Wiadomości

Rafał Dutkiewicz chce ubiegać się o czwartą kadencję prezydenta Wrocławia

2012-12-02, Autor: Jarosław Garbacz
Rafał Dutkiewicz w niedzielę poinformował członków ugrupowania Obywatelski Dolny Śląsk, którego jest założycielem, że będzie po raz czwarty ubiegał się o kandydowanie na urząd prezydenta Wrocławia.

Reklama

Rafał Dutkiewicz miał złożyć taką deklarację podczas spotkania w Ossolineum z działaczami Obywatelskiego Dolnego Śląska, którego jest liderem.

Prezydent miasta miał argumentować swoje postanowienie koniecznością udowodnienia przeciwnikom politycznym, że ich działania nie są dobre. Dutkiewicz miał na myśli między innymi odwołanego dwa miesiące temu wiceprezydenta Michała Janickiego. Ten stał się żarliwym krytykiem poczynań Dutkiewicza i otwarcie krytykuje sposób zarządzania miastem i błędne decyzje miejskich urzędników.

Podobnego zdania są opozycyjni radni z PO i PIS, którzy wskazują na olbrzymie zadłużenie Wrocławia oraz długi miejskich spółek i przekonują, że to prezydent jest odpowiedzialny za straty finansowe ponoszone podczas organizacji imprez na Stadionie Miejskim, brak zakończenia budowy areny czy opuszczenie przez Mostostal terenu budowy Narodowego Forum Muzyki.


- W ostatnim czasie bardzo często w gronie przyjaciół, znajomych, urzędników byłem pytany o decyzję w sprawie mojego startu w kolejnych wyborach. Postanowiłem ją ogłosić, bo przerwać dywagacje i zamknąć spekulacje na ten temat - mówił prezydent Wrocławia, w wieczornym wydaniu Faktów TVP Wrocław w niedzielę.

Jednocześnie Rafał Dutkiewicz chciałby przejąć władzę w całym regionie. Chciałby, żeby Obywatelski Dolny Śląsk zdobył większość w sejmiku wojewódzkim i również tam - podobnie jak w Radzie Miejskiej Wrocławia - miał większość. Dzięki temu w spokoju, bez względu na głosy opozycji, mógłby rządzić nie tylko stolicą województwa, ale całym regionem.

Warto podkreślić, że dotychczas włodarz Wrocławia, który w fotelu prezydenta zasiada już od 10 lat i będzie rządził stolicą Dolnego Śląska do roku 2014, nigdy nie dał oficjalnie jednoznacznej odpowiedzi czy będzie ubiegał się o czwartą kadencję.

Przeczytaj też: Rzecznik prezydenta Wrocławia - Paweł Czuma pisze m.in. o tym, że prezydent... nie jest wielbłądem, nie rozwodzi się, nie ma nieślubnego dziecka, nie zdradza żony i nie urządza libacji w urzędzie.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2012-12-02
  15:54:03

  0 0

  Oby nie. Może w końcu Wrocławianie dostrzegą że Dutkiewicz, super manager, upodabnia w błyskawicznym tempie Wrocław do Warszawy

 • ~jar_007 2012-12-02
  18:28:45

  0 0

  Myślę, że co miał zrobić dobrego to już zrobił. Dzięki niemu jest praca w mieście i jest ono dość znane w Europie. To się chwali.
  Ale jego "dynamizm" czyli fontanna, tramwaj plus, kolejka nad odrą i inne marnowanie pieniędzy, przy jednoczesnym zaniedbywaniu bieżących potrzeb , jak utrzymanie KM, infrastruktura rowerowa, utrzymanie zieleni, przedszkola itp. dobija to miasto. Teraz potrzeba dobrego gospodarza, który z ograniczonym budżetem zadba o komunikację, edukację służbę zdrowia i inne palące problemy, a nie będzie realizował chore wizje jak ŚTP, czy osiedle na polach irygacyjnych.

 • ~zed 2012-12-02
  20:26:19

  0 0

  Kończ waść wstydu oszczędź! Jesteś tylko zwykłym PR-owcem! Z prezydentem masz nie wiele wspólnego! Unikanie spotkań z mieszkańcami i debat publicznych na tematy trudne i problemy mieszkańców to twoja wizytówka! Wrocław za twoich kadencji spadł w rankingach miast, wyprzedza nas nawet Bydgoszcz czy Rzeszów! Sprzeniewierzasz ogromne pieniądze jakich Wrocław nigdy nie miał i już nie bedzie miał! Mamy najgorsze MPK w kraju i najbardziej brudne śmierdzące i syfiaste, gdy inne miasta wymieniały tabor, remontowały drogi ty zapewniałes, że wszystko jest ok i jedna jaskółka w postaci pseudo szybkiego tramwaju plus wystarczy! Większość inwestycji we Wrocławiu to nie twoja zasługa tylko koniunktury, co widać po tym, że Wrocław jest miastem największej ilości dziur w ziemi, po nie rozpoczetych inwestycjach!!! Pozostałe wielkie znaczące inwestycje dla miasta, to inwestycje rządowe, nie twoje! Kończ Waść!!! Jesteś oszustem medialnym!!!

 • ~tow.Szmaciak 2012-12-02
  23:01:51

  0 0

  Prezydent Rafał Dutkiewicz --- Platforma Obywatelska 4 : 0 PARADNE !!!!!!! Panie prezydencie tak trzymać !

 • ~swer 2012-12-03
  07:35:11

  0 0

  To zła wiadomość, czekają nas kolejne opowieści i wizje, żadnych realnych korzyści dla miasta. Pakowanie miejskiej kasy w fontanny , stadiony, kluby sportowe zamiast w czystość, edukację, komunikację. Będą wodotryski i następne długi zamiast pracy u podstaw dla miasta.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.