Śląsk ogrywa Polonię

2009-08-17, Autor: Piotr Kolisko

Wrocławscy piłkarze odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Wrocławscy piłkarze odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. W sobotnim spotkaniu pokonali na stadionie przy ulicy Oporowskiej Polonię Bytom 2:1. Początek meczu nie wróżył wielkich emocji - Śląsk szczelnie zacieśnił linię obrony przez co piłkarze z Bytomia z trudem przedzierali się pod bramkę Ivo Vazgeca. W 35. minucie meczu po dośrodkowaniu Gancarczyka strzałem głową popisał się Szewczuk i było 1:0 dla Śląska. Jednak już 5 minut później na tablicy wyników widniał remis gdyż po strzale Grzegorza Podstawka skapitulował Vazgec.

Druga połowa meczu rozpoczęła się odważnych ataków ze strony Śląska, aktywni na boisku SzewczukŁukasiewicz raz po raz próbowali zaskoczyć bramkarza Polonii. Druga bramka meczu padła w 74. minucie kiedy to po strzale Ulatowskeigo piłkę sparował Skaba a błąd bramkarza wykorzystał Wołczek. W 88.minucie na boisku pojawił się Sebastain Mila, który po długiej kontuzji powrócił do kadry meczowej Śląska. Popularny "Roger" w ciągu dwóch ostanich minut spotkania zdążył wpisać się do protokołu meczowego gdyż został ukarany żółtą kartką. Do końca meczu bytomianie próbowali odmienić losy spotkania lecz w sobotni wieczór to podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Śląsk Wrocław – Polonia Bytom 2:1 (1:1)

Bramki: Szewczuk (35.), Wołczek (74.) – Podstawek (40.)

Śląsk: Vazgec – Wołczek (87. Mila), Celeban, Spahić, Pawelec – M. Gancarczyk (69. Socha), Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek, J. Gancarczyk – Szewczuk (74. Biliński).

Polonia: Skaba – Hricko, Klepczyński, Kilar, Kotrys – Barcik, Sawala, Grzyb, Radzewicz (62. Tomasik) – Podstawek (75. Ślifirczyk).