Impel Gwardia gromi i jest blisko awansu

2012-01-10, Autor: mw
Siatkarki Impel Gwardii Wrocław pokonały na wyjeździe chorwacki ZOK Vukovar 3:0 w Challenge Cup. Nasz zespół jest o krok od awansu do kolejnej rundy.

Wyprawa do Chorwacji była nieco wyprawą w nieznane. W nieznane, bowiem zespół ZOK Vukovar stanowił wielką niewiadomą dla wrocławskiej ekipy. Niby liga chorwacka nie nalezy do najsilniejszych w Europie, ale w końcu ZOK to mistrz swojego kraju. Dlatego też siatkarki Impel Gwardii przed meczem z dużą rezerwą wypowiadały się o szansach na zwycięstwo.

Okazało się, że nie było czego się bać. Wrocławianki potrzebowały zaledwie nieco ponad 60 minut, aby zwyciężyć pewnie 3:0 (30:28, 25:16, 25:20).

Chorwatki właściwie postawiły się tylko w pierwszym secie, którego mogły, a nawet powinny wygrać. Miały kilka piłek setowych, ale wrocławianki za każdym razem zdołały skutecznie się wybronić. W końcu Gwardia przełamała rywalki, wyszła na prowadzenie i zwyciężyła 30:28.

Być może właśnie przegrana w pierwszej odsłonie spotkania w tak dramatycznych okolicznościach sprawiła, że później na boisku panował już tylko nasz zespół. W drugim secie od stanu 6:5 Gwardia odskoczyła i pewnie wygrała 25:16. W trzeciej odsłonie spotkania, i jak się okazało ostatniej, dominacja Gwardii była jeszcze większa. Co prawda wrocławianki wygrały ją różnica "tylko" pięciu punktów (25:20), ale prowadziły od samego początku i spokojnie kontrolowały przebieg rozgrywki.

Rewanż we Wrocławiu 17 stycznia wydaje się tylko formalnością. Tylko jakiś kataklizm może odebrać Impel Gwardii awans do kolejnej fazy Challenge Cup. A już w najbliższą sobotę 14 stycznia Gwardia zmierzy się w Orbicie z Atomem Trefl Sopot. Zapowiada się wielkie święto kobiecej siatkówki we Wrocławiu.