Ślęza zameldowała się w półfinale. Energa rozbita w kolejnym spotkaniu [RELACJA, ZDJĘCIA]

2018-04-08, Autor: prochu

Koszykarki Ślęzy Wrocław awansowały do półfinałów Energa Basket Ligi Kobiet. W czwartym meczu ćwierćfinałowym mistrzynie Polski pewnie pokonały Energę Toruń 83:68, a znów jedną z najlepszych zawodniczek była powracająca po kontuzji Marissa Kastanek.

W niedzielę Ślęza zagrała równie efektownie, jak dzień wcześniej, gdy pokonała Energę 87:65 i objęła prowadzenie w serii 2-1. Mistrzynie Polski od samego początku bardzo płynnie przechodziły z obrony do ataku i zdobywały punkty po szybkich kontrach. Po kilku akcjach było już 11:0 dla wrocławianek, co miejscowych kibiców wprowadziło w euforię.

Po tak świetnym początku Ślęzie grało się dużo łatwiej, nawet mimo tego, że osiem kolejnych punktów zdobyły rywalki. O czas poprosił wtedy trener Arkadiusz Rusin i wrocławianki wróciły na właściwe tory. Do końca pierwszej kwarty punkty dla żółto-czerwonych zdobywały tylko dwie zawodniczki - Marissa KastanekElina Dikeoulakou. Dzięki ich akcjom po 10 minutach było 21:15.

To była tylko przygrywka do tego, co wydarzyło się w drugiej kwarcie. O miano najlepiej punktującej "ścigały” się Marissa Kastanek i Elina Dikeoulakou. Swoje dołożyły Karina Szybała oraz Kourtney Treffers, a tempo akcji nakręcała Sharnee Zoll-Norman. Ślęza raz za razem znajdowała drogę do kosza, a efekty widać było na tablicy wyników. Na półmetku było już 50:33 dla miejscowych, a wspomniana Sharnee Zoll-Norman miała na koncie aż 10 asyst.

Ślęza po 20 minutach w zasadzie wybiła z głów torunianek myśli o zwycięstwie i odwróceniu losów rywalizacji. Druga połowa to odliczanie minut do końca meczu, które co chwile przerywały udane akcje wrocławianek. Ostatecznie mistrzynie Polski pokonały Energę 83:68 i wspólnie z kibicami mogły cieszyć się z awansu.

Półfinałowego rywala Ślęza pozna dopiero w środę, gdy odbędzie się piąty mecz między Artego Bydgoszcz i Basketem 90 Gdynia. Wtedy też będzie wiadomo, czy walkę o finał wrocławianki zaczną u siebie czy w delegacji. Jeśli dane im będzie mierzyć się z Artego, to najpierw czeka je wyjazd. Jeśli jednak los da im Basket 90 Gdynia, to za tydzień w weekend znów odbędą się dwa mecze w hali AWF-u.

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 83:68 (21:15, 29:18, 19:16, 14:19)
Ślęza: Kastanek 21 (3), Dikeoulakou 16 (2), Zoll-Norman 16 (1), Szybała 14 (2), Treffers 8, Kaczmarczyk 4, Sosnowska 2, Ajduković 2, Majewska 0.
Energa: Hornbuckle 18 (1), Cain 12, Maliszewska 9 (1), Grigalauskyte 9, Tłumak 7 (1), Skobel 6, Mansfield 4, Diawakana 3, Bekasiewicz 0.

Stan rywalizacji: 3:1 dla Ślęzy.