zamknij

Wiadomości

Prezydent Wrocławia przygarnie kota porzuconego na dworcu

2019-02-01, Autor: Marta Gołębiowska

Nieoczekiwany obrót sprawy po porannym porzuceniu kota na Dworcu Wrocław. Zwierzę, którego pozbyła się przed podróżą czteroosobowa rodzina, trafi do prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Od poniedziałku będzie mieszkał z nim w Ratuszu. 

Roczny kot brytyjski został porzucony w piątek rano na dworcu autobusowym we Wroclavii przy ul. Suchej 1. Jego właściciele, czteroosobowa rodzina (rodzice i dwoje małych dzieci, dziewczynka i chłopiec), zostawili go, po tym, jak okazało się, że nie mogą z nim pojechać autokarem Flixbusa. Byli to Rosjanie, którzy wybierali się do Bolonii przez Pragę. Najwyraźniej nie znali regulaminu przewoźnika. Zamiast jednak zrezygnować z podróży lub znaleźć opiekuna dla kota, pozbyli się go, porzucając transporter, w którym się znajdował. 

Reklama

Sytuację zauważyli pracownicy ochrony. Została też nagrana przez monitorng. Jeden z kasjerów zaniósł kota do biura zarządu PKS Polbus, a prezes spółki, Krzysztof Balawejder, poinformał o sprawie na Facebooku. Kot został zbadany przez weterynarza, który ocenił, że jest zdrowy, nie ma czipa i waży 4,5 kg. 

Zdarzenie zbudziło powszechne oburzenie, wiele osób chciało adoptować porzuconego kocurka. Wyprzedził je Jacek Sutryk, rezerwując zwierzę krótko po tym, jak sprawa została upubliczniona. Wieczorem oficjalnie ogłosił, że da kotu nowy dom... w swoim gabinecie w Ratuszu. Na oficjalnym profilu na Facebooku robi też konkurs na imię dla tego pięknego Brytyjczyka. Do wyboru są Wrocek, Ołtaszyn i Borek. Głosowanie trwa do niedzieli, do końca dnia.

Przypominamy, że porzucenie zwierzęcia przez właściciela lub osobę, pod której opieką się ono znajduje, przez kodeks karny traktowane jest jako znęcanie się nad nim. Grozi za to do trzech lat więzienia. 

Czy rodzina, która porzuciła kota na Dworcu Wrocław, powinna za to odpowiedzieć?

Oddanych głosów: 10412

Oceń publikację: + 1 + 62 - 1 - 113

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Dariusz Piszewski 2019-02-01 20:16:04

  Może zamiast oddawać głos za ukaraniem Rosjan (zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne, nie popieram, ale znam różnice kulturowe i wiem, że punkt widzenia zależy od kraju, w którym się mieszka), warto zadać sobie pytanie, co to za gówniany przewoźnik, który zabrania podróży z prawidłowo zaopielowanym i zabezpieczony zwierzęciem domowym??? Flixbus jest do d...!!! ☹️ Tak samo jak ludzie, którzy porzucili zwierzę.

 • ~Ewa Cybulska 2019-02-02 00:27:45

  Cieszę się, że kocurek ma już opiekuna. Naprawdę bardzo. Ale czy dla kota nie lepszy byłby jako dom - nie gabinet w urzędzie tylko zwykły dom z rodziną? Jakby Panu Prezydentowi udało się zabrać kocurka do własnego domu, to myślę, że dla kocurka byłoby lepiej.
  No i oczywiście trzeba pilnie pomyśleć o kastracji (roczny brytyjczyk może już znaczyć teren) i zaczipowaniu.
  Życzę brytkowi, żeby zaczął szczęśliwe i bezpieczne życie

  45 14
 • ~Lidia Gilewicz 2019-02-02 16:41:04

  Ja jestem ciekawa, czy tak dużo ludzi byłby skłonnych przygarnąć kota porzuconego ale najzwyczajniejszego i schorowanego. Nie potępiałabym dotychczasowych właścicieli, może porzucili kota, bo nie mieli czasu na poszukanie innego rozwiązania. Przecież zostawili go w kontenerze właśnie po to, żeby zaopiekowały się nim odpowiednie służby. Nie wyrzucili go nigdzie, nie wywieźli do lasu i nie przywiązali do drzewa.

  22 11
 • ~Kamila Świętek 2019-02-02 17:17:57

  To mi żaden brytyjczyk,tylko podobny,kot który nie posiada rodowódu,nie jest rasowy,to zwykły dachowiec w stylu rasy,na pewno nie jest rasowy,bo rasowyjest czipowany w hodowli,jest to dachowiec...

  6 27
 • ~WrocLovianin 2019-02-04 14:01:59

  Panie weź się pan do roboty a nie molestować koty. Zajmij się pan potrzebami mieszańców tego miasta płacących podatki a nie jakieś akcje pod publiczkę robisz robiąc z siebie kapitalnego pajaca....
  1.Udrożnij Pułaskiego, przywróć dwa pasy dla samochodów w każdą stronę. informacyjnie tramwaj ma max.2,5 m szerokości wiec po co te zwężenia?
  2.Skończ budowę CAŁEJ Obwodnicy Śródmiejskiej w przekroju min. 2 pasy w każdą stronę. Buduj i to już Aleje Wielkiej Wyspy oraz Aleję Olimpijską od stadionu Olimpijskiego do Korony oraz jej północny odcinek od Żmigrodzkiej do Korony.
  3.Weź się za kompleksowy remont torowisk i przebudowę Drobnera przy przystanku Dubois.
  4.Po zakónczeniu budowy Obwodnicy Śródmiejskiej weźcie sie za budowę nowej DK 98 od ślimaków Armii Krajowej/Krakowska nad torami i Gazowa/Mościckiego do Konduktorskiej i dalej pomiędzy Buforwą i Grota-Roweckiego do WOW i dalej na południe nad A4 do S8
  Zakasaj rękawy i do roboty lenie a nie głaskać koty w godzinach pracy !!!

  16 9
 • ~Zet 2020-02-20 10:03:15

  To taka socjotechnika tzw. "ocieplania wizerunku" [jako że nie ma rodziny; tak jest chociaż "mężem" własnego kota, albowiem nie jest mężem stanu].

  14 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz, że Hanna Suchocka przyczyniła się do tworzenia fundamentów III Rzeczypospolitej?
Oddanych głosów: 18