Ślęza Wrocław zdeklasowała Basket 90 Gdynia [RELACJA]

2016-10-30, Autor: prochu

Kolejny mecz i kolejne efektowne zwycięstwo. Koszykarki Ślęzy rozgromiły przed własną publicznością Basket 90 Gdynia 84:48. We wrocławskim zespole punktowało aż 11 zawodniczek, wszystkie, które pojawiły się na parkiecie. Dla podopiecznych trenera Arkadiusza Rusina to czwarte zwycięstwo w tym sezonie, trzecie z rzędu.

Mecz z Basketem 90 potwierdził, jak duży potencjał drzemie w Ślęzie. Zespół z Wrocławia zdominował zespół z Gdyni pod każdym względem. I choć rywalki przystąpiły do gry bez Renee Montgomery (wicemistrzyni WNBA), to ich potencjał jest zdecydowanie nieadekwatny do aktualnego bilansu zwycięstw i porażek (0-6). Tak czy inaczej, Ślęza zneutralizowała wszelkie atuty Basketu, a rywalki w zasadzie tylko przez 10 minut toczyły w miarę wyrównaną walkę.

W drugiej kwarcie wrocławianki zdecydowanie poprawiły grę w obronie. Pozwoliły Basketowi zdobyć zaledwie 10 punktów. Dobrze trafiały za trzy (w całym meczu 10/23), nie popełniały strat, a dzięki zbiórkom w ataku miały wiele ponowień akcji. Efekty widać było na tablicy wyników. Na półmetku Ślęza prowadziła aż 47:26.

Na tym nie koniec było koncertowej gry wrocławianek. W trzeciej części powiększyły przewagę o kolejne siedem oczek. W czwartej najwięcej emocji budziło to, ile punktów zdobędą młode zawodniczki Ślęzy. Ich wejście na boisko nie odbiło się na grze wrocławianek, które ostatecznie rozgromiły Basket 90 Gdynia 84:48.

W zespole Ślęzy po kilkutygodniowej przerwie do gry wróciła Agnieszka Majewska. Swój krótki występ zaakcentowała pięcioma punktami i dwom efektownymi blokami. Warto podkreślić, że 16 (!) asyst zaliczyła Sharnee Zoll-Norman.

Kolejny mecz Ślęza rozegra na wyjeździe. W sobotę (5 listopada) wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wlkp. Następny mecz we Wrocławiu 12 listopada. 1KS zmierzy się w uczestnikiem Euroligi, zespołem CCC Polkowice.

Ślęza Wrocław – Basket 90 Gdynia 84:48 (20:16, 27:10, 18:11, 19:11)
Ślęza: Skobel 20 (4), Greene 13, Rymarenko 13 (3), Zoll-Norman 8, Zuchora 6 (1), Sklepowicz 5 (1), Majewska 5, Śnieżek 5 (1), Kastanek 4, Siemienas 3, Kaczmarczyk 2.
Basket 90: Grigalauskyte 11 (2), Podgórna 9 (2), Miłoszewska 6, Swords 6, Puss 6, Jakubiuk 4, Skerović 4, Stawińska 2, Marcinkowska 0.