? Jest duża szansa, że stanie się tak w lipcu przyszłego roku.

– Jeszcze w trakcie piłkarskich mistrzostw w piłce nożnej można byłoby rozpisać przetarg, podpisać kontrakt i zaraz po zakończeniu futbolowej imprezy rozpocząć prace – wyjaśnia Marek Szempliński, ze spółki Wrocławskiej Inwestycje, która będzie odpowiadała za przebudowę głównej drogi Partynic.
Dlaczego roboty nie mogą zacząć się już na wiosnę? Na ul. Zwycięskiej mieszczą się dwa hotele, które podczas Euro mogą być bazą dla kibiców, dlatego miasto zdecydowało się inwestycję przesunąć w czasie o kilka miesięcy. W czasie wakacji inwestycja będzie też mniej uciążliwa dla samych mieszkańców Ołtaszyna i Partynic.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (73):
 • ~ 2011-11-23
  08:42:08

  0 0

  Czy będzie to tzw rondo wrocławskie, tj z uprzywilejowanym kierunkiem ruchu albo ze światłami? ;-)

 • ~ 2011-11-23
  09:26:05

  0 0

  zastanawia mnie czemu Szemplinski uzaleznia rozpoczecie budowy ronda od mistrzostw w pilce noznej? czyzby liczyl na powolanie od Smudy?

 • ~ 2011-11-23
  09:53:26

  0 0

  Jak przetarg wygra najtańszy oferent - np. Ziajka to już współczuję. Jak na Kozanowie - ze dwa lata po ciemku, w syfie i błocie po uszy. Ale do tego okoliczni mieszkańcy się już chyba zdążyli przyzwyczaić...

 • ~ 2011-11-23
  10:24:15

  0 0

  Panie Sebastianie... ty polska marudo. Remonty wiążą się z utrudnieniami. Akurat twój przykład Kozanowa jest nietrafiony gdyż są tam miesiąc do przodu. Co do twojej antyreklamy firmy Ziajka... to sobie zobacz na Mostostal

 • ~ 2011-11-23
  10:39:10

  0 0

  No, jak jest remont to muszą być utrudnienia. To tak jak po A jest B.

 • ~znów lipa 2011-11-23
  10:59:48

  0 0

  z wizek wynika, ze ejst miejsce na 4 pasy ruchu, ale po co? lepiej zrobic trawnik chodnik i sciezke rowerowa dwa razy szersze od jezdni, ot caly wroclaw... :(

 • ~ 2011-11-23
  11:05:17

  0 0

  zima jest, musi byc zimno.

 • ~zygmunt 2011-11-23
  11:49:08

  0 0

  @znów lipa: z wizek wynika, że jest miejsce na dwie estakady i przejścia podziemne dla pieszych i rowerzystów, to jest to czego jeszcze brakuje na Ołtaszynie, żeby dobić to osiedle, obniżyć jakość życia i docelowo obniżyć ceny mieszkań i domów

 • ~ 2011-11-23
  11:55:40

  0 0

  ~znów lipa - No tak, po co chodniki i trawniki. Przecież można całość zalać asfaltem, zrobić 5 pasów i jeszcze jest miejsce na parkingi po bokach. :) Tak konkretniej: 3 pasy to optymalne rozwiązanie. Ruch "na wprost" jedzie płynnie a lewoskręty mogą spokojnie poczekać na swoim pasie. Irytuje dostosowanie otoczenia do wyjazdów z posesji - które to są podporządkowane. No i niebezpieczne rondo. Oby przejścia z przejazdami na osiedlówkach wynieśli ponad poziom. Co jak co, ale ta ulica potrzebuje przebudowy. Obecnie wygląda jak poligon.

 • ~Gościu 2011-11-23
  12:18:48

  0 0

  W końcu! Ta ulica potrzebuje modernizacji "na gwałt". Przejazd Ołtaszyńską "na wprost", w kierunku centrum to istna loteria, uda się, czy się nie uda.
  Dodatkowo korkuje to samą Zwycięską, bo kierowcy zatrzymują się (chwała im za to), żeby przepuścić samochody jadące prosto Ołtaszyńską oraz te skręcające z i na Zwycięską. To też znakomicie wstrzymuje ruch, dzięki zbudowaniu ronda w końcu powinno być płynnie.
  Wybudowanie AOW i przeniesienie na nią tranzytu może pozwoli na wydłużenie czasu zielonego światła na skrzyżowaniu Zwycięska/Karkonoska, co również poprawiło by sytuację.
  Jeszcze tylko naprawić!!! to pofałdowane skrzyżowanie, które wygląda jak jakiś masyw górski w miniaturze. Wtedy na jedym cyklu przejedzie kilkadziesiąt procent więcej aut.
  Przydałby się jeszcze remont dziurawej Ołtaszyńskiej. Tylko nie wiem, czy mieszkańcom tej ulicy na tym zależy. Z jednej strony ogranicza to piratów drogowych i prędkość, z drugiej strony wydaje mi się, że huk aut na tej pofałdowanej kostce jest ciężki do wytrzymania.

 • ~trolle atakują 2011-11-23
  12:38:55

  0 0

  nie zauwazylem sluzy rowerowej-mmm, pyszniutko, najlepszy sposob na przyblokowanie drogi to zrobic waska i jeszcze ja przyblokowac :) a co do chodnikow i trawnikow, po co ten chodnik, bez sciezki rowerowej?
  wystarczy ten ze sciezka po drugiej stronie ulicy, a dzieki temu mozna by bylo zrobic jeszcze jeden pas na jezdni, porownanie ruchu na jezdni i chodnikach/ddr-ach, roznica jest kolosalna, szczegolnie tam gdzie jezdnie sa tak waskie, ze sie zatykaja, najwazniejsza jest funkcjonalnosc i cena mieszkan moze wzrosnac gdy dojazd z i do osiedla jest sprawny, a nie mamy zdublowany chodnik i zatkna jezdnie, chodzi o proporcje jezdni i chodnikow oraz innych elementow drogi ale fanatycy pieprza swoje dla zasady: zatkajmy jezdnie, potwierdzi sie nasza teza, bedziemy tacy madrzy...

 • ~ 2011-11-23
  13:53:52

  0 0

  podobnie, jak na ulicy swojczyckiej czy strachocinskiej, tak i w tym miejscu powinno wydzielić się jeden buspas, ktory rano obsługiwałby ruch do centru, a popoludniu do osiedla. bo tak, jak na wojnowie i swojczycach wszystko w godzinach szczytu i tak będzie stało, w tym autobusy MPK.

 • ~ 2011-11-23
  14:24:48

  0 0

  nie po to kupiłem dom na Ołtaszynie aby MPK jeździć albo rowerem

 • ~ 2011-11-23
  14:46:05

  0 0

  Buspas o zmiennym kierunku ruchu wydaje się sensowny - pytanie jak go umieścić, skoro masz 3 pasy - środkowy do rozjazdów. DDR'ki gdyby były zrobione jako pasy w jezdni zajmowałyby mniej miejsca i byłyby względnie bezpieczniejsze - ale do takich rozwiązań nie dorośli jeszcze polscy projektanci.

 • ~wojszyce 2011-11-23
  15:00:33

  0 0

  oczywiscie pkp na nic nie ma pieniedzy i kazda inwestycja nie moze byc zrealizowana tak jak powinna. moze zabrac im te tereny i usunac torowisko skoro nie maja pieniedzy na poprawienie bezpieczenstwa kierowcow.

 • ~Adam 2011-11-23
  15:48:51

  0 0

  Ul. Zwycięska to są PARTYNICE.

 • ~elgreco 2011-11-23
  16:36:48

  0 0

  I tak znowu wygląda priorytet dla komunikcji zbiorowej we Wrocławiu: Budujemy lepszą drogę dla samochodów. A może częsciej autobusy częsciej tam puszczać, albo tramwaj z pętli park południowy wydłużyć (jakieś 1,5 km)

  Nie chodzi mi o to żeby w cale nie remontować ulic. Ale priorytet to znaczy, że najpierw poprawia się KZ, a dopiero w drugim planie lepsze drogi dla samochodów. I myśle że KZ na Ołtaszynie faktycznie nie istnieje, a ul. Zwycięska jest kiepska, ale jest. Jeżeli teraz się jednak zajmuję ulicą a nie KZ zboriową, to oznacza że faktycznie priorytet ma samochód, a KZ ma priorytet tylko na papierze. Po tym jak wiele było robiono ostatnio dla samochodów (AOW, most milenijny, Klęcinska, Krakowska, itd) a jak mało w stosunko do tego dla KZ to tym bardziej teraz powinna być teraz kolej dla KZ.

 • ~a 2011-11-23
  17:06:48

  0 0

  dla kz robi sie bardzo wiele utrzymujac ja... kierowcy placa ogromne pieniadze, to chyba oczywiste, ze remontuje sie drogi, szkoda tylko, ze tylko czesc sie na to przeznacza w wiekszoscia lata sie budzetowe dziury utrzymujac np pkp...

 • ~elgreco 2011-11-23
  17:17:28

  0 0

  @a: Mieszasz dwie różne rzeczy: Utrzymanie na bieżąco, żeby stan rzeczy się nie pogarszał pod wpływem użytkowania, pogody itd. oraz inwestycje żeby poprawić stan, czyli nowe lub szersze drogi. A ty porównujesz utrzymanie torowisk z poszeżaniem drogi. Poza tym z tym utrzymaniem KZ też nie wygląda najlepiej, jak widać po pewnych torowiskach.

 • ~elgreco 2011-11-23
  17:30:06

  0 0

  @a: Jeszcze jedna rzecz: Z twojej wypowiedzi wynika, że uważasz, że właśnie komunikacja samochodowa powinna mieć priorytet. Rada miasta już dużo lat temu ogłosiła, że KZ ma mieć priorytet, co uważam za słuszną decyzje. A ja chciałem zwrócić uwagę na to, że miasto nie przestrzega własnej uchwały. I wymagam, żeby albo wreszczie zaczeło działać zgodnie z znią, albo ją znieść i powiedzieć wyraźnie że chcą priorytetu dla samochodów. To by co najmniej nie mydlili oczy mieszkańcom.

 • ~IGLICA 2011-11-23
  18:41:09

  0 0

  Pierwotne plany przewidywaly po dwa pasy ruchu, oczywiscie jak ze wszystkim ze wzgledu na oszczednosc zrobia trzy i po przebudowie okaze sie ze sa dalej korki. Druga rzecz to nie wiadomo czemu wszedzie pchaja jakies bzdurne ronda, przeciez sygnalizacja swietlna jest najprostszym rozwiazaniem w tym miejscu. Na rondzie na Parafialnej ciezarowki i autobusy nie mieszcza sie na jezdni i tu pewnie bedzie tak samo. Jak zwykle projekt na przeszlosc a nie na przyszlosc.

 • ~JJ 2011-11-23
  21:44:37

  0 0

  Ronda to nie problem dla autobusów, po to mają pierścienie. A na co wam dwa pasy ruchu, nie tędy droga, ołtaszyn nie potrzebuje obwodnicy przez środek osiedla, jakoś osiedla takie jak klecina, oporów, sempolno, biskupin, wszystko ma po jednym pasie i nie ma takiej masakry jak na ołtaszynie, nie w ilości pasów ruchu problem. To nie główny wlot do Wrocławia żeby 2 pasy ruchu robić. Jak wprowadzą sensowne rozwiązania na skrzyżowaniu z karkonoską to po jednym pasie spokojnie wystarczy. A teraz do narzekających na pkp. Przy przebudowie napewno przejazd prze tory będzie bardziej komfortowy, nie musicie 80km/h przez te tory przejeżdzać, a naprawde widzicie potrzebe wydawania kilku/kilkudizesięciu milionów złotych na wiadkut? jeszcze w takim miejscu? przecież ta linia nie działą od lat! Chyba że żądacie je powrotu, w sumie brakuje na ołtaszynie kojącego duszę szumu pociągów;] Naprawde jak ten wiadukt będzie kiedykolwiek komuś potrzebny to wtedy się go wybuduje będzie się to wiązało tylko z poprawą paru metrów drogi.
  Jeszcze codo kolegi który jak rozumiem pije do Pl. Powstanców Śl nazywając je "wrocławskim rondem". Ludzie nauczcie się że popularne Rondo na powstańców to nie jest, nie było, i nigdy nie będzie rondo. Kompleks skrzyżowań, nic więcej. Czy światła tam sąpotrzebne, nie wiem, jako kierowca ich nie zauważam bo czy jadąc z centrum czy do trafiam na zieloną falę w 90% przypadków.

 • ~JJ 2011-11-23
  21:49:12

  0 0

  Jedyne na co przeznaczył bym miejsce to rzeczywiście BUS-PAS. Chciaż trzeba by było najpierw wrzucić więcej KZ na ołtaszyn, bo w tej chwili to ilościowo nic się nie zmieniło od lat 70tych? a paru mieszkańców prybyło...

 • ~qwerty 2011-11-23
  22:59:58

  0 0

  Dodatkowe autobusy na Ołtaszyn? Po co? Przecież jak jeden z poprzedników napisał „nie po to kupiłem dom na Ołtaszynie aby MPK jeździć albo rowerem”. Kto niby miałby ponosić koszty eksploatacji połączeń z których nikt nie korzysta? I dlaczego mam być to ja?

 • ~elgreco 2011-11-24
  08:16:55

  0 0

  „nie po to kupiłem dom na Ołtaszynie aby MPK jeździć albo rowerem” ... A co ma piernik do wiatraka? Chcesz twoim domkiem jechać do pracy?

 • ~benek 2011-11-24
  09:02:27

  0 0

  @znów_lipa. Przesiądź się na rower jak ci jezdnia za wąska.

 • ~Gościu 2011-11-24
  09:04:18

  0 0

  @~JJ
  Co do wiaduktu, to słyszałem kiedyś, że PKP chciało uczynnić tą linię. Ale znając problemy budżetowe PKP może to nastąpić w 2020, 2050 albo nigdy.
  A co do przejeżdżania przez tory, to z autopsji wiem, że bywa różnie. Tory i teren bezpośrednio przy nich należy do PKP i czasami jest tak, że modernizuje/naprawia się drogę, torowisko zostaje bez zmian. Oby tym razem tak nie było.
  Sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu byłaby najgorszym możliwym rozwiązaniem. Tylko płynny ruch a nie zatrzymywanie samochodów.

 • ~Maxer 2011-11-24
  10:16:01

  0 0

  @JJ: Sygnalizacja na rondzie dla jeżdżących tylko Powstańców Śląskich jest bez znaczenia. Dla wszystkich innych ta sygnalizacja to kompletny syf. Codziennie widze biegających na czerwonym tuż przed autami albo inne auta, które nie zdążyły przejechać w poprzek blokujące przejście i tory. Bez sygnalizacji wszystko było płynne. Teraz dojeżdżające autami spoza miasta urzędasy (bo nie jest tajemnicą że znaczna ich część mieszka poza granicami miasta, którym zarządza - paradoks?) sobie przyspieszyły przejazd, a normalnych ludzi mieszkających w mieście katują światłami.

 • ~584 2011-11-24
  10:18:36

  0 0

  @elgreco: samochodem. Dlaczego pewna grupa ludzi chce wszystkich zmusić do jazdy MPK lub rowerem. Proszę sobie wyobrazić, ze najzwyczajniej w świecie JA nie mam na to ochoty i oprócz mnie jest duża grupa ludzi, którzy też tego nie chcą choćby nie wiem jak wygodne i szybkie by było KZ nie mam na to ochoty. Wolę jechać własnym samochodem.

 • ~584 2011-11-24
  10:21:30

  0 0

  @maxer: odezwał się kierowca chyba. Dzięki tym światłom jest bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Co do kierowców to jakby stosowali się do PoRD-u to by nie mieli problemów

 • ~584 2011-11-24
  10:28:27

  0 0

  właśnie pokazałem jak fajnie można tutaj trolować. Nie zmienia to faktu, ze społeczeństwo jest podzielone. Na tych, którzy jeżdżą KM i na tych co nie chcą o nim słyszeć. I jednie jak i druga grupa zmusza siebie nawzajem to wyrzeczeń kosztem drugich. Nie można tego jakoś pogodzić? Ułatwiać życie i tym zmotoryzowanym i tym co chcą sprawnej KM? NIE!! dlaczego? bo to jest Polska i każdy wie najlepiej i każdy zmusza innych do przyznania mu racji a jak tego nie zrobią to są głupi. ot tyle na ten temat pozdrawiam, więcej nie będę się udzielał na forum i ani czytał tych wszystkich idiotyzmów jednej jak i drugiej strony

 • ~bene, bene 2011-11-24
  10:52:34

  0 0

  584, jestes dzieckiem? jasne, ze da sie poprawic sytuacje wszystkich ale to kosztuje... taki szczegolik... a co do benka-robi sie waskie jezdnie a pozniej takie trolle gadaja, jak za wasko to przesiadz sie na rower, a niby dlaczego? wole placic wysokie podatki i jezdzac samochodem niz nic nie placic jako rowerzysta

 • ~elgreco 2011-11-24
  11:12:17

  0 0

  @584: Ok, chcesz sobie jeźdić samochodem. Nie rozumiem jaki ma to związek z domem na Ołtaszynie. Ale cóż.

  Ja nikogo nie chcę zmuszać. Ale zrozum że mamy tylko wybór między kompletnie zakorkowanym miastem, jeżeli wszystcy będą jeźdili samochodami, albo rozbudowaniem KZ która jedyna jest w stanie poradzić sobie z dużym rychem.

  Rozumiem że masz teraz niechęć do MPK, bo ich oferta, szczególnie względem czasu przejazdu i szczególnie na Ołtaszynie teraz jest żałosna. Ale mi chodzi właśnie o inwestycje w KZ aby była lepsza oferta. I kiedy będziesz miał wybór między jazdą tramwajem z Ołtaszyna do centrum miasta w ciągu kilkunastu minut (co całkiem realne), albo stanie w korku samochodowym przez niemal godzine, to nikt nie będzie ciebie musiał zmuszać tylko sam się przesiądziesz do tramwaju. Ale nie łudź się, że korki da się na stałe rozwiązać budując coraz więcej lub lepszych ulic. To doświadczenie przeszło już dzięsiątki miast na całym świeczie z tym samym wynikiem: Nie da się. Dla tego nie powinniśmy powtażać tego błędu, tylko teraz i natychmiast inwestować i poprawiać KZ.

 • ~ 2011-11-24
  11:18:37

  0 0

  żeby tak było to trzeba wprowadzić utrudnienia dla kierowców tj. wydzielać torowiska, bus pasy czyli zwężać drogi dla samochodów. Nie wiem czy zauważyłeś (chyba jednak nie) ale większość kierowców nie interesuje oferta MPK i to czy będą jechać 15 minut tramem czy 40 samochodem. Już teraz jest kilka miejsc gdzie jazda MPK jest porównywalna czasowo do jazdy samochodem a mimo to nikt nie rezygnuje z 4 kółek

 • ~elgreco 2011-11-24
  11:33:36

  0 0

  "Już teraz jest kilka miejsc gdzie jazda MPK jest porównywalna czasowo do jazdy samochodem a mimo to nikt nie rezygnuje z 4 kółek "

  Po piewsze nie wieże że to nikt, bo by nie było tyle przepełnionych tramwajów albo autobusów na pewnych odcinkach. A po drugie jeżeli jest podróż czasowo porównywalna MPK lub samochodem, to i tak słaby wynik dla MPK. Bo komunikacja zbiorowo może i musi być szybsza od samochodowej. Zagdzam się, że będą niektóre osoby jeździły samochodem, nawet gdyby to trwało i trzy razy dłużej niż KZ. Ale powiedz szczeże, ile osób to będzie? Kto ma tyle czasu, żeby wydawać godzine dziennie? Nikomu nie zabraniam, ale jestem pewny że taką małą grupę miasto lekko zniesie.

 • ~ 2011-11-24
  12:03:36

  0 0

  jak ma być szybsza skoro co 200 metrów jest przystanek a samochód jedzie dalej?

 • ~spokojnie 2011-11-24
  12:21:44

  0 0

  elgreco i jemu podobni chca szykanowac kierowcow a faworyzowac kz i pozniej powiedziec: prosze mozecie sobie jezdzic czym chcecie :) kz we wroclawiu ma mnostwo przywilejow w postaci wydzielonych torowisk lub buspasow(mniej ale tez sa) oraz oczywiscie finansowanie tej kz, oczywiscie, ze nie da sie zrobic tak aby ruch byl plynny jak na autostradzie, czasem beda tez korki ale mozna polepszyc sytuacje budujac szersze drogi i w przypadku glownych tras bezkolizyjne dzieki estakadom/tunelom; wroclaw to nie jest moskwa, londyn czy ny tu nie ma 10 mln ludzi tylko 600 tys a aglomeracja nie liczy 15 mln tylko 900 tys i to sie wg prognoz nie zmieni (w samym wroclawiu ludzi ubedzie, nieco przybedzie w okolicach, migracje wyjda na zero) liczba samochodow jest ograniczona, kazdy moze jezdzic na raz max jednym :) nikt nie postuluje likwidacji kz, nawet w przypadku sprawnej kz wiekszosc ludzi, ktorzy moga sobie pozwolic na auto, wybierze wlasnie je, nawet najlepszy system metra tego nie zmienia, prawda jest taka, ze kierowcy placa ogromne podatki za jazde, jest ich bardzo wielu i dlatego niewiele ale robi sie cos z drogami, do kazdego pasazera mpk natomiast doplacaja...kierowcy, bo bilety musialyby byc tak drogie, ze kz bylaby pusta...

 • ~ 2011-11-24
  12:26:28

  0 0

  bardzo zabawne są komentarze: nie po to kupiłem dom na ołtaszynie ,żeby jeździć MPK czy rowerem. otóż Szanowny Panie, WŁAŚNIE dlatego, że kupiłeś dom na ołtaszynie, to masz do wyboru dwie opcje: albo jak mieszkańcy krajów i miast małocywilizowanych będziesz gnił w swoim blachosmrodzie w korku, by dostać się innych części miasta, albo, wzorem cywilizowanych zachodnioeuropejskich mieszkańców osiedli przedmiejskich czy podmiejskich wsiądziesz w miejską komunikację, do której przystanku (P+R) dojedziesz samochodem, albo rowerem.
  wiadomo, że to truizm, ale oczywistości trzeba czasem powtarzać do znudzenia: jest to fizycznie, finansowo, przestrzennie i jakkolwiek inaczej NIEMOŻLIWE, żeby zorganizować komunikację w miastach (w tym i na ich przedmieściach)tak, by każdy mógł się gramolić własnym blaszakiem do miasta. więcej dróg, to więcej samochodów. to wiadomo co najmniej od 60 lat.

 • ~ 2011-11-24
  12:30:06

  0 0

  a co do rond: nie ma bezpieczniejszego i bardziej dogodnego komunikacyjnie skrzyżowania na tego typu drogach. tylko, że mieszkańcy naszego kraju nie potrafią się po rondach poruszać.

 • ~ 2011-11-24
  12:46:44

  0 0

  kolejny fanatyk KZ sie odezwal... Ty będziesz decydował co jest cywilizowane... Każdy ma prawo wyboru i każdy może jeździć czym chce a Tobie i tobie podobnym wara od tego. NIE CHCĘ jeździć tramwajami, autobusami, trolejbusami, rowerami czy hulajnogami i koniec kropka. To nie komuna, ze MY wiemy co jest dla Ciebie najlepsze i czy tego chcesz czy nie i tak to zrobisz.

 • ~elgreco 2011-11-24
  12:54:13

  0 0

  spokojnie i jemu podobni chca szykanowac pasażerów KZ a faworyzowac samochody i pozniej powiedziec: prosze mozecie zlikwidować MPK, bo widać że i tak nik z niego nie kożysta.

  "kz we wroclawiu ma mnostwo przywilejow w postaci wydzielonych torowisk lub buspasow" Sorry, ale tu pokazujesz że kompletnie nie znasz się na temacie. Chyba nigdy jeszscze nie byłeś w jakimś mieście gdzie jest sprawna komunikacja, znasz tylko to co widziałeś we Wrocławiu. Przywileje KZ? To że tramwaje muszą czekać po 80 sekund na światłach? Gdzie zostały ostatnio stwożone nowe wydzielone torowiska? Trochę na Podwalu w jedną stronę, a poza tym? Byle jak (Pułaskiego), tam gdzie nie przeszkadca autom, ale też niewiele daje tramwajom (Nowowiejska), albo wcale (Krakowska). Porówniaj ilość i jakość inwestycji dla KZ a tej dla samochodów w ostatnich latach, jak tu można mówić o przywilejach KZ we Wrocławiu? Wydzielone torowiska i to wszędzię, to jest dzisiejszy standard na świecie. Czemu mają samochody stać w drodze tramwajowi, który wiezie ponad 200 osób, czyli równowartość 1,5 km korku samochodowego?

 • ~elgreco 2011-11-24
  13:10:31

  0 0

  Słuchaj, gosciu, dlatego ty mi nażucasz, że muszę jeźdić samochodem? To nie ja decyduje za innych, tylko takie są poprostu zasady ruchu w miastach, zbadane i potwierdzone wiele razy. Żadnemu miastu na świecie nie udało się zorganizować sprawnej komunikacji po mieście budując głownie drogi. A wiele razy próbowano. I to nawet we wiele bogadszych miastach niż Wrocław. I trzeba z tego wynieść wnioski.

  I jeszcze raz, nikogo nie nażucam, czym ma jeźdić. Ale jak miasto wydaje publiczne pięniądze, to powinno się wybierać takie rozwiązanie, które przynieśie jak najwięcej pożytku. I to właśnie nie jest budowa dróg samochodowych, bo komunikacja samochodowa jest po prostu nie wydajna na masową skale (jednak konieczna w małym stopniu)

 • ~ 2011-11-24
  13:14:04

  0 0

  Patrząc na udział zbiorkomu to powinno byc fifty, fify. Czyli budujemy drogę to budujemy linię tramwajową a tymczasem dróg powstaje multum a linii tramwajowych prawie wcale.

 • ~ 2011-11-24
  13:31:49

  0 0

  elgreco, w którym miejscu kazałem ci jechać samochodem?? jak do tej pory to fanatycy KZ nakazują kierowcom jeździć KM. Napisałem wyraźnie: to wolny kraj i ja chcę jeździć autem tylko dlaczego ty masz mieć lepiej kosztem mnie?

 • ~are lablows 2011-11-24
  13:36:34

  0 0

  @gość: A w którym miejscu ja ci kazałem jeździc tramwajem?

 • ~elgreco 2011-11-24
  13:38:32

  0 0

  Poprzedni post źle podpisałem

 • ~pff 2011-11-24
  14:17:19

  0 0

  elgreco: kierowcy placa za to wszystko a pasazerowie kz jej nie utrzymuja!!! takze istnienie kz jest uklonem w strone korzystajacych z niej, kierowcy placa to buduje i utrzymuje sie drogi, jak chcesz miec przywileje i inwestycje w kz to wyciagnij kilkanascie walizek zapelnionych studolarowymi banknotami, wtedy prosze bardzo... socjaliscu uwielbiaja zabierac ludziom pieniadze, dawac innym i chwalic sie jak to oni przysluzyli sie ludzkosci... kz jest, funkcjonuje i kierowcy do tego doplacaja i nikt nie chce zlikwidowac kz ale szykanowanie kierowcow i proba uprzywilejowania kz to groteska, na ktora nie ma zgody; idiotyczny jest argument: popatrz jasio codziennie uderza glowa w sciane przez piec minut, tak robi tez 10 innych moich kolego, to nowe, dobre rozwiazanie, lepsze niz aspiryna, ktora jest przezytkiem, a jesli juz tak bardzo chcesz sie powolywac na przyklady z zachodu to jedz do usa, najbogatszego, najnowoczesniejszego kraju na swiecie, to ze np w jakims dunskim miasteczku cos zrobiono wcale nie oznacza, ze jest to sensowne, nawet jesli tych dziesieciu kolegow jasia tez...

 • ~Gościu 2011-11-24
  14:26:56

  0 0

  PANOWIE! SPOKÓJ!

  Każdy ma swoje zdanie i każdy powinien szanować zdanie innych.

  Był wyścig, dokładnie ze skrzyżowania Zwycięska/Ołtaszyńska? Samochód, motor, rower i KZ? Był?
  http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wyscig-z-korkami-motocykl-przed-autem-rowerzysta-pomylil-trase,wia5-3266-6646.html

  Wyniki są póki co jednoznaczne. Motor dwa razy szybszy od samochodu, a KZ dwa razy wolniejsza od samochodu. Rower tak samo szybki jak samochód. To znaczy, że rowerem jedzie się dwa razy szybciej niż komunikacją zbiorową!!! Takie są fakty.

  Póki miasto nie przedstawi rzetelnej oferty na poprawę jakości obsługi pasażerów Ołtaszyna i Partynic, dopóty każdy kto może będzie wybierał własne 4 kółka. I nie ma się co dziwić.
  Jechałem na Psie Pole 1,5h! 1,5h w cholernych trzech autobusach. Do tego nie mogłem kupić biletu, bo głupia maszyna w autobusie nie obsługuje mojej karty bankomatowej. A samochodem przez AOW jadę w to samo miejsce 20 minut. 6 RAZY KRÓCEJ!

  Jak jadę do pracy z żoną to wybiorę samochód, bo czasowo jest szybciej a finansowo podobnie. Jadąc samemu, przy dobrej pogodzie wybiorę... rower. Będę 2 razy szybciej niż autobus i do tego za darmo. Bardziej od buspasów przyda mi się ścieżka rowerowa.

 • ~Józef 2011-11-24
  15:03:16

  0 0

  do ~pff.
  Policz sobie, kolego (koleżanko?), ile kosztuje budowa drogi (np. Zwycięskiej, czy Ołtaszyńskiej) w takim standardzie, jakbyś chciał, oszacuj, jak dużo samochodów będzie nią przejeżdżać rocznie i policz, jak duży podatek właściciele samochodów musieliby płacić rocznie, by inwestycja zwróciła się w 50 lat. Wskazówka: gdyby inwestycje drogowe były opłacalne, już dawno mielibyśmy całe stado Kulczyków chętnych budować drogi. Albo inaczej: to nieprawda, że właściciele samochodów utrzymują swoimi podatkami KZ. Wręcz odwrotnie: do nakładów na KI, ok 10% to przychody z podatków (pośrednich i bezpośrednich), do nakładów na KZ - ok 50% (wpływów z biletów). Czyli tak naprawdę to do dróg dla samochodów się dopłaca (poprzez VAT kupując chleb, mleko), a nie do tramwajów (a raczej: do tych drugich znacznie mniej)

 • ~elgreco 2011-11-24
  15:32:34

  0 0

  @Gość: "Póki miasto nie przedstawi rzetelnej oferty na poprawę jakości obsługi pasażerów Ołtaszyna i Partynic, dopóty każdy kto może będzie wybierał własne 4 kółka. I nie ma się co dziwić. "

  No i z tym się 100 % zgadzam. I dla tego czeba inwestować w KZ. Bo bez inwestycji nic się nie zmieni.

 • ~elgreco 2011-11-24
  15:47:26

  0 0

  @pff Właśnie w USA się boleśnie nauczyli, że bez dobrej KZ nie da się. I tu były znaczne większe opory niż w europie zachodniej, ze wzgędów politycznych, lobbingu producentów samochodów, ideologii itd. Ale mimo tego do nich też doszło, że dobrą KZ trzeba mieć. Patrz na Los Angeles, i powiedz mi, jaki sukces odniosło budowanie autostrad 7-pasmowych przes miasto? Miasto zakorkowane. I teraz też zaczynają tam budować kolej miejską. Owszem, przez zaniedbanie KZ przez dziesięclecia w USA nadal dominują samochody. Żeby to zmienić to też dzięsiątki lat porzeba. Ale tam priorytety i myślenie już się zmieniły.

  A w Europie przykłady rozwiniętej KZ to nie jakaś duńska wioska, tylko np. Londyn, Madryt, Paryż, Barcelona, Berlin, Amsterdam.

 • ~:) 2011-11-24
  16:03:41

  0 0

  sam zauwazyles, transport opiera sie w usa na samochodach i jest znakomicie... Józefie: srednio kierowca przejezdza 25 tys km rocznie, spalajac 10 l/100km daje to 2,5 tys litrow rocznie, w kazdym litrze podatki to ok 3 pln, co z samych podatkow w paliwie (a sa jeszcz i inne) daje 7,5 tys pln rocznie, 20 mln pln to pieniadze jakie wklada do budzetumniej niz 2700 kierowcow, co roku... ile placi przecietny pasazer mpk rocznie? nazbiera sie 500 pln ?

 • ~kłamcy 2011-11-24
  16:44:52

  0 0

  ile kierowcy dają na drogi we Wrocławiu? ZERO.

  ile pasażerowie dają na MPK? połowę.

 • ~Gościu 2011-11-24
  16:49:16

  0 0

  elgreco

  napisałem o "rzetelnej ofercie". Widzisz takową ze strony miasta? Ja nie widzę, wybieram samochód, bo to dla mnie czas i wygoda. Na tym polega rozwój, nikt przecież nie będzie zmuszał się do korzystania z KZ tylko po to, żeby korków było mniej.
  Jak będzie więcej autobusów, linia tramwajowa, wydzielone torowiska dla tramwajów (i autobusów jednocześnie!) to może do rynku będzie się jechało te kilkanaście minut. Wtedy dla mnie bardziej korzystnym rozwiązaniem pod względem czasu i wygody będzie wsiąść w autobus, nie stresować się korkami i w krótkim czasie dojechać do celu. Ale na dzień dzisiejszy nie jest najlepiej i nikt nie zagwarantuje, że będzie lepie.
  Możemy większość pasa ruchu przeznaczyć na buspasy (nawet dwa, w każdą stronę, a co!), ale to nie znaczy, że będzie po nich jeździć więcej autobusów. Wtedy może okazać się, że lepiej, żeby tymi pasami jeździło kilka tysięcy samochodów na dobę niż kilka autobusów, a prze 90% czasu buspasy byłyby puste.

 • ~elgreco 2011-11-24
  17:26:21

  0 0

  Czemu powinień pasażer MPK tyle samo płacić co kierowca, skoro utrzymanie infrastruktury samochodowej w stosunku do przejechanych osobokilometrów jest znacznie droższa niż utrzymanie KZ? I jeszcze wiele ukrytych kosztów tu nie są wliczone (np. niszczenie natury przez budowę dróg i spaliny, leczenie ofiar wypadków lub chorób spowodowanych spalinami, hałasem) I To twoje wyliczenie się kupy nie trzyma, bo porównujeż koszty kierowcy, który jeździ 25000 km rocznie i pasażera MPK. Taki musiałby jeździć ponad 3,5 godzin dziennie, żeby tyle wyrobić. Gdzie takiego widziałeś? (przy średniej 20km/h, co i tak dużo jak na wrocław). A co do USA to spróbuj jeszcze raz uważnie przeczytać co ją pisałem. Jest znakomicie? Albo wyobraź sobie Nowy Jork bez metra.

 • ~elgreco 2011-11-24
  17:44:23

  0 0

  @gosciu: ależ tutaj absolutnie się z tobą zgadzam, i to już pisałem. Oferta MPK w wielu częściach miasta jest nie do przyjęcia. Są niektóre części, głównie w centrum, gdzie jest trochę lepiej. Nie ma sensu wciskać ludzi na siłę do tramwaju albo autobusu. Mój wniosek: Oferta musi MPK się znacznie polepszyć. Aby to się stało, są potrzebne duże inwestycje w KZ (na nowe torowiska, nowy tabor, zwiększyć częstotliwość, itd.). Muszą się co najmniej równać inwestycjom w drogi dla samochodów. I tam, gdzie jest konflikt między KZ i samochodem, KZ musi mieć priorytet. Trochę to potrwa, ale jak tak będzie się działało konsekwentnie, oferta MPK się znacznie polepszy. I to nam wszystkim się opłaci.

 • ~:) 2011-11-24
  20:41:58

  0 0

  kłamcy: chyba sobie jaja robisz, gmina dostaje pieniadze z podatkow od kierowcow a poza tym dostaje tez kase z budzetu centralnego, ktory w bardzo duzej czesci sklada sie wlasnie z podatkow od kierowcow... nieladnie tak klamac :)

 • ~ 2011-11-25
  09:17:12

  0 0

  Jaką kasę? Żadnej kasy nie dostaje od kierowców a PIT płacą wszyscy.

 • ~:) 2011-11-25
  10:01:09

  0 0

  pit idzie na wszytko: sluzbe zdrowia, oswiate, administracje,wojsko,policje... a kierowcy oprocz innych podatkow jak wszyscy placa tez ogromne podatki dlatego, ze jezdza samochodem... a gmina oczywiscie, ze dostaje z budzetu centralnego czesc pieniedzy wplacanych przez kierowcow, dostaje tez pieniadze juz nie skonkretyzowane jako podatki od kierowcow ale w redystrybucji finansow swoj pokazny udzial maja podatki takze od kierowcow, co jest idiotyzmem ale to juz zupelnie inny temat, bo pieniadze od kierowcow powinny isc tylko na drogi, niestety mamy socjalizm i publiczna sluzbe zdrowia, oswiate itd a podatek dochodowy powinien byc zlikwidowany, podobnie zreszta jak i cit bo to idiotyczne pomysly, vat i akcyza zupelnie by wystarczyly, oczywiscie zmniejszajac wydatki panstwa, nie bede sie rozpisywal bo to odbiega juz od tematu, pozdrawiam

 • ~elgreco 2011-11-25
  10:37:50

  0 0

  "co jest idiotyzmem ale to juz zupelnie inny temat, bo pieniadze od kierowcow powinny isc tylko na drogi, "

  Mylisz się. To się nazywa demokracja. Sejm, który został wybrany w wyborach, ustawia podatki i budżet. Tak to działa w demokracji. Nie jest tak, że ten co płaci podatek, to też ma coś do powiedzenia na co idzie. Jak chcesz żeby były pieniądze inaczej wydawane, to wybieraj inną partie, albo załóż własną. Sejm ma sobie prawo podwoić akcyzę na paliwo i za zebrane pieniądze zbudować rakietę i wystrzelić ją w kosmos, jak mu się ten pomysł podoba. Bo został wybrany demokratycznie. A nie demokratyczne jest, że ten co płaci, ten decyduje. Tak na prawdę twój pomysł to idiotyzm. Gdyby jego stosować, to następnie palacze zaczną wymagać aby akcyza od papierosów była wyłącznie przeznaczona na publiczne popielniczki. Są dobre powody na to, żeby opodatkować kierowców bardziej niż to wymaga jedyne budowa i utrzymanie dróg. Np. choćby za to, że robią inne szkody, za które nic nie płacą (Hałas, zanieczyszczenie powietrza i natury, zabierają miejsce publiczne, wypadki, itd.).

 • ~Gościu 2011-11-25
  10:53:25

  0 0

  Chyba trochę odbiegliście od tematu.
  Mam nadzieję, że do czerwca uda się wyłonić wykonawcę robót i podpisać umowę, żeby w lipcu mógł rozpocząć roboty. Fajnie byłoby, gdyby roboty były prowadzone od 22 do 6 rano, bo jeżeli rozkopią główny wyjazd z tej części Wrocławia, to okolica może się permanentnie zakorkować.

 • ~ 2011-11-25
  11:24:55

  0 0

  hehe- jeżeli wygra drooobudd albo zzziajjka to będzie trwało długo i z problemami//

 • ~ 2011-11-25
  11:42:26

  0 0

  tak, tak, bo jak wygra Mostostal to dopiero bedzie wszystko na czas:D PS ziaja na Kozanowie jest miesiąc do przodu

 • ~mieszkaniec 2011-12-02
  02:06:26

  0 0

  Czytałem wszystkie komentarze i nie mogę się nadziwić... To wszystko są jeszcze plany, światła na Zwycięskiej z Ołtaszyńską przy której mieszkam od kilkunastu lat plus obiecywane remonty nawierzchni itd. może nic z tego nie wypalić. Droga jest w fatalnym stanie, dziury jak cholera, a durne MPK wysyła Mercedesy które są niskopodłogowe na tą trasę, nie ma to jak zajechać i rozpieprzyć nowiutkie autobusy... Ze Zwycięską dla mieszkańców jest ogromny problem, raz że wjechać w nią z Ołtaszyńskiej albo przeskoczyć z niej dalej na Wysoką w godzinach szczytu to rosyjska ruletka, poza tym na tym skrzyżowaniu WIECZNIE dochodzi do jakichś kolizji, przynajmniej raz w miesiącu jest jakiś dzwon. Nie ma przejść dla pieszych, tragedia. Jeśli podejmą się remontu to mam nadzieję, że szybko go skończą bo remont sprawi iż korki będą tu niemiłosierne. Poza tym oby nie spier... tego remontu tak jak na Wojszycach: ważna droga prowadząca do Żernik, Świętej Katarzyny i innych miejscowości w których mieszka pełno ludzi pracujących we Wrocławiu i świetna alternatywa dla wiecznie zaje...ej korkami Krakowskiej, a oni wybudowali wąziutką drogę na której autobusy mają problemy żeby się minąć i walnęli szerokie jak autostrada chodniki, potężne trawniki i wyjazdy z posesji i na cholerę?! Rozumiem że mieszkańcy Wojszyc chcą żyć i mieszkać komfortowo, ale te włościa przed ich domami to przesada i to nie delikatna. Na zwycięskiej nie mogą popełnić tego błędu, bo to by była katastrofa.

 • ~ 2011-12-02
  02:27:16

  0 0

  Niektórych z Was ponosi za bardzo ułańska fantazja, po co wprowadzać tutaj kolejne połączenia MPK czy budować torowiska dla tramwajów? Zwiększyć częstotliwość linii 113 tak aby zawsze jeździła co 15 min. bez względu na porę roku, dnia, tygodnia etc., 612stki tak samo bo Wysoka się bardzo rozrasta i coraz więcej ludzi tam mieszka, nocne są ok. Niewielkie koszta, wysłanie dodatkowych 2-3 autobusów na linię i tyle. Droga rowerowa jest super pomysłem i ją popieram, wielu ludzi prowadzi zdrowy tryb życia i szczególnie przy pięknej pogodzie korzysta z roweru dlatego powinni ją zrobić choć to nie powinno być priorytetem. Na pewno ważne są pasy na skrzyżowaniu, to podstawa. 2 pasy w jedną stronę? Czy to już nie przesada? Zaraz zrobią przedłużenie Karkonoskiej ze Zwycięskiej, ludzie bez przesady, to nie jest ważna arteria dla miasta tylko normalna droga. Wracając do spornego tematu MPK: budowanie bus pasu to bez sensu, to dobre w mieście, ale na chu... za przeproszeniem budować bus pas dla JEDNEJ linii?! No bez jaj! Poza tym co do wypowiedzi niektórych, którzy wyraźnie mają w du... MPK i bagatelizują jej rolę: nie każdy ma samochód i wielu ludzi wybiera MPK bo jest tańsza ( bilet miesięczny za 50zł na wszystkie linie i jeździsz do oporu dzień i noc po całym mieście, porównajcie sobie to do kosztów utrzymania samochodu miesięcznie) i też czymś muszą dojeżdżać dzieci do szkół itd.

 • ~ 2011-12-02
  02:29:20

  0 0

  Poza tym nikt nie pomyślał z Was przeciwnicy KZ, że jak wam szlak trafi zimą samochód czy nawet latem to czym pojedziecie do pracy? Na hulajnogach? Chyba że kogoś stać by np. dojechać na Psie Pole taksówką i z powrotem, no to życzę szerokiej drogi, rachuneczek pewnie się zamknie zwracając na jazdę i powrót w godzinach szczytu w okolicach 100 zł albo i więcej. Komunikacja miejska MUSI istnieć i nie należy jej piętnować, wielu ludzi z niej korzysta i jest bardzo przydatna, np. jadąc na imprezę do klubu czy do pubu by się napić piwa raczej się tego nie zrobi samochodem z wiadomych przyczyn, taksówki są drogie, a tak wsiadasz w nocny 249 i za bilet o wartości śmiesznych 2 zł jesteś w domu w 15 minut ;) Zimą nie jednemu z was wysiądzie akumulator albo będzie zakopany po maskę w śniegu i wtedy zostaje MPK ;) Może się spóźni, bo zawsze będą utrudnienia, ale wsiądziesz do ciepłego autobusu i DOJEDZIESZ to jest najważniejsze. Dlatego weźcie sobie niektórzy na wstrzymanie z tym traktowaniem KZ na zasadzie że "a w chole.. z nią, najlepiej spalić i zaorać, nikomu niepotrzebna", bo może się zdarzyć Wam że będziecie musieli z niej korzystać. Mam nadzieję, że niektórych z Was których poniosły emocje wezmą na wstrzymanie i przemyślą to co napisałem, bo przede wszystkim zdałem się na obiektywizm i racjonalizm, a nie propagowanie jednego środka transportu.

 • ~jajajajajaja 2011-12-02
  03:13:34

  0 0

  Wszystkie te prblemy zaczely sie jak to cale bydlo przyjezdne spoza Wroclawia zaczelo sie osiedlac na partynicach w ciagu ostatnich 6-7 lat. Jakos nie pamietam nigdy wczesniej 2 kilometrowych korkow na Oltaszynskiej i Zwycieskiej, smrodu, syfu, brudu, halasu jak w centrum tokio, holoty 30-40 letniej ktora kupi forda mondeo i mysli ze jest chuj wie kim bo ma samochod za 20 tysi ze szrotu i odwozi dziecko do prywatnego przedszkola za 500 zl. Najbardziej wkurwia mnie ta wiejska holota ktora kupila w oklicy mieszkania i sadza ze sa lepsi od rodowitcyh mieszkancow. WYpierdolilbvym to gowno na rogatki miasta z zezwoleniem do conajwyzej wybudowania sobie glinianki gdzies na polu miedzy bielanami a sobotka.

 • ~ 2011-12-02
  03:26:31

  0 0

  jajajajajaja przeginasz obrażając tych ludzi i twoje podejście jest bezprecedensowe. Wcześniej to były tu pola, dwie jednostki wojskowe, zero sklepów, aptek czegokolwiek, psy du... szczekały i ch... wodę piły, mówiąc wulgarnie lecz dosadnie (mieszkam tu od 18 lat więc wiem co mówię). Fakt, że deweloperka poraża swym rozmachem, bo nabudowali w cholerę różnych bloków i mieszkań, gdzie od kilku lat jest pełno pustostanów, koło mnie to 3 bloki stoją całe puste, bo po prostu ludzi nie stać na takie ceny mieszkań. Za duża ilość nowych bloków i domków jest problemem dla starych mieszkańców którzy cenili sobie dużo zieleni, ciszę i spokój, no ale coś za coś. Teraz coś się dzieje, wyremontowali nam kanalizacje, zaczynają robić drogi no i wreszcie tutaj da się żyć! Mamy biedronkę pod nosem, masę sklepów, ja np. mam monopolowy 24h pod samym domem otwarty ledwie 2 dni temu i niezmiernie mnie to cieszy bo nie będę musiał zaginać na stacje o 2 w nocy jak mi się zachce piwa. Poza tym pojawiły się apteki, knajpy, Żabki i większe sklepy co jest sporym plusem, bo żeby zrobić małe zakupy nie muszę nigdzie daleko doginać do miasta, czy nawet do Kuźni, Plusa itp. jak mam City Market i Żabkę pod domem, trzeba to docenić.

 • ~Ja 2011-12-04
  14:32:51

  0 0

  I co z tego remontu, jeśli nadal będzie 1pas ruchu? A rondo? Najpierw kierowcy muszą nauczyć się jeździć po rondach, a tak wszyscy śmigają zewnętrznym pasem, nawet jak wyjeżdżają ostatnim zjazdem i nie ma jak się wbić. Szkoda kasy na ten remont.......

 • ~ 2011-12-08
  21:58:15

  0 0

  masz rację. tylko nieliczni wiedzą w tym kraju po co jest wewnętrzny pas na rondzie :/

 • ~nica 2011-12-10
  22:32:18

  0 0

  Na ul. Zwycięskiej mieszczą się dwa hotele, które podczas Euro mogą być bazą dla kibiców, dlatego miasto zdecydowało się inwestycję przesunąć w czasie o kilka miesięcy. Co mnie obchodza hotele i ich zarobek smiechu warte a kto martwi sie o ludzi przechodzacych przez jezdnie wychodzacych z autobusu w błoto ,o kierowcow wymuszajacych wjazd na krzyzowke bo inaczej nie przejada niech miasto postawi patrol drogowki w godz 7 rano i 15 jak ludzie wracaja z pracy juz nawet latarnie usuneli bo koszt naprawy sie nie opłaca !!!!!!!!!!!! paranoja POLSKA domy stawiac osiedla budowac a drogi jak za krola cwieczka NO NO HOTELE GORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~olta 2012-04-08
  22:44:34

  0 0

  Dlaczego nie jest przewidziana ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Zwycięskiej pomiędzy Torem Wyścigów Konnych, od przejazdu kolejowego do Ołtaszyna? Tor Wyścigów Konnych jest obiektem rekreacyjnym i często jest odwiedzany przez rowerzystów. Na wizualizacji widać, ze projektanci przewidzieli ścieżki rowerowe do połowy ul. Żwycięskiej, tylko pomiędzy Ołtaszynem a rondem- skrzyżowaniem z ul. Ołtaszyńska, zaś dalej od w/w ronda w kierunku ul. Karkonoskiej i wejścia na Wyścigi Konne ściezka rowerowa nie została przewidziana.
  Należy to uwzględnić,gdyż zatłoczona i ruchliwa Zwycięska bez ścieżki rowerowej na całej długości od strony Toru wyścigów Konnych będzie kolejnym bublem komunikacyjnym.

 • ~lol 2012-04-08
  23:07:12

  0 0

  Oby tylko nie kopiowali bubli drogowych z Wojszyc, gdze zrobiono wąską drogę i ogromne wykostkowane chodniki. Do tego kuriozalne ścieżki rowerowe w stronę miasta, które albo nagle się urywają, lub co raz ntrzeba przechodzić z rowerem z jednej strony ulicy na drugą. Jakby projektował to ktoś pijany. Kuriozalnym bublem drogowym jest ulica Terenowa na Wojszycach na której po remoncie i ułożeniu nowej nawierzchni co kawałek położono gigantyczne progi zwalniające. Po co wogóle na tej drodze, która służy jako wylotowa z Wojszyc robić tak wielką, co kawałek ilość tych progów? Chyba tylko po to by jakaś firma zarobiła na ich wykonaniu, bo na codzień są zmorą kierowców i ludzi dojeżdżających do pracy tą ulicą. Te progi skutecznie rozwalają zawieszenia samochodów, gdyż ich krawędzie są wykonanie z betonowych krawężników ułożonych pod kątem. Zeby te kuriozalne progi przejechać trzeba co chwilę zwalniać do minimalnej predkości, zużywając hamulce i zawieszenie. Wzdłuż ul. Terenowej nie ma wielu budynków, stąd nie wiadomo dlaczego jakiś urzędnik wymyślił te nieszczęsne wyklinane przez kierowców progi, chyba tylko jak wspomniałam tylko dlatego aby dać zlecenia firmom wykonawczym i maksymalnie zmarnować publiczną kasę.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.