Ślęza gromi w pierwszym sparingu. Osiem goli wrocławian!

2017-07-17, Autor: prochu

Piłkarze Ślęzy Wrocław rozegrali pierwszy przedsezonowy sparing. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego pokonali w Bielawie Szkółkę Piłkarską ARS Football aż 8:2.

Do Bielawy Ślęza udała się bez lekko kontuzjowanego Jakuba Bohdanowicza oraz Filipa Olejniczaka, który dostał wolne. W meczu nie zagrał też Mateusz Kluzek, piłkarz ten był jednak razem z zespołem i przez całe spotkanie truchtał wokół boiska. Na murawie pojawiła się za to liczna grupa piłkarzy testowanych, kandydujących do gry w 1KS-ie. Meczowi towarzyszyły zmienne warunki atmosferyczne. Gra toczyła się to przy pięknej słonecznej aurze, a to podczas prawdziwej ulewy połączonej z gradobiciem. Nie przeszkodziło to piłkarzom Ślęzy w rozegraniu niezłego - jak na ten etap przygotowań - spotkania.

Pojedynek był bardzo otwarty. Brazylijczycy i Koreańczycy grający w Szkółce Piłkarskiej ARS Football tradycyjnie zaprezentowali dobre wyszkolenie indywidualne oraz zaciętość i ambicję, ale jako drużyna nie stanowili większego zagrożenia dla wrocławian. Tylko w pierwszej tercji tej potyczki byli w miarę równorzędnymi rywalami dla żółto-czerwonych. Ślęza aż ośmiokrotnie umieściła piłkę w bramce rywali, a goli tych mogło być jeszcze więcej, bo sytuacji ku temu nie brakowało.

Ślęza Wrocław - ARS Football 8:2 (2:2, 4:0, 2:2)

Bramki dla Ślęzy: Niewiadomski 6, Jakóbczyk 9, Firlej 44, testowany VI 54, Kucharczyk 62, testowany V 63, testowany VII 94, testowany VIII 97,

Ślęza:
tercja I - Idziorek - testowany I, Wdowiak, Korytek, Łątka, Traczyk, Mańkowski, testowany II, Jakóbczyk, Jarczak, Niewiadomski.
tercja II - Idziorek (59 testowany III) - testowany I (59 Molski), Wdowiak, Kucharczyk, Caliński, testowany IV, testowany V, Traczyk, testowany VI, Firlej, Korytek.
tercja III - testowany III - Molski, Jarczak, Kucharski, Caliński, Niewiadomski, testowany IV, testowany VII, testowany VIII, testowany IX, testowany X.