Ambitna postawa Huberta Hurkacza. Polak powalczył z faworytem

2018-05-31, Autor: prochu

Hubert Hurkacz przegrał w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros z rozstawionym z numerem trzeciem Chorwatem Marinem Ciliciem 2:6, 2:6, 7:6 (3), 5:7. Wrocławski tenisista postraszył faworyta i niewiele mu brakło do doprowadzenia do remisu w setach, ale ostatecznie to Cilić może cieszyć się z awansu do kolejnej rundy French Open.

Pierwsze dwa sety należały do Chorwata, ale w kolejnej partii lepszy okazał się Hurkacz. Polakowi niewiele zabrakło, by i czwartego seta rozstrzygnąć na swoją korzyść. Ostatecznie jednak do kolejnej rundy awansował Cilić, a wrocławianin pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Marin Cilić (Chorwacja) - Hubert Hurkacz (Polska) 6:2, 6:2, 6:7 (3), 7:5