Wiadomości

Rafał Dutkiewicz wyszedł do ludzi. Rozmawia z mieszkańcami, zapowiada regularne spotkania

2014-11-21, Autor: Tomek Matejuk
Urzędujący prezydent Wrocławia, który o reelekcję będzie musiał powalczyć w drugiej turze wyborów, od kilku dni spotyka się o poranku z mieszkańcami w różnych punktach miasta. To element zapowiadanej przez Dutkiewicza zmiany stylu, która ma polegać też m.in. na zajęciu się sprawami bliższymi wrocławianom i cotygodniowych spotkaniach w magistracie w nadchodzącej kadencji.

Reklama

Od kilku dni urzędującego prezydenta Wrocławia można o poranku spotkać w różnych punktach stolicy Dolnego Śląska. Rafał Dutkiewicz był już m.in. na rondzie Reagana, placu Bema, a w piątek o świcie pojawił się na przystanku Arkady Capitol.

 

Dutkiewicz spotyka się z mieszkańcami i rozmawia z nimi o problemach naszego miasta, które powinny zostać rozwiązane. Wcześniej tego nie praktykował - wyjście do ludzi to bowiem element trwającej kampanii przed drugą turą wyborów prezydenta Wrocławia.

 

Przypomnijmy, Rafał Dutkiewicz w niedzielnych wyborach zanotował niespodziewanie słaby wynik - zdobył nieco ponad 42 procent głosów, więc do wyłonienia nowego prezydenta naszego miasta konieczna będzie dogrywką z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości Mirosławą Stachowiak-Różecką.

 

Ten rezultat wpłynął na urzędującego prezydenta ożywczo - w trakcie kampanii przed pierwszą turą był niezbyt aktywny, teraz jest zupełnie inaczej.

 

- Z jednej strony wyborcy znowu obdarzyli mnie sporym zaufaniem, dlatego że wygrałem pierwszą turę. Z drugiej strony jest część wyborców, i to trzeba bardzo pokornie przyjąć, która zwraca mi uwagę na niekoniecznie dla nich właściwy styl zarządzania miastem. Ci wyborcy oczekują zmiany stylu, którą właśnie usiłuję zaoferować - podkreślał tuż po pierwszej turze Rafał Dutkiewicz.

 

Ta zmiana stylu ma polegać na zakończeniu prestiżowych inwestycji i zajęciu się sprawami bliższymi mieszkańcom.

 

- Wrocławianie oczekują i ja będę się starał to zapewnić, że będzie więcej chodników, ścieżek rowerowych, ławek w parku i że wrocławianie będą bardziej współdecydowali o tych sprawach. Tym chcę się zajmować przez najbliższe cztery lata - zapowiada Dutkiewicz.

 

Nieprzypadkowo więc w czwartek w magistracie zwołano konferencję, na której prezydent chwalił się osiedlowymi inwestycjami i zapowiadał zwiększenie puli pieniędzy na ten cel.

 

A kolejnym elementem wyjścia Dutkiewicza do ludzi mają być w nadchodzącej kadencji regularne spotkania z wrocławianami.

 

- Widzę potrzebę kontaktu z mieszkańcami. Więc zróbmy tak w nowej kadencji, że będzie wyznaczony dzień i określone godziny, w których każdy będzie mógł przyjść. Zorganizujemy to tak, żeby w moich spotkaniach z mieszkańcami towarzyszyli mi radni z tego obszaru, z tego okręgu, gdzie się będą pojawiały jakieś sprawy - zapowiadał w środę Rafał Dutkiewicz.

 

Urzędujący prezydent Wrocławia stanie też do przedwyborczej debaty ze swoją kontrkandydatką.

 

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~zzz 2014-11-21
  12:32:06

  6 0

  Moja propozycja, wyjęcie wyspy słodowej oraz kilku innych miejsc które nie uchodzą za plac, ulicę, park z obszaru bezwzględnego zakazu spożywania alkoholu. Uchwała Rady Miejskiej.
  Wyspa jest terenem zieleni miejskiej. Według ustawy spożywanie alkoholu nie było by tam zakazane. Jednocześnie zwiększyć patrole aby uniknąć ewentualnej dewastacji i surowiej karać za np wyrywanie szczebelków z ławek.

  Zamiast otwierania galerii handlowych otwarcie wrotkarni np. tam gdzie dawniej był Torpiast.
  Oraz otwarcie zwykłego taniego basenu. Np takiego jaki był przy ul. łowieckiej gdzie kwestia ciepłej wody była rewelacyjnie rozwiązana. Był to basen kryty zimą i otwarty latem.

  A i jeszcze powrót do cen biletów mpk 1,2 i 2 zł. Czasowe minutowe, godzinne mogą jak dla mnie zostać przy tych cenach jakie są.
  Okresowych nie znam.

  I na miłość boską, niech nowo powstające budynki są bardziej przemyślane pod względem architektury...
  W miejscach gdzie jest stare budownictwo, nie koniecznie trzeba stawiać całe szklane lub o zgrozo całe białe bloki. Zachowajmy trochę zabytkowego klimatu...

 • ~Pimpolak 2014-11-21
  23:12:12

  5 0

  Z plakatów wnioskowałem, że to Mona Lisa, a teraz widzę, że to Adonis, który zstępuje z Olimpu zachwycać swoim pięknem i intelektem ciemne masy. Wołam: Przybądź! I poklep po pleckach!!!

 • ~R2r 2014-11-22
  10:10:21

  6 0

  Cóż za metamorfoza. Tyle lat głos mieszkańców traktowało się jak bzyczenie upierdliwej muchy i nagle okazuje się, że to jest ważne, Ja w to nie wierzę...

 • ~shrek 2014-11-22
  11:22:34

  6 0

  Rafałek kolejny raz obiecuje śliwki na wierzbie, szczaw i mirabelki niesiołowskie, a po wyborach wypnie się na mieszkańców tylną częścią ciała. Jak najszybciej trzeba panicza odspawać od korytka.

 • ~prataśka 2014-11-22
  11:30:33

  6 0

  Pan Dutkiewicz przed każdymi wyborami obiecuje spotkania z mieszkańcami. Po wyborach spotyka się z "tłustymi rybami" olewając płatników podatków czyli mieszkańców Wrocławia. Stara platformerska zagrywka. Trzy lata temu Don Matoł Mściwy milczał o podniesieniu wieku emerytalnego. Po wyborach bardzo szybko podniósł wiek emerytalny kobiet z 60 do 67 lat w trosce o zdrowie Polek. Tak samo obiecuje dzisiaj Dutkiewicz, że będzie się spotykał z mieszkańcami, którym obiecuje a następnie zmienia zdanie po wyborach. Tak się bai sitwa platformerska.

 • ~R2r 2014-11-22
  18:02:54

  2 0

  Aha.
  Panie Dutkiewicz, przypomnę jeszcze, jak wsłuchuje się Pan w głos mieszkańców. Podajecie teraz, jakie to nie inwestycje będą w osiedlach. To proszę odnaleźć tzw. Wnioski Inwestycyjne co roku składane przez Rady Osiedli i przeanalizować ile ich zostało złożonych choćby w mijającej kadencji, ile z nich zostało odrzuconych, a ile zrealizowanych.
  I jeszcze pytanie: Dlaczego ze strony ZOJM zniknęły te wykazy?

 • ~Kolo 2014-11-25
  12:00:47

  0 0

  Ludzie nie dajcie się ogłupić i nie pozwólcie robić z siebie idiotów !!!!! Spróbujcie się dostać na rozmowę do niego albo jego zastępców......Dutkiewicz to mega pozerant i mega tupeciarz. Przypomniał sobie o mieszkańcach Wrocławia, bo "zapaliły mu się" cztery litery......Tacy sami są jego zastępcy- w szczególności Adamski- najchętniej zamyka się w gabinecie po to aby nic nie słyszeć i nie widzieć....Tak samo działa pożal się Boże Straż Miejska.....

 • ~Kolo 2014-11-25
  12:03:10

  0 0

  Ludzie nie dajcie się ogłupić i nie pozwólcie robić z siebie idiotów !!!!! Spróbujcie się dostać na rozmowę do niego albo jego zastępców......Dutkiewicz to mega pozerant i mega tupeciarz. Przypomniał sobie o mieszkańcach Wrocławia, bo \"zapaliły mu się\" cztery litery......Tacy sami są jego zastępcy- w szczególności Adamski- najchętniej zamyka się w gabinecie po to aby nic nie słyszeć i nie widzieć....Tak samo działa pożal się Boże Straż Miejska.....

 • ~Kolo 2014-11-25
  12:07:02

  0 0

  Teraz Dutkiewicz widzi potrzebę spotkania z mieszkańcami Wrocławia......? A gdze był wczesniej........? To jest walka Dutkiewicza o koryto...............Trzeba dać szansę p.Stachowiak-Różeckiej. Gdy wygra Dutkiewicz, po wyborach wszytko wróci do normy...........

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.