Forza Italia!

2012-06-28, Autor: mw
Włochy po pięknym meczu pokonały Niemcy 2:1 i zagrają w finale. Dwa gole zdobył niesforny Mario Balotelli.

Początek spotkania wskazywał, że Niemcy mogą przebiec się po kolejnym rywali. Mocno ruszyli do przodu i w pierwszym kwadransie stworzyli dwie doskonałe okazje bramkowe. Włosi szybko jednak poprawili swoje szyki obronne i spotkanie się wyrównało. A później nastąpiło włoskie natarcie, które wstrząsnęło Niemcami.

Najpierw Cassano łatwo minął dwóch obrońców na lewym skrzydle i idealnie dośrodkował na głowę Balotellego, który nie dał szans Neuerowi. Minął kwadrans i było 2:0. Ale najpierw Włosi w swoim stylu cofnęli się na własną połową i czekali, co zrobią rywale. Niemcy grali swoją piłkę, ale w przeciwieństwie do wcześniejszych meczów na Euro, nie potrafili przedrzeć się przez szczelną defensywę przeciwnika. I w końcu nadeszła 26 minuta spotkania. Montolivo zagrał doskonałą piłkę do wybiegającego na wolne pole Balotellego. Ten dobiegł do linii pola karnego i huknął pod poprzeczkę. Neuer ponownie był bez szans. Niemcy po takich dwóch ciosach nie mogli się otrząsnąć.

Ale po przerwie ruszyli z animuszem do ataku i wypracowali sobie kilka wyśmienitych sytuacji. Jest jednak takie piłkarskie porzekadło - jak nie idzie, to nie idzie. Pudłowali w nieprawdopodobnych sytuacjach, a jak już trafiali w bramkę, wspaniale bronił Buffon.

Włosi koncentrowali się do obrony, ale też próbowali atakować i utrzymywać się przy piłce. Czynili to bardzo dobrze, ale w końcu dali się pokonać. Było to w doliczonym czasie gry, kiedy Özil wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnymi. Ostatnie sekundy spotkania były bardzo nerwowe, bo Niemcy całym zespołem rzucili się na Włochów, ale więcej bramek już nie padło.

Tym samym w ostatnim, najważniejszym meczu Euro 2012 w niedzielę w Kijowie Hiszpania zmierzy się z Włochami. Wygrany zabierze puchar mistrzostw Europy do domu.

Niemcy - Włochy 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Balotelli (20), 0:2 Balotelli (36), 1:2 Özil (90, karny).

Niemcy: Neuer - Boateng (71. Müller), Hummels, Badstuber, Lahm - Kroos, Khedira, Schweinsteiger, Özil, Podolski (46. Reus) - Gómez (46. Klose).

Włochy: Buffon - Balzaretti, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Marchisio, Pirlo, Montolivo (64. Motta), De Rossi - Cassano (58. Diamanti), Balotelli (70. Di Natale).