Wiadomości

Bezpartyjni Samorządowcy lepsi od Trzeciej Drogi SONDAŻ DLA TUWROCLAW.COM

2023-10-12, Autor: Arkadiusz Franas

W sondażu zrealizowanym przez Instytut Badawczy IPC pokazano jakie wynik głosowania będą na Dolnym Śląsku. Wygrywa PiS – 32,7 procenta, potem KO – 31,4, następne miejsce zajmuje Lewica z wynikiem 9,6 proc. Na czwarty miejscu są Bezpartyjni Samorządowcy z poparciem 8,5, a na kolejnych Trzecia Droga – 8,4 proc; Konfederacja – 7,7 i PJJ – 0,4. W wyborach BS dostają się do Sejmu z wynikiem 5,3. proc.

Reklama

- Jesteśmy czwartą siłą na Dolnym Śląsku – cieszy się Tymoteusz Myrda, jeden z liderów Bezpartyjnych Samorządowców. - Osiem i pół procenta Polek i Polaków 15 października zagłosuje na Normalną Polskę”. Szczególnie mnie to cieszy jako Dolnoślązaka i kandydata na senatora z okręgu nr 3. Dziękujemy!

sondazobrazek

Taki wynik w regionie nie może dziwić, bo ugrupowanie swoją działalność przecież zaczęło właśnie tutaj. Przypomniał to w rozmowie z interia.pl Robert Raczyński, jedne z założycieli ugrupowania.

- To pomysł, który powstał na Dolnym Śląsku wśród ludzi, którzy chcieli działać, robić konkretne projekty, wprowadzać rozwiązania, bez partyjnej przynależności. Po raz pierwszy startowaliśmy w wyborach w 2014 roku, był z nami jeszcze wtedy Rafał Dutkiewicz, który ostatecznie wybrał współpracę z Platformą – wspomina Raczyński.

sondazobrazekpl

Przypomnijmy, że według tego sondażu, przeprowadzonego na zlecenie portalu tuwroclaw.com, na zwycięstwo w wyborach może liczyć Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 32,2 proc. Na drugim miejscu plasuje się niezmiennie Koalicja Obywatelska, którą w sondażu wskazało 29, 5 proc. Trzecie miejsce przypadło Trzeciej Drodze – 9,7 proc. Tuż za podium są Lewica z poparciem 8,9 proc. i Konfederacja mogąca liczyć na 8,1 procenta głosów. Po raz pierwszy w sondażu próg wyborczy przekraczają Bezpartyjni Samorządowcy, na których wskazało 5,3 proc. badanych. Polska Jest Jedna odnotowuje wynik 0,2 proc. Nieco ponad 6 procent respondentów nie ma jeszcze zdania. Frekwencja wyniesie 64,5 proc.

Na lepszy niż sondażowy wynik liczy lider wrocławskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Krzysztof Maj.

- To wspaniała wiadomość i potwierdza, że świeżość i energia, którą prezentują Bezpartyjni Samorządowcy jest oczekiwana – komentuje wyniki Krzysztof Maj. - Od początku tej krótkiej kampanii rośnie zaufanie do nas. Takie poparcie pokazuje ze w niedzielę powinno być 6-7 procent. Wejdziemy do Sejmu bo Polki i Polacy chcą normalności.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badawczy IPC na zlecenie tuwroclaw.com. Badanie przeprowadzono 7 i 8 października.

 

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Pikuś 2023-10-12
  13:25:44

  4 0

  Sponsor płaci- sponsor wymaga!
  Ten portal finansowany jest przez „ Bezpartyjnych „ „ Fachowców”, tfu, Samorządowców. Szkoda tylko, że z publicznych, czyli wszystkich nas, Dolnoślązaków, środków.
  To pompowanie na siłę kudłatego Majowego Choptysia i BS, sięga już tak daleko, że stało się wręcz żenujące i wywołuje odruch wymiotny.
  Wczoraj opublikowali artykuł ( oczywiście nadal jest na stronie ), że Bezpartyjni „Fachowcy” wchodzą do Sejmu.
  Sondaż zrobiła pracownia Kogucik z Wrocławia. Sponsor płaci – sponsor wymaga. Wg sondażu, BS otrzymują 5,3 % poparcia. W innych ogólnopolskich procencik z kawałkiem.
  Chłopcy próbują kreować rzeczywistość i pompować balonik, usilnie przekonując ludzi, że Nołnejmy z BS cieszą się mega poparciem.
  Sondaż?
  No cóż…
  https://www.youtube.com/watch?v=apvIoZ6ddFc
  popatrz, o co w pierwszej minucie filmu pyta Piszczyk. „ A ile procent, Zdzisiu, uznałbyś za zadowalające? „
  Nasi Bezpartyjni „Fachowcy” i tak nie rozwinęli zbytnio skrzydeł, bo uznali, że tylko 5,3 %.
  A przecież mogli zażyczyć sobie 50, 60, góra 70 procent.
  I smieszno i straszno. Szkoda tylko, że banda cwaniaków bawi się za nasze dolnośląskie pieniądze, śmiejąc się z naiwniaków, pozostając w przekonaniu, że ciemny lud to kupi.
  Dzisiejszy wywiad z Prezydentem Raczyńskim - interia.pl

  dziennikarka :"Na razie w sondażach oba duże obozy mają się nieźle. To Bezpartyjni muszą walczyć o przekroczenie progu."
  Prezydent Raczyński: " Nie stać nas na opłacenie własnych badań i to niech będzie moja odpowiedź."
  Jak widać, po wynikach sondażu, w którym BS otrzymali 5,3% ( muaaa haaaa haaaaaaaaaaaaa ), jednak was stać Panie Prezydencie. Wprawdzie za publiczne, czyli nasze pieniądze, ale kto wam zabroni?
  Do Senatu wystawiają takich samych „Fachowców”, jak oni sami. Manuela Michalak z Big Brothera, Gaja Tyralska z Tercetu Egzotycznego. Więc dlaczego nie może być Maj Krzysztof z Ząbkowic Śląskich?
  Chopak chce się sprawdzić z polityce, to trzeba go pompować..
  Dobra, idę w ustronne miejsce, bo coś mi się nie niedobrze zrobiło. To pewnie ta sałatka na śniadanie.
  Chociaż, jak widzę te uśmiechnięte „Bezpartyjne” mordeczki, jedzące sobie z dzióbków z Prawie Sprawiedliwymi koalicjantami, to pragnienie pawia rośnie i rośnie…
  Tak swoją drogą Prezydent Raczyński z pewnością nie wie, jak przebiegało to zbieranie podpisów w jego urzędzie i innych kierowanych przez " Bezpartyjnych". Eufemistycznie mówiąc, apolityczność urzędów administracji publicznej została mocno nadszarpnięta.
  Pracownicy, w godzinach pracy, dostawali do podpisania listy poparcia BS . Podpisanie, bądź odmowa podpisania listy były skrupulatnie odnotowywane. Efekt? Udało się zebrać, a Raczyński dzisiaj kryguje się, że zaskoczyła go łatwość zbierania. Ludzie mają kredyty, zobowiązania i bali się utraty pracy Panie Prezydencie. Jak Pan nie wie, proszę podpytać podwładnych i kolegów z innych kierowanych przez was instytucji. Mogę podać co najmniej 5 konkretnych urzędów i komórek organizacyjnych...
  Ps. a w dzisiejszym sondażu wyborczym "Bezpartyjni" Samorządowcy uzyskali 0,9% poparcia ( słownie Zero Przecinek Dziewięć procent ) muaaaaa haaaaa haaaaaaaaaaaaaaaa

 • ~omussae 2023-10-14
  17:43:02

  0 1

  ludzie, słyszeliście, że nasi naukowcy wynaleźli lek, który natychmiast zatrzymuje wypadanie włosów i rozpoczyna proces regeneracji. to naprawdę fajna rzecz, przeczytaj to sam------ https://mub.me/plcz

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.