Wiadomości

To już pewne - Brazylia jednak zagra z Japonią na Stadionie Miejskim

2012-03-27, Autor: mw
W październiku na Stadionie Miejskim reprezentacja Brazylii zmierzy się z Japonią. O wszystkim przesądziło wtorkowe spotkanie władz miasta i przedstawicieli PZPN oraz DZPN. Ponieważ jest to oficjalny termin FIFA do Wrocławia mogą przyjechać największe brazylijskie gwiazdy.

Reklama

- Prawo międzynarodowych federacji piłkarskich mówi, że na mecz innych reprezentacji w danym kraju musi wyrazić zgodę rodzima federacja. W tym wypadku chodziło o PZPN. Tego wymagała od Wrocławia FIFA - opowiada prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, Andrzej Padewski, który w całej sprawie pełnił rolę mediatora. Był ktoś taki potrzebny, bowiem w pewnym momencie między władzami miasta i PZPN mocno zaiskrzyło.

 

- Wszystko już jest załatwione i na sto procent Brazylia zagra 16 października z Japonią na Stadionie Miejskim. Do uzgodnienia pozostała tylko godzina meczu. Spotkanie zostanie rozegrane albo o godzinie 14 albo o 16. Ale to już drobiazg - dodaje prezes DZPN.

 O meczu Brazylia - Japonia we Wrocławiu po raz pierwszy pisaliśmy dwa tygodnie temu.

 

Przypomnijmy. Po tym jednak jak Wrocław ogłosił, że chce takie spotkanie zorganizować, swoje niezadowolenie zaraz wyraził PZPN. Doszło do tego, że mecz, który był już zapisany w kalendarzu FIFA nagle został z niego skreślony. Prezes Grzegorz Lato zwracał uwagę, że tego samego dnia polska reprezentacja zmierzy się w meczu eliminacji mistrzostw świata w Warszawie z Anglią. Dwa tak szlagierowe pojedynki, według władz PZPN, nie powinny zostać rozegrane tego samego dnia.

 

Zadowolonych z inicjatywy stolicy Dolnego Śląskie było więcej. Wśród nich firma marketingowa Sportfive, która w 2010 roku kupiła od PZPN prawa telewizyjne. Gdyby to ona organizowała mecz Brazylia - Japonia mogłaby zarobić ogromne pieniądze, bowiem mecz wzbudzi duże zainteresowanie na całym świecie. W tym przypadku pozostaje włodarzom Sportfive tylko oglądanie go w telewizji.

 

Na szczęście ostatecznie wszystko dobrze się skończyło. Miastu i PZPN udało się dojść do porozumienia i w październiku Wrocław będzie gościł wielką Brazylię. Takie spotkanie będzie hitem i wzbudzi zainteresowanie nie tylko w samej Polsce, ale także w innych krajach. Ponieważ 16 października jest oficjalnym terminem do naszego miasta mogą zawitać największe brazylijskie gwiazdy piłkarskie.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~partacz wrocławia 2012-03-27
  09:38:44

  0 0

  PZPN i Sportfive jak Pruszków i Wołomin

 • ~Sisu 2012-03-27
  15:11:39

  0 0

  Na tym stadionie co go właśnie zamknęli z powodu niedziałania trawy, instalacji elektrycznej i przydatności do spożycia...? No to może w Brazylii by to przeszło. Ale Japończycy to na pewno najpierw sprawdzą czy taki stadion to w ogóle istnieje...

 • ~Anonimowy 2012-03-27
  17:06:42

  0 0

  Sportfive było zadowolone z tego pomysłu, czy też autor zjadł 'nie'? Bo wiem co myśleć o tym?

 • ~potencjalny kibic 2012-03-27
  18:12:49

  0 0

  Niedziela - piękna pogoda po obiedzie wpadłam na pomysł - pojedziemy na mecz Śląsk - Cracovia o 14 byłem przed stadionem jesteśmy w czwórkę dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci - dzieciaki się cieszą że zobaczą stadion i co .... kicha , polska kicha , dziadostwo , dziki kraj , przed wejściem około 2000 osób czeka w stu metrowej kolejce do dwóch obskurnych baraków nazywanych kasami pomijam smród i obleśny widok wykopanego dołu ), ludzie szemrają pod nosem złorzecząc - denerwują się, kolejka przesuwa się bardzo wolno około 14.40 postanawiamy wrócić do domu , zresztą to samo robi wiele osób sprzed kas - a ja się pytam jak można doprowadzić do takiej sytuacji gdy na stadionie jest wolnych 30 000 miejsc a najśmieszniejsze jest to że nikt za to nie odpowiada za upodlenie ludzi i straty z niesprzedanych biletów - dość że nieudacznik który się tym zajmuje nie potrafi ściągnąć ludzi na stadion - to jeszcze jak już przyjdą utrudnia im wejście a później będą płakać że do stadionu trzeba dokładać - a kto za to zapłać : Ty zapłacisz , ja zapłacę , ten pan zapłaci i tamta pani

 • ~ultras 2012-03-27
  22:42:38

  0 0

  Nie marudzić! Trzeba było kupić sobie bilety wcześniej, a najlepiej karner na całą rundę. HEJ ŚLĄSK!

 • ~ave 2012-03-27
  23:28:18

  0 0

  Baranie jeden... na zakup biletu masz ponad tydzień !
  Boże chroń fanatyków przed takimi piknikami !

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.