Edukacja i nauka

Podyskutuj z rowerzystami o wspólnym korzystaniu z ulic w mieście

2011-12-08, Autor: Karolina Micuła
W czwartek 8 grudnia o godzinie 18. w klubo-kawiarni Falanster odbędzie się dyskusja o idei Shared Space. Na dyskusję serdecznie zapraszają organizatorzy ze stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, w ramach trzeciego już spotkania "Klubu Złośliwych i Niedobrych Cyklistów".

Reklama

Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić wspólną dla samochodów, pieszych, komunikacji miejskiej i rowerów przestrzeń, w której nie potrzeba znaków drogowych i świateł, by sprawnie się po niej poruszać i zachować bezpieczeństwo?

Takie rozwiązania zastosowano już w Holandii, Danii, Belgii, Niemczech, czy Anglii. Czy ten trend ma szanse zaistnieć na Polskim gruncie? O Shared Space, wzajemnym szacunku na drodze i humanizacji przestrzeni publicznej, będzie można podyskutować już jutro w Falansterze.


Spotkanie Klubu Złośliwych i Niedobrych Cyklistów odbywać się będzie po raz trzeci. W styczniu WIR gościł rowerowych przyjaciół z Czech i Słowacji, którzy po projekcji filmu Auto*Mat przybliżyli nam historię roweryzacji Pragi i Koszyc.

Drugie spotkanie klubu odbyło się w barwach rowerolucji francuskiej, a naszym gościem był Olivier Schneider, który opowiedział o tym, jak francuskie miasta wspierają oddolne inicjatywy rowerowe i projekt studenckich kampusów rowerowych.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2011-12-08
  11:59:17

  1 1

  Żaden problem- jesli rowerzyści będa posiadali obowiązkowe ubezpieczenie OC to zacznę ich traktowac jako równoprawnych uczestników ruchu-póki co większość cwaniaczków na rowerkach przepisy stosuje wybiórczo lub wręcz się do nich nie stosuje a zgoda na taką samowolkę spowoduje tylko tyle że kierowcy będą mieli jeszcze gorzej bo nigdy nie będzie wiadomo czego się spodziewac po rowerzyście..........ruch drogowy to nie plac zabaw i zasady musza w nim obowiązywać-przynajmniej u nas w polsce gdzie ogólnie mamy dżunglę

 • ~GaUa 2011-12-08
  13:49:50

  0 2

  @Gość, idąc Twoim tokiem rozumowania dojdzie się do tego, że piesi też powinni mieć ubezpieczenie OC - też są uczestnikami ruchu i też często nie przestrzegają przepisów, narażają siebie i innych. Widać, że nie masz pojęcia o idei Shared Space.

 • ~aviator 2011-12-08
  16:04:26

  0 0

  Gośc najwyraźniej nie zrozumiał różnicy między odpowiedzialnością cywilną i ubezpieczeniem OC. Dodatkowo ważniejsze jest dla niego czym ktoś jedzie (lub sie porusza) niż to, czy łamie przepisy. Sieje tylko nienawiśc i ignorancje. To właśnie odwrócenie idei Shared Space. Może warto o tym mówić i pokazywać autentyczne filmy z kamer na ulicach, żeby dotrzeć do świadomości takich osób.

 • ~ja 2011-12-08
  17:59:22

  1 1

  jebać rowerzystów...

 • ~benek 2011-12-09
  11:15:46

  0 1

  @ gosciu -Po pierwsze pisz precyzyjniej bo rowerzyści nie mogą posiadać obowiązkowego OC skoro nie jest obowiązkowe. Po drugie piszesz, że łamiesz prawo bo nie traktujesz rowerzystów jako równoprawnych uczestników ruchu jednoczesne zarzucając im łamanie prawa.Zatem nie tylko piszesz jak idiota, ale zapewne poruszasz się jak idiota. Jest rzeczą oczywistą, że rowerzyści lamią przepisy, zresztą tak samo jak miliony kierowców.Jest to o tyle dziwne, że kierowców się szkoli na kursach PJ.
  OC nie płacą też kierowcy o czym możesz poczytać na wczorajszej Gazecie Wrocławskiej w artykule o łapankach policyjnych na AOW. Jeśli jest tak jak piszesz że w Polsce mamy dżunglę to ty jesteś pawianem, który na dodatek nie wie, że Polska piszemy z dużej litery. Obowiązkowe OC dla rowerzystów może być, ale dopiero jak usuną z jezdni takich durniów co myślą jak ty, bo do tego czasu OC przed nimi nie uchroni.Pozdrawiam autoholika.


 • ~benek 2011-12-09
  14:48:03

  0 1

  @ ja napisał : jebać rowerzystów... ---miałem cię spytać czy jesteś kierowcą ale zrezygnowałem jak uświadomiłem sobie, że idiotom prawa jazdy nie dają.


 • ~2w 2011-12-09
  16:11:30

  0 1

  @benek: Patrząc na to, co dzieje się na ulicach śmiem twierdzić, że jednak dają...

 • ~Schwarzmann 2014-04-12
  02:21:27

  1 0

  Przedewszystkim wielkim nieporozumienniem jest to,ze balwany na rowerkach na czele z laskami w okularkach z rozwianymi wloskami, sukieneczkami w kwiatki i rowerkami z koszykiem na kierownicy poruszaja sie po ulicach. Ja bym wszystkich rowerzystow wyjeb.... na chodnik i tam niech uwazaja na pieszych. Dlaczego kierowca ktory prowadzi pojazd wazacy pare ton musi uwazac na balwana w krotkich spodenkach?? Jedzie sobie taki patafian 15km na godzine, blokuje caly pas i gitarka..pelen luz... masakra! ROWERZYSCI SPIER>>LAC NA CHODNIK!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.