Ponad 750 osób "popłynęło" w H2O Półmaratonie

2017-04-10, Autor: red

761 biegaczy wzięło udział w premierowej odsłonie kameralnego wrocławskiego H2O Półmaratonu. Bieg był zapowiadany jako ucieczka od miejskiego zgiełku, a uczestnicy mieli okazję pokonać trasę, która przebiegała przez tereny wodonośne Wrocławia.

Biegacze wystartowali z ulicy Na Niskich Łąkach, następnie pobiegli Krakowską, Opolską i Rybnicką i dalej - wybiegając poza granice miasta - do Mokrego Dworu. Stamtąd podążyli do Trestna i dalej z powrotem do Wrocławia. Tam trasa wiodła ulicami Opatowicką, Międzyrzeczną, Na Grobli, wybrzeżem Słowackiego, Mazowiecką, raz jeszcze Na Grobli i następnie w kierunku stadionu Oławka. Wytyczenie takiej trasy jest godne pochwalenia, bowiem mimo iż z definicji był to bieg uliczny, to uczestnicy nie blokowali całego ruchu (trasa częściowo wiodła przez chodniki i ścieżki rowerowe) i tylko w nielicznych miejscach tworzyły się zatory drogowe.

Po pierwszych trzech-czterech kilometrach, biegacze mogli na własnej skórze przekonać się, jak wygląda ucieczka od miejskiego zgiełku. Uczestnicy pokonywali kolejne metry w towarzystwie dźwięków natury i choć pogoda wydawała się bardzo dobra, bo było ciepło i słonecznie, to nie były to wymarzone warunki dla biegaczy. Wszystko przez porywisty wiatr, który mocno dawał się we znaki uczestnikom, zwłaszcza na drodze z Mokrego Dworu do Trestna.

Zwycięzcą pierwszej edycji H2O Półmaratonu został Adam Putyra, który dystans 21 kilometrów i 97 metrów pokonał w czasie 1:11:47. Piętnaście sekund po nim na mecie zameldował się Grzegorz Gronostaj, a trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Witkowi ze Szklarskiej Poręby (1:13:28). Rywalizację pań wygrała Anna Wiese z czasem 1:27:59, a kolejne miejsca na podium zajęły Karolina Leśniak (1:33:12) i Ewa Paduch (1:36:42).

Naszą redakcję w tym biegu tradycyjnie reprezentowali Paweł ProchowskiŁukasz Maślanka, dla którego był to pierwszy start na tym dystansie. Pierwszy z nich pokonał trasę w 2 godziny, 2 minuty i 16 sekund, a debiutantowi zajęło to minutę i 13 sekund dłużej.

Kolejną imprezą organizowaną przez Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław będzie Bieg Śladem Księgi Henrykowskiej 2017, podczas którego rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach - 10 km i półmaratonu. Bieg zaplanowano na sobotę, 22 kwietnia.

Portal TuWroclaw.com był patronem medialnym pierwszej edycji H2O Półmaratonu.