Wiadomości

Sutryk odpowiada Dudzie: „Kiedyś była wina Tuska, teraz jest wina samorządów”

2020-05-25, Autor: bas

Wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy doczekała się riposty włodarza Wrocławia. Jacek Sutryk skomentował słowa obecnego prezydenta na temat kosztów wywozów śmieci. Ten podczas spotkania z wyborcami mówił, że za wysokie rachunki, jakie muszą płacić Polacy odpowiadają samorządy.

Reklama

O podwyżkę cen wywozu śmieci obecnego prezydenta podczas wizyty w Garwolinie zapytał jeden z mieszkańców, który zarzucił mu, że rząd dał emerytom 900 zł w postaci „trzynastki” a zabrał 1,2 tys. w ramach podwyżki opłat za wywóz śmieci. – Trzynastkę pan dostał ode mnie i od rządu, a cena śmieci zależy od samorządu – odpowiedział Andrzej Duda.

Do tych słów w poniedziałek postanowił ustosunkować się prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który podczas spotkania z mieszkańcami w Internecie zdradził, że i on często mierzy się z pytaniami o opłaty za wywóz nieczystości.

– Miasto nie zarabia na odbiorze śmieci i ich przetwarzaniu. My musimy sprostać wyzwaniom cenowym, które stawiają nam firmy zakontraktowane w wyniku przetargu – odpowiada prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – Dobrze, żeby pan Duda wiedział z czego to się bierze – dodał.

ZOBACZ TEŻ: Nowe zasady segregacji we Wrocławiu. Dojdzie pojemnik w nowym kolorze

Zdaniem prezydenta Wrocławia samorządy w ostatnim czasie stały się „dyżurnym chłopakiem do bicia” dla rządzących. – Jak trzeba komuś przywalić to zawsze można. Kiedyś była wina Tuska, dzisiaj jest wina samorządów. Pytanie czyja jutro będzie wina. I to nie jest polityka, tylko oburzanie się na coś co jest duża niesprawiedliwością – przekonywał prezydent Wrocławia.

Czy Jacek Sutryk dobrze zarządza Wrocławiem w czasie epidemii?
Oddanych głosów: 1297

Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w zagadnieniach ekologicznych [EKO-QUIZ]

Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w zagadnieniach ekologicznych [EKO-QUIZ]

Do jakiego kontenera wyrzucić karton po napojach? Jakie zakazy wprowadza uchwała antysmogowa? Jakie proekologiczne działania podejmuje wrocławski magistrat? W naszym kolejnym qiuzie sprawdzisz swoją wiedzę na temat ekologii we Wrocławiu.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 66

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~xjerzy 2020-05-26
  07:11:46

  8 2

  jeszcze nie wiem, ale któraś ze stron obudzi się z ręką w nocniku ! Jeszcze nie wiem która, ale nastąpi to szybciej niż myślimy ?

 • ~mdj11 2020-05-26
  11:59:12

  16 5

  Witam.
  Obaj prezydenci mają rację. Tylko proszę pamiętać Szanowny Panie Sutryk, że to "Pan wybierał" firmę/-y które zajmują się śmieciami. Jeżeli mamy monopol na tę usługę, to nie dziwię się, że Oni narzucają cenę a My, Pan, niestety musi ją zaakceptować.

 • ~MiastoSmogu 2020-05-26
  14:39:12

  5 5

  Hahahahaha, buahahaha, " ode mnie i od rządu"!!!!! Hahahaha, a to Adrian z Pinokiem wyciągnęli z własnej kieszeni i dali panu emerytowi swoje oszczędności? Czy wszyscy płacący podatki złożyli się na pana emeryta nie wiedzieć czemu nazywającą się "trzynastą emeryturę" która żadną dodatkową emeryturą nie jest tylko co najwyżej nieokreślonym "dodatkiem dla emerytów? Narracja dla typowego elektoratu rządzącej partii - dwa kłamstwa przy jednym temacie, ale grunt, żeby w telewizji poszło. I nie, nie twierdzę, że każdemu emerytowi jest łatwo, ale np. wystarczy przestać dotować Kościół, górnictwo węglowe i już populistycznie parę miliardów na pana emeryta się znajdzie.

 • ~wprxceo1265 2021-02-15
  21:34:23

  34 0

  To nie 'Juda Chanukowycz' zadłużył po kres możliwości Wrocek - tylko układ dolnośląski z aktualnym (niem. p)Rezydentem!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.