Impel przegrywa pierwszy mecz w sezonie u siebie

2016-11-22, Autor: prochu

Siatkarki Impelu Wrocław przegrały we własnej hali z Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza 2:3 w spotkaniu 6. kolejki Orlen Ligi.

Obie drużyny stworzyły naprawdę dobre widowisko, a wrocławiankom najbardziej może być żal trzeciego seta. W jego końcówce po udanym bloku Agnieszki Kąkolewskiej Impel wygrywał 24:23 i miał piłkę setową, ale rywalki zdobyły trzy punkty z rzędu, wygrały seta i objęły prowadzenie w meczu.

Podopieczne Marka Solarewicza rozgrywały drugi tie-break w sezonie i znów musiały gonić wynik od samego początku. Dąbrowianki szybko objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania, a gospodyniom poniedziałkowego starcia na pocieszenie został jeden punkt meczowy.

Mimo porażki Impelki zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 14 "oczek", a przed nimi znajdują się tylko zespoły Chemika Police i Budowlanych Łódź. Te ostatnie będą następnymi rywalkami wrocławianek.

Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (23:25, 25:21, 24:26, 25:18, 12:15)