Pierwszoligowy Śląsk zmienia szkoleniowca. Nowy trener w koszykarskim TBS II Śląsku Wrocław
0

Ostatnie tygodnie są dla pierwszoligowej drużyny koszykarskiego Śląska bardzo nieudane. W efekcie, przed dwoma dniami klub poinformował o rozwiązaniu umowy z trenerem Jerzym Chudeuszem. Na nowego szkoleniowca drugiego zespołu WKS-u nie trzeba było długo czekać, a został nim Serb Dusan Stojkov.

2020-12-22 14:50 Autor: Bartosz Królikowski
Tym razem waleczność i nieustępliwość Radosława Hyżego nie dała naszym koszykarzom wygranej
0

Fatalny sezon ligowy wrocławskich koszykarzy. Wrocławianie nie zagrają w play-off!

Śląsk Wrocław zakończył sezon Tauron Basket Ligi na 9. miejscu. Wrocławianie przegrali w spotkaniu 32. kolejki z AZS-em Koszalin 72:85. Tym samym, tegoroczne rozgrywki dla Trójkolorowych dobiegły końca. AZS awansował do play-offów z 8 miejsca. Katem podopiecznch Jerzego Chudeusza okazał się LaceDarius Dunn, zdbywca 40 punktów, z czego 20 w ostatniej kwarcie!

2014-04-28 10:29 Autor: jg
Koszykarzy Śląska na własnym parkiecie zobaczymy dopiero w połowie kwietnia
0

Wielkie emocje w Orbicie i wygrana po dogrywce niemal z końcową syreną

Celnym rzutem z półdystansu na 3,5 sekundy przed zakończeniem dogrywki Paweł Kikowski zapewnił koszykarzom Śląska zwycięstwo nad Stabillem Jezioro Tarnobrzeg. Wrocławianie przegrywali przez większość meczu, lecz udana gonitwa i nerwy ze stali były tego dnia ich przewagą.

2014-03-24 12:01 Autor: jg
Śląsk Wrocław przegrał po dwóch dogrywkach z Rosą Radom [zdjęcie ilustracyjne]
0

Koszykarski Śląsk po dwóch dogrywkach przegrał z radomską Rosą

W dramatycznym, zakończonym po dwóch dogrywkach meczu Śląsk Wrocław przegrał z Rosą Radom 88:90. - Głośny doping wypełniających po brzegi Halę Orbita kibiców, walka o każdy centymetr parkietu, emocje do ostatnich sekund - wszystko, czego oczekujemy od koszykówki można było znaleźć w sobotnim spotkaniu. Zabrakło tylko zwycięstwa - komentują przedstawiciele klubu.

2014-02-02 13:36 Autor: tm
Przed koszykarzami Śląska jeden z najważniejszych pojedynków w tym sezonie
0

Trudny tydzień wrocławskich koszykarzy przed najważniejszym meczem sezonu

To będzie starcie na sportowe wyniszczenie. Żaden z zespołów nie może pozwolić sobie na porażkę, zwłaszcza gdy oba nieszczęśliwie przegrały w  poprzedniej kolejce. To może być pojedynek kolejki o być albo nie być w walce o czołową „szóstkę” ligi. W sobotę w hali Orbita Śląsk kontra Rosa!

2014-01-30 15:11 Autor: red.
Śląsk wciąż daleki jest od formy, jakiej oczekują kibice basketu we Wrocławiu
0

Koszykarze Śląska nie zachwycili w Orbicie, ale wygrali

Spokojne i kontrolowane zwycięstwo zapewnili sobie w meczu z Kotwicą Kołobrzeg zawodnicy Śląska Wrocław, którzy pokonali przeciwnika 79:65. Wyraźnie wyluzowani gospodarze prowadzili od początku do końca, a spotkanie bardziej przypominało piknik, niż ligowe starcie o punkty.

2014-01-19 17:40 Autor: jg
Paweł Kikowski poprowadził Śląsk do zwycięstwa nad Stabillem Jezioro Tarnobrzeg.
0

Mocne wejście koszykarzy Śląska w nowy rok - zdeklasowali Stabill Jezioro Tarnobrzeg aż 105:66

O takim debiucie przed własną publicznością marzy chyba każdy trener, niejeden prezes nie wzgardziłby też takim prezentem urodzinowym. W meczu, który dla Jerzego Chudeusza był pierwszym w tym sezonie przed własną publicznością w roli głównego szkoleniowca i który odbył się w dniu urodzin prezesa Macieja Zielińskiego, Śląsk rozgromił Stabill Jezioro Tarnobrzeg 105:66.

2014-01-06 10:50 Autor: ŁM
Koszykarze Śląska muszą zacząć wygrywać
0

W niedzielę Śląsk musi wygrać. O pierwsze zwycięstwo zawalczą nowi trenerzy

Spotkanie Śląska w Tarnobrzegu z tamtejszym Jeziorem w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego zacięte było tylko przez pierwszych 10 minut. Przez resztę meczu podopieczni Milivoje Lazicia kontrolowali przebieg spotkania skutecznie uprzykrzając życie liderom ekipy Leszka Marca. Rewanż może być jednak zupełnie inny, bo tych trenerów w obu klubach już nie ma.

2014-01-03 15:01 Autor: jg
Śląsk Wrocław zagra w poniedziałek z Anwilem Włocławek
0

Druga odsłona koszykarskiej świętej wojny. Śląsk zagra we Włocławku z Anwilem

Już w poniedziałek, 30 grudnia o godz. 18 w Hali Mistrzów we Włocławku Śląsk rozpocznie rewanżową rundę zasadniczej części sezonu 2013/2014. Niepokonany od pięciu spotkań Anwil to ostatni w tym roku przeciwnik WKS-u. W roli pierwszego trenera Śląska zadebiutuje Jerzy Chudeusz. Czy wrocławianie odegrają się za porażkę z października?

2013-12-29 18:43 Autor: tm
Czy zmiana szkoleniowca pomoże Śląskowi częściej wygrywać?
0

Zmiana trenera w koszykarskim Śląsku! Wracają znane twarze

Milivoje Lazić nie jest już pierwszym trenerem WKS Śląsk Wrocław. Serbskiego szkoleniowca zastąpi Jerzy Chudeusz, którego nowym asystentem będzie Tomasz Jankowski. Nowy trenerski duet poprowadzi zespół Śląska już w rozgrywanym 30 grudnia pierwszym meczu rundy rewanżowej TBL przeciwko Anwilowi we Włocławku.

2013-12-23 12:27 Autor: jg