Wrocławianie na podium, złoty medal dla Szkota. Libet Hasta La Vista Open 2016 zakończone! [FOTO]

2016-03-21, Autor: jg
Chris Shinnie i Magda Kamińska wygrali turniej Libet Hasta La Vista Open 2016 we Wrocławiu, eliminację mistrzostw Polski w squashu. - Macie szczęście, mieszkacie w prawdziwym raju dla zawodników squasha – mówił zwycięzca.

W rozgrywkach wzięło udział 56 najlepszych zawodników i 32 najlepsze zawodniczki w kraju według rankingu Polskiej Federacji Squasha (PFS). Turniej był wyjątkowo mocno obsadzony. Dodatkowego prestiżu dodawał fakt, że mecze rozgrywano w największym squashowym obiekcie na całym świecie, wrocławskim klubie Hasta La Vista.

>Zobacz mnóstwo zdjęć z turniej we Wrocławiu.

Bezkonkurencyjny w kategorii Open okazał się Chris Shinnie, który w finale pokonał aktualnego Mistrza Polski, Mateusza Kotrę. Szkocki zawodnik wygrał już czwarty turniej w obecnym sezonie.

- Polska to prawdopodobnie najlepsze miejsce na świecie, w którym można obecnie zajmować się squashem – stwierdził Shinnie. - Nie przesadzam, to naprawdę niesamowite, co się dzieje w polskim squashu. Nie sądzę, że jakieś inne państwo może się z wami porównywać – dodał.

Miłą niespodziankę miejscowym kibicom sprawił wrocławianin Rafał Rykowski, który po trzech latach przerwy ponownie stanął na podium turnieju kategorii A. W meczu o brązowy medal Rykowski pokonał Adama Pełczyński, który wcześniej sprawił największą niespodziankę rozgrywek, eliminując lidera rankingu PFS, Przemysława Atrasa.

W turnieju damskim, również ku uciesze wrocławskich kibiców, z dużą przewagą wygrała Magda Kamińska. Dla niepokonanej od ponad 2 lat Mistrzyni Polski to już dziesiąty wygrany turniej kategorii A z rzędu. Drugie miejsce zajęła Dominika Witkowska, a trzecie Natalia Ryfa.

Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem wrocławskich sympatyków squasha. Finały w klubie Hasta La Vista (w którym już za rok zostaną rozegrane mecze w ramach World Games 2017) oglądało na żywo ponad 200 osób.