Edukacja i nauka
Wrocław wyrazi sprzeciw wobec dyskryminacji
2
(Fot. materiały organizatora)
Dyskryminacja w pracy, szkole czy społeczności lokalnej jest codziennym problemem, któremu powinniśmy wspólnie przeciwdziałać – mówią eksperci ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Zapraszają na międzynarodową konferencję szkoleniową, która odbędzie się w połowie marca, pod hasłem „Razem silniejsi wobec dyskryminacji”.
– Według badań Komisji Europejskiej, aż 51% Polaków uważa, że dyskryminacja ze względu na wiek, orientację seksualną czy niepełnosprawność jest w Polsce zjawiskiem częstym – tłumaczy Manuela Pliżga-Jonarska, organizatorka wydarzenia.
– Chcemy pokazać, jak skutecznie zwalczać dyskryminację i zachęcić do wspólnych działań. Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami, więc można się ich też oduczyć – przekonuje Manuela Pliżga-Jonarska.
Jak podaje Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej - edukacja antydyskryminacyjna (EA) - to świadome działanie podnoszące wiedzę, umiejętności i wpływające na postawy, które ma na celu przeciwdziałanie dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami oraz wspieranie równości i różnorodności. Edukacja antydyskryminacyjna jest odpowiedzią na nierówne traktowanie ze względu m.in. na płeć, kolor skóry, pochodzenie narodowe i etniczne, religię lub światopogląd, stopień sprawności fizycznej, stan zdrowia, wiek, orientację seksualną, status społeczny i ekonomiczny.
Organizatorem przedsięwzięcia jest wrocławski wydział SWPS. Jego partnerami są RAA Brandenburg z Niemiec i Intercultural Life z Hiszpanii, a także Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu i Centrum Integracji i Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Wrocław. Konferencja odbywa się w ramach projektu „Education Against Discrimination”, współfinansowanego przez Komisję Europejską. Patronat nad wydarzeniem objął Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. mniejszości narodowych i etnicznych.
Wydarzenie odbędzie się w czwartek i piątek, w siedzibie wrocławskiego wydziału SWPS przy ul. Ostrowskiego 30. Konferencja ma charakter otwarty i jest adresowana do specjalistów zajmujących się przeciwdziałaniem dyskryminacji – nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, dyrektorów szkół, przedstawicieli mniejszości i organizacji zajmujących się walką o prawa mniejszości, a także studentów.
Zobacz także
Oceń publikację:
+ 1
+
0
- 1
-
0
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert