Wiadomości

Z rowerem do tramwaju i autobusu

2010-03-31, Autor: MR
Od 1 kwietnia będzie można bez problemów wsiąść z rowerem do tramwaju lub autobusu. Wcześniej z takiego rozwiązania posiadacze jednośladów korzystali tylko w wyjątkowych sytuacjach, od jutra ma się to jednak zmienić.

Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji otworzyło się na na zapotrzebowanie środowiska rowerowego i pozytywnie odniosło się do jego próśb. Od nowego regulaminu są jednak pewne wyjątki.

 

-  Roweru nie wprowadzimy do autobusu w przypadku, gdy w środku będzie tłok - informuje Janusz Krzeszowski, rzecznik wrocławskiego MPK. - Poza tym, jeśli sprzęt mógłby stwarzać niebezpieczeństwo dla podróżnych, bądź utrudniać przejście, prowadzący nie pozwoli na jego wniesienie do pojazdu. 

 

Kierowcy dostali pisma, w których tłumaczy im się, jak powinni postępować w tego typu sytuacjach. Kiedy odmówią rowerzystom prawa do przejazdu, muszą poprosić, aby pasażer poczekał na kolejny środek transportu.

 

Za bilet upoważniający do przewozu dwukołowca zapłacić trzeba 1,2 zł.

 

Jak zapowiada Janusz Krzeszowski, po świętach ma się rozpocząć testowanie specjalnego bagażnika, w którym podczas podróży będzie można umieścić rower.

 

> Bagażniki na rowery od wiosny!

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~ 2011-05-07
    20:18:43

    0 0

    Autobusem nawet w cztery rowery a gdzie wózki dziecięce które jak wiadomo szczególnie latem są często przewożone i co ciekawe w okresie rowerowej aktywności ? Gdzie miejsce dla niepełnosprawnych skoro aż cztery rowery zajmą przeznaczone i bezpieczne miejsce ? Czy niepełnosprawni mają wsiadać z wózkami na pętlach autobusowych aby wsiąść pierwsi przed rowerzystami ?

    Tylko w weekendy i dni wolne od pracy a przewożą rowery codziennie i na wszystkich liniach . Kierowcy tych linii zostali przez MPK wyposażeni w specjalne uchwyty. Służą one do mocowania naszych jednośladów wewnątrz pojazdu. Oczywiście najwygodniej to zrobić na pętli, ponieważ montaż może potrwać 2-3 minuty. Również przepisy mówią, że powinniśmy jechać z rowerami od pętli do pętli. Jednak część kierowców zgadza się zabrać rowerzystów stojących także na trasie autobusu." Zgadza się bo ich nie podpina do uchwytów lub udaje ,że ich nie widzi . Zresztą rowerzyści się teraz nie pytają lub żądają przewozu . Kto będzie przestrzegał i kontrolował montaż rowerów ? W dodatku autobusy są niekiedy opóźnione i czy nie wydłuży się czas jazdy pasażerom ? Drogie paliwo spowodowało niekiedy mniejsze natężenie ruchu ale mimo to są utrudnienia a do tego dojdą rowerzyści którzy zamiast jechać chcą przewozić. Montujcie bagażniki z tyłu autobusów i tramwajów i tam podczepiajcie rowery jeżeli konieczne jest przewożenie a nie w pojeździe ! Powinno powołać się organizację przeciwdziałającej głupocie niektórych urzędników i absurdom

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.