Wiadomości

Tu we Wrocławiu zaparkujesz za darmo - darmowy parking we Wrocławiu w centrum i najbliższej okolicy

2022-12-10, Autor: mgo/k

Parking za darmo w centrum Wrocławia? Znaleźć takie miejsce to prawdziwy wyczyn! Dziś każde bezpłatne miejsce parkingowe w centrum Wrocławia jest na wagę złota. Rozejrzeliśmy się uważnie, gdzie jeszcze można takie znaleźć.

Reklama

Przypomnijmy, że obszar Strefy Płatnego Parkowania we Wrocławiu został poszerzony decyzją Rady Miejskiej Wrocławia w 2019 r., po konsultacjach społecznych. Na mapie obejmuje on obecnie całe wrocławskie Śródmieście, w praktyce jednak płatne miejsca postojowe w nowych granicach strefy wyznaczane są we współpracy z radami osiedli, dlatego proces ten postępuje stopniowo. 

- Wrocław i tak ma jedną z najmniejszych stref płatnego parkowania spośród dużych miast w Polsce. Obejmuje ona ponad 5 tysięcy miejsc postojowych - przekonuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

ZOBACZ W GALERII, GDZIE MOŻNA PARKOWAĆ ZA DARMO WE WROCŁAWIU

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 30

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~maximus 2022-04-03
  18:41:11

  34 9

  trzeba mieć tupet by podawać tutaj za przykłada darmowego parkingu czyjeś podwórka... idi na .... nowy przemalowany robolu

 • ~MiastoSmogu 2022-05-10
  11:11:58

  8 7

  A to chodniki można uznać za darmowe miejsca parkingowe? ( ul. Dobra z wymienionych przykładów, choć pewnie to się tyczy poza centrum z połowy miasta ). O Psich Budach nie wspominając.
  W niedawnym artykule redakcja tuwroclaw narzekała, że m.in. Psie Budy to takie zaniedbane miejsce. Jak będzie tam mógł każdy wjeżdżać i rozjeżdżać wszystko w okolicy to na pewno lepiej nie będzie.

 • ~rododendron 2022-05-17
  22:42:32

  6 1

  "Ulica Nabycińska (między skrzyżowaniem z Braniborską i pl. Jana Pawła II)"

  Generalnie to tak parkować, jak na zdjęciu, to nie można. 1,5 m pieszym trzeba zostawić.

 • ~adik1980 2022-12-10
  15:05:16

  4 8

  całe centrum powinno mieć płatne stefy parkowania. mieszkam koło ekonomika i to jest dramat. setki studentów, setki aut, 0 miejsc. Dobrze że już nie długo. Z niecierpliwością czekam na rozszerzoną płatną sterefe parkowania.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.