Siatkówka: Doświadczenie wygrywa z młodością

2010-02-22, Autor: Piotr Kolisko
Zespół mistrzyń Polski nie pozwolił wygrać choćby seta drużynie Impelu Gwardii Wrocław.

Niestety podopiecznym trenera Błaszczyka nie udało się powtórzyć wyniku z pierwszego spotkania rozgrywanego w Muszynie. Przegrana 0:3 z drużyną Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna obnażyła w pełni braki w doświadczeniu zespołu Gwardii.

Warto wspomnieć, iż wrocławianki po raz kolejny do spotkania przystapiły bez swojej najlepszej zawodniczki - Katarzyny Mroczkowkskiej, która cały czas zmaga się z kontuzją.

Pierwszy set wskazał, że nie bęzie to dla podopiecznych trenera Błaszczyka łatwe spotkanie. Bezpieczna przewaga zawodniczek z Muszyny powiększała się z minuty na minutę czego efektem było łatwe zwycięstwo w tej partii 20:25 dla drużyny przyjezdnej.

Kolejny odsłona była kluczowa dla obrazu całego spotkania - zawodniczki z Muszyny raz po raz łatwo omijały blok wrocławianek a wynik drugiego seta aż 25:10 w pełni oddaje różnice klas między drużynami.

Kiedy wydawało się, że w całym spotkaniu wydarzyć się już nic nie może do kotrataku przystąpiły zawodniczki Impelu a sygnał do walki dały wprowadzone do wyjściowej szóstki Olga OwczynnikowaAleksandra Szafraniec. Trzeci set oscylował wokół remisu jednak zakończył się dwupunktowym zwycięstwem Muszynianki 26:24.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Mariolę Zenik, po tym meczu Impel Gwardia Wrocław spadła na szóstą lokatę w tabeli PlusLigi kobiet.

Impel Gwardia Wrocław - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3 (20:25, 10:25, 24:26)

Gwardia: Wołosz, Barańska, Czypiruk, Czerwińska, Sobolska, Efimienko oraz Krzos (libero), Owczynnikowa, Jagiełło, Szafraniec

Bank BPS: Bełcik, Jagieło, Żebrowska, Pycia, Bednarek-Kasza, Skowrońska oraz Zenik (libero), Solipiwko

Tak o występie wrocławskiego zespołu mówił jego trener Rafał Błaszczyk:

- Gratuluję zespołowi Muszynianki wygranej. Między innymi dzięki Oli Jagieło ten mecz wyglądał tak, jak wyglądał. Muszynianka zagrała bardzo skutecznie, a gdy aktualny mistrz Polski gra dobrze, trudno mu dotrzymać kroku. Dziś trudno było nam znaleźć jakiś słaby punkt Muszyny, to było zdecydowane i pewne zwycięstwo gości.