Impel Gwardia w ćwierćfinale Challenge Cup!

2012-02-10, Autor: mw
Siatkarki Impel Gwardii pewnie wygrały rewanżowy mecz ze szwajcarskim VFM Franches-Montagnes 3:0 i są już w ćwierćfinale Challenge Cup. Kolejnym rywalem wrocławianek będzie belgijska drużyna VDK Gent Dames.

W pierwszym meczu Gwardia łatwo ograła rywalki 3:0. To mogło oznaczać, że rewanż jest tylko formalnością. Regulamin Pucharu Challenge jest jednak tak skonstruowany, że aby awansować do następnej rundy trzeba wygrać również drugie spotkanie. Kiedy oba zespoły mają po jednym wygranym meczu, nie liczą się sety, czy zdobyte wcześniej punkty, ale rozgrywany jest "złoty set". Jego zwycięzca awansuje dalej. Podopieczne Rafała Błaszczyka, aby więc znaleźć się w ćwierćfinale, musiały wygrać również w Szwajcarii.

Pierwszego seta wrocławianki zaczęły bardzo mocno, jak gdyby chciały pokazać rywalkom, że nie mają co marzyć o awansie. Szybko objęły prowadzenie i sukcesywnie powiększały przewagę. W pewnym momencie prowadziły już 22:11, aby ostatecznie zwyciężyć 25:13.

Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana. Na pierwszą przerwę techniczną wrocławianki schodziły prowadząc zaledwie jednym punktem (8:7). Ale od tego właśnie momentu Impel Gwardia ponownie zaczęła dominować na boisku i powiększać swoją przewagę. W sumie drugiego seta wrocławianki spokojnie wygrały 25:19.

Najbardziej wyrównany był trzeci set. W pewnym momencie gospodynie prowadziły już nawet 16:13. Zanosiło się więc na ostrą walkę do ostatniego punktu. I tak właśnie było, ale końcówka należała do zespołu Rafała Błaszczyka. Od stanu 21:21 wrocławianki nie pozwoliły już rywalkom się zaskoczyć i spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 3:0.

W ćwierćfinale Challenge Cup Impel Gwardia zmierzy się z belgijską drużyną VDK Gent Dames. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w hali Orbita we Wrocławiu.

VFM Franches-Montagnes - Impel Gwardia 0:3 (13:25, 19:25, 21:25)