Wiadomości

Pożar w sortowni odpadów na Maślicach ugaszony

2011-05-01, Autor: dk
16 zastępów straży pożarnej wzięło udział w akcji gaszenia budynku przy ulicy Północnej. Płonął zakład recyklingu tworzyw sztucznych na Maślicach.

Reklama

Ogień wybuch w hali sortowani odpadów szwedzkiej firmy Stena, w której składowana była głównie makulatura. O dużej skali pożaru świadczyły zarówno liczne zastępy straży pożarnej, jak i potężny słup ciemnoszarego dymu przez długi czas widoczny nad zachodnią częścią miasta.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ale policja nie wyklucza podpalenia.Chmura dymu nad miastem widoczna była z wielu punktów Wrocławia. Zdjęcia naszych czytelników znajdziecie w fotogalerii.

Film przysłał internauta Błażej Olszowy.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2011-05-01
  15:59:37

  0 0

  O panie. Aż mi się przypomniał pożar w Rafinerii Gdańskiej. Też był wtedy taki ładny, słoneczny dzień.

 • ~ 2011-05-01
  19:41:09

  0 0

  super fota z samolota ;)

 • ~ 2011-05-01
  22:09:12

  0 0

  Czegoś tu nie rozumiem droga redakcjo!
  Macie człowieka któremu płacicie za materiały filmowe i czego go tam nie było? W ogóle nie macie materiałów z prawdziwych zdarzeń z miasta. Taka krótka noteczka i zdjęcia z lotu ptaka przecież to jest śmiech na sali. U Was generalnie jest słabo jeśli chodzi to prawdziwe materiały z miasta.

 • ~ 2011-05-01
  23:29:07

  0 0

  Wielki Dudu ściągnął nam ten los! A swoją drogą ciekawe czy firma zapłaci odszkodowanie mieszkańcom i miastu za skażenie środowiska i uszczerbek na zdrowiu z powodu wielkiego zanieczyszczenia i przedostania się do atmosfery wielu związków chemicznych szkodliwych dla zdrowia! Tylko niech nikt tu nie pisze że chmura nie zagraża życiu i zdrowiu! Proponuję zaciągnąć się dymem i spróbować czy nie zagraża!!! Swoją drogą to jeden taki pożar i cała straż pożarna z Wrocławia leży!!! Taki mamy stan zabezpieczenia p. poż miasta!!! Do tego pożaru zadysponowane były nawet jednostki ochotniczej straży z Siechnic, Oławy, Nadolic wlk. Długołeki i inne! Aż strach pomyśleć co by było jakby we Wro wybuchł w tym samym czasie jakiś inny pożar lub zdarzył się wypadek np. na autostradzie!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.