Podczas wojny miasto zostało zniszczone w ponad 60 procentach. Zniknęły całe ulice. Wielu obiektów już nie odbudowano. Niektórych ulic także, a część z nich zlikwidowano wiele lat po wojnie. Kto jeszcze pamięta, gdzie był Zaułek Koci albo ulica Gdyńska?
Podczas oblężenia Festung Bresalu najwięcej ucierpiała południowa i zachodnia część miasta. Szacowano, że nawet w 90 procentach. Wyliczono, że w całym Wrocławiu uległo zniszczeniu 52460 ze 186 000 mieszkań. W niektórych rejonach były to całe kwartały ulic. Niektóre odbudowano, a niektóre nie. Część z nich wyburzono wiele lat po wojnie, by zbudować nowe drogi jak sławna trasa W-Z, czyli wewnętrzna obwodnica miasta pozwalająca ominąć Rynek. Biegnie od mostu Grunwaldzkiego do pl. Jana Pawła II.
Ilustracje pochodzą z serwisu fotopolska.pl
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze