zamknij

Wiadomości

Trwa aktywizacja ul. Świdnickiej. Pierwsze efekty widać gołym okiem

2013-11-29, Autor: tm
Od kilku miesięcy urzędnicy zachęcają właścicieli sklepów usytuowanych przy ul. Świdnickiej do poprawy estetyki witryn. - Widać już pierwsze efekty dialogu: po zniknięciu reklam szpecących Dom Handlowy Podwale pojawiły się estetyczne tabliczki, a przy Księgarni Pod Arkadami – przyciągająca tajemnicza witryna - mówią w magistracie i zachęcają firmy, które chcą zaistnieć w centrum Wrocławia do kontaktu.

Reklama

Jak donosiliśmy we wrześniu, urzędnicy wzięli się za aktywizację ulicy Świdnickiej - w magistracie chcą, by odzyskała ona dawny prestiż i reprezentacyjny charakter.

 

Niedawno odbyło się spotkanie przedstawicieli miasta z właścicielami sklepów, najemcami i restauratorami z Rynku i ul. Świdnickiej.

 

- Widać już pierwsze efekty dialogu: po zniknięciu reklam szpecących Dom Handlowy Podwale pojawiły się estetyczne tabliczki, a przy Księgarni Pod Arkadami - przyciągająca tajemnicza witryna - tłumaczy Małgorzata Krzeszowska z biura prasowego magistratu.

 

 

Jak podkreślają urzędnicy, mając na uwadze wpływ witryn sklepowych na wygląd ulicy Świdnickiej miasto wspólnie z przedsiębiorcami prowadzi projekt zmiany wystaw i poprawy ich wizerunku.

 

- Przez wiele tygodni młodzi projektanci odwiedzali przedsiębiorców usiłując wypracować aranżacje witryn w najlepszy sposób  prezentujący ofertę i charakter sklepu. Kilka projektów jest jeszcze na etapie realizacji i powinno wkrótce ujrzeć światło dzienne. Nie wszystkich jednak udało się namówić do współpracy. Tak jakby byli oni przekonani, że klient lubi brzydotę, a krzykliwość przekazu jest najistotniejszym jego elementem - wyjaśnia Małgorzata Krzeszowska.

 

Urzędnicy tłumaczą, że centrum Wrocławia czeka na ciekawe pomysły na sklep, biznes, niebanalne koncepty restauracyjne, które znów przyciągną wrocławian, oferując coś więcej niż centra handlowe.

 

- Oczywiście są firmy opierające swoje strategie rozwoju wyłącznie na obecności w galeriach, jednak – podobnie jak dzieje się to w miastach europejskich
– wkrótce będą wracać na ulice handlowe, czy dla wszystkich wystarczy miejsca? Jeśli macie ciekawe pomysły i chcecie zaistnieć w centrum Wrocławia, zapraszamy do kontaktu z Biurem Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego - zachęca Małgorzata Krzeszowska.
Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~gość 2013-11-29
  21:23:16

  0 15

  Jeżeli nie będzie możliwości dojazdu samochodem i zaparkowania to nie będzie klientów i żadna aktywizacja nie pomoże. Proste jak drut.

 • ~adi 2013-11-29
  23:47:23

  0 3

  No już zaczynacie aktywizację od likwidacji przejścia świdnickiego . Proponuję dale wchodzić w dupę TUMWowcom oszołomom to jeszcze trochę będziecie musieli stawiać manekiny na chodniku żeby zrobić wrażenie tłumu ludzi na tej ulicy .

 • ~pejot 2013-11-30
  16:50:23

  11 0

  Już widzę jak sklepy wracają na ulice handlowe. Na pewno stanie się to zaraz po tym, jak dzięki upartym i niezwracającym uwagi na nikogo i na nic oprócz inwestora, niekompetentnym urzędnikom, OGROMNEJ galerii handlowej w samym centrum miasta, czyli na terenie dworca PKS. Dlaczego ci ludzie nie uczą się na swoich błędach i dalej trwają w swojej paranoi? Przecież w promieniu kilometra znajdują się tam już: Galeria Dominikańska, Arkady, Renoma, Galeria Sky Tower (do tej pory z resztą z większą częścią pustych lokali) no i oczywiście nie należy zapominać o super prosperującej galerii na dworcu PKP, gdzie przez dwa lata nie udało się wynająć ANI JEDNEGO LOKALU!
  "[...] Przewodnicząca komisji rozwoju przestrzennego i architektury w radzie miejskiej Iwona Dyszkiewicz (PO) polemizowała: - Nie możemy wstydzić się tego, że inwestorzy budują miasto. Jestem za uchwalaniem planów zgodnie z ich życzeniami, gdyż bez nich będziemy mieli puste przestrzenie, a tego nie chcemy. Jako że sama nie pracuję jako urbanistka i nie jestem specjalistką, to zupełnie zdaję się na opinię urbanistów miejskich. [...]" (sic!) Wstyd...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Gdzie chodzisz do restauracji?
Oddanych głosów: 518