Linia nr 1 w relacji Biskupin-Poświętne będzie kursowała bez zmian
Linia nr 2 Krzyki -Biskupin zostaje zawieszona
Linia nr 3 Księże Małe-Leśnica - bez zmianZobacz zmiany w kursowaniu tramwajów na następnym slajdzie (Fot. Jakub Jurek)
Linia nr 4 Oporów-Biskupin (zmiana trasy): od pl. Legionów do pl. Grunwaldzkiego linia będzie kursować przez Dworzec Główny i Pułaskiego. Po starym przebiegu linii 4 będzie można będzie jeździć z Oporowa do centrum linia 11.
Linia nr 5 Księże Małe-Grabiszyńska cmentarz (zmiana pętli): Skrócenie trasy do pętli Grabiszyńska (cmentarz) wynika z wydłużenia trasy linii 11 do pętli Oporów.Zobacz zmiany w kursowaniu tramwajów na następnym slajdzie (Fot. Jakub Jurek)
Linia nr 6 Kromera-Opera (po zakończeniu remontu na Świdnickiej powróci na trasę Krzyki - Kromera). Na czas remontu rozjazdów na ul. Świdnickiej od strony Powstańców Śl. tramwaje linii 6 zostaną skrócone do przystanku „Opera”, do którego dojadą z pętli „Kromera” przez ul. Krupniczą, Podwale (przystanek „Renoma”), Świdnicką i dalej pojadą swoją stałą trasą przejazdu przez pl. Teatralny, ul. Szewską do pętli „Kromera”. Na odcinku Powstańców Śl. pojedzie zastępczy autobus 702.
Linia nr 7- Na czas remontu rozjazdów na ul. Świdnickiej od strony Powstańców Śl. tramwaje linii 7 zostaną skrócone do przystanku „Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej. Kursy realizowane w kierunku pętli „Poświętne”, od przystanku „Arkady (Capitol)” będą realizowane przez ul. Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ul. Widok. Na odcinku Powstańców Śl. pojedzie zastępczy autobus 702.Zobacz zmiany w kursowaniu tramwajów na następnym slajdzie (Fot. Jakub Jurek)
Linia nr 8, 9 i 10- bez zmian.
Linia nr 11 - Zmiana trasy na odcinku od pl. Legionów do pl. Dominikańskiego: pojedziemy przez ul. Sądową i ul. Kazimierza Wielkiego zamiast przez ulice Piłsudskiego i Kołłątaja. Do Dworca Głównego z Oporowa dojedziemy linią 4. Linia zostanie skrócona do pętli Kromera, w zamian do pętli Kowale pojedzie linia 23. Do Dworca Głównego z Kowal i Kromera dojedziemy linią 23.Zobacz zmiany w kursowaniu tramwajów na następnym slajdzie (Fot. Jakub Jurek)
Linia nr 12 (nowa linia zamiast 33)- Sępolno–Kozanów (Górnicza) oraz Kozanów (Dokerska)–Sępolno
Od przystanku Kwiska skierowana zostanie do krańcówki Kozanów (Górnicza) zamiast do pętli Pilczyce. Linia ta będzie kończyć trasę na przystanku Górnicza, a zaczynać na Dokerskiej. W przeciwnym kierunku w rejonie Kozanowa kursować będzie linia 19. Zwolni się miejsce na pętli Pilczyce dla nowego połączenia w postaci linii 22. Zmiana zapewni obsługę Kozanowa taborem standardowym (jednokierunkowym). Kozanów zyska drugie połączenie z ul. Legnicką oprócz linii 21.
Linia nr 13 Wrocław Nowy Dwór (P+R) –Stadion Olimpijski
Wrocław Nowy Dwór (P+R)–Park Tysiąclecia–Zemska–Budziszyńska–Rogowska (Ogrody Działkowe)–Rogowska (P+R)–Strzegomska (Krzyżówka)–Nowodworska–Strzegomska 148–Babimojska–Park Biznesu–Wrocławski Park Przemysłowy–Śrubowa–Dolmed–pl. Jana Pawła II–Galeria Dominikańska–pl. Grunwaldzki–Stadion Olimpijski
Stadion Olimpijski–pl. Grunwaldzki–Galeria Dominikańska–pl. Jana Pawła II–Dolmed–Śrubowa–Wrocławski Park Przemysłowy–Park Biznesu–Babimojska–Strzegomska 148–Nowodworska–Strzegomska (Krzyżówka)–Rogowska (P+R)–Rogowska (Ogrody Działkowe)–Budziszyńska–Zemska–Park Tysiąclecia–Wrocław Nowy Dwór (P+R).Zobacz zmiany w kursowaniu tramwajów na następnym slajdzie (Fot. Jakub Jurek)
Linia nr 14: Dotychczasowa linia 74 (Krzyki–Dworzec Nadodrze) po zakończonym remoncie ul. Pomorskiej zostanie wydłużona do pętli Osobowice. Ale na czas remontu na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej, kursy linii tramwajowej 14 zostaną przedłużone do pętli „Klecina”.
Linia nr 15: Tramwaje linii 15 powrócą na trasę przez ul. Piłsudskiego i plac Legionów, ale z powodu przebudowy ulicy Pomorskiej nadal będą kursowały objazdem przez ul. Drobnera, Łokietka, Chrobrego i Trzebnicką do pętli „Poświętne”.
Linia nr 16: Wydłużenie linii od ronda Reagana do Dworca Nadodrze i dalej do pętli Karłowice (a po zakończeniu remontu ul. Pomorskiej do Osobowic) zapewni lepszą komunikację na odcinku od ul. Pułaskiego do pl. Staszica i Osobowic. Linia umożliwi połączenia między Tarnogajem a pl. Grunwaldzkim.Zobacz zmiany w kursowaniu tramwajów na następnym slajdzie (Fot. Jakub Jurek)
Linia nr 17: Na czas remontu rozjazdów na ul. Świdnickiej od strony Powstańców Śl. tramwaje linii 17 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ul. Piotra Skargi przez ul. Kołłątaja, Piłsudskiego, plac Legionów, ul. Grabiszyńską i al. Hallera do ul. Powstańców Śląskich. Na odcinku Powstańców Śl. pojedzie zastępczy autobus 702.
Linia nr 18: Zmiana krańcówki w relacji Tarczyński Arena (Królewiecka)–Gaj.
Linia nr 19: bez zmianZobacz zmiany w kursowaniu tramwajów na następnym slajdzie (Fot. Jakub Jurek)
Linia nr 72 - tymczasowa linia na czas remontu
Na czas remontu rozjazdów na ul. Świdnickiej od strony Powstańców Śl. kursy linii tramwajowej 2 zostaną zawieszone, a w jej miejsce zostaną uruchomione tymczasowo kursy linii tramwajowej 72 na trasie Biskupin – Arkady (Capitol) – Leśnica – Arkady (Capitol) – Biskupin. Na odcinku Powstańców Śl. pojedzie zastępczy autobus 702. Również kursy linii tramwajowej 20 zostaną zawieszone, a w jej miejsce zostaną uruchomione tymczasowo kursy linii tramwajowej 72 na trasie Leśnica – Arkady (Capitol)–Biskupin–Arkady (Capitol)–Leśnica. (Fot. arch. Tuwroclaw.com)
Linia nr 20 (zawieszona do 8.10)Na czas remontu rozjazdów na ul. Świdnickiej od strony Powstańców Śl. kursy linii tramwajowej 20 zostaną zawieszone, a w jej miejsce zostaną uruchomione tymczasowo kursy linii tramwajowej 72 na trasie Leśnica – Arkady (Capitol) – Biskupin – Arkady (Capitol) – Leśnica. Na odcinku Powstańców Śl. pojedzie zastępczy autobus 702.
Linia 21 – zmiana numeru z 31 na 21
Nowa linia 22 Tarnogaj–Pilczyce: Tarnogaj–Hubska (Dawida)–Dworzec Główny–Arkady (Capitol)–pl. Jana Pawła II–Kwiska–Pilczyce
Pilczyce–Kwiska–pl. Jana Pawła II–Arkady (Capitol)–Dworzec Główny–Hubska (Dawida)–Kamienna–Tarnogaj.Zobacz zmiany w kursowaniu tramwajów na następnym slajdzie (Fot. arch. Tuwroclaw.com)