Wrocławski policjant mistrzem karate

2014-05-05, Autor: jg
W czeskiej miejscowości Hostinne odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Czech w karate kyokushin. W zawodach wzięło udział blisko 140 zawodników z 19 klubów z Czech oraz Polski. Sędzią Głównym zawodów był sensei Jan Soukup – wicemistrz świata open z 2007 roku. W zawodach tych udział wziął również wrocławski policjant podinsp. Wojciech Żmija, który zdobył złoty medal w kategorii senior master.

Funkcjonariusz trzykrotnie wstępował na najwyższe podium , zostając najbardziej utytułowanym zawodnikiem turnieju. Wygrał swoją kategorie, otrzymał nagrodę dla najlepszego najstarszego zawodnika turnieju oraz zdobył tytuł najszybszego KO w całych zawodach – nokaut poniżej 5 sekund od jej rozpoczęcia.

Wojciech Żmija rywalizację w półfinale zakończył przed czasem, nokautując swojego przeciwnika już po 20 sekundach walki. Do walki finałowej przystąpił bardzo skoncentrowany, gdyż jego rywalem był utytułowany zawodnik z Czech – mistrz kategorii do 90 kg.

– Wojtek bardzo szybko rozegrał tę walkę wykonując kopnięcie na głowę rywala. Przeciwnik nie zdążył zablokować kopnięcia i po upływie ok. 5 sekund od rozpoczęcia walki został znokautowany. Był to najszybszy nokaut w całym turnieju – mówia koledzy z wrocławskiej policji.

Zawody miały bardzo wysoki poziom, wzięli w nich udział najlepsi karatecy z Czeskiej Republiki oraz zawodnicy reprezentujący Polskę. To już drugi turniej karate w tym toku, na którym wrocławski policjant stanął na najwyższym stopniu podium.