Wiadomości

W sobotni wieczór we Wrocławiu pogasną światła i zapadną ciemności

2014-03-28, Autor: jg
W wielu miejscach w stolicy Dolnego Śląska w sobotę wieczorem pogasną światła. To efekt corocznej akcji pod hasłem Godzina dla Ziemi, która ma skłaniać mieszkańców globu do oszczędności w zużyciu energii.

Reklama

W najbliższą sobotę, 29 marca o godz. 20.30 we Wrocławiu zgasną światła W ramach akcji „Godzina dla Ziemi” organizowanej co roku przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF w najbliższą sobotę w miastach na całym świecie na godzinę zgasną światła.

 

– Wrocław przyłącza się do tego przedsięwzięcia wyłączając iluminację Ratusza w Rynku, budynku przy placu Nowy Targ, Ossolineum, Gmachu Głównego Uniwersytetu Wrocławskiego i mostu Uniwersyteckiego, Iglicy przy Hali Stulecia a także Stadionu Miejskiego. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji – wylicza Małgorzata Szafran z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

 

 

Renoma po raz kolejny bierze udział w akcji Godzina dla Ziemi WWF i wyłącza oświetlenie na elewacji. To ważna inicjatywa społeczna, w której co roku bierze udział setki milionów ludzi na całym świecie. Jej idea polega na wyłączeniu światła na jedną godzinę tej samej nocy, w symbolicznym geście troski o środowisko.

 

Celem akcji zainicjowanej przez WWF jest zmotywowanie ludzi do większej troski o Planetę i kultywowania działań proekologicznych w codziennym życiu. Podczas Godziny dla Ziemi WWF najbardziej charakterystyczne budynki na całym świecie wyłączają oświetlenie.

 

– My także dołączamy do akcji, ponieważ wartości jej przyświecające są nam bliskie. To ważne, aby w codziennych działaniach zwracać uwagę na zużycie energii, wody i innych surowców, z których korzystamy każdego dnia – mówi Barbara Wójcik, dyrektor DH Renoma.

 

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2014-03-28
  15:14:48

  7 0

  I tak, większość zgasi na tę godzinę światło w pokoju, dumna z siebie, że coś robi dla ludzkości na ziemi, rozgrzesza się na cały rok, a potem znów leje wodę przy myciu zębów/zostawia włączone na noc sprzęty w standby/nie gasi zbędnych świateł.

 • ~EF 2014-03-30
  14:01:27

  1 0

  Idiotyczna akcja, która nic nie zmienia. Co do lania wody to jedyna z tego szkodliwość jest taka, że dostaniemy zawyżony warunek. Przecież ta woda nie ucieka w kosmos tylko ciągle krąży na ziemi. Ludzie zaczną oszczędzać prąd tylko wtedy gdy urządzania oszczędzające prąd będą tanie a nie żarówki led po 50zł. Ale nie martwcie się kiedy wszyscy zaczną zużywać mniej energii to zakład energetyczny podniesie wam cenę za kilowat i tak będzie bez końca. Dopóki nie będzie wspólnej polityki ekologicznej to nic się nie zmieni. Ja osobiście zmieniłem mój stary komputer i zakupiłem komputer z monitorem , które ciągną max 45W i to jest zdrowe podejście :D

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.