Impel wygrywa na inaugurację Orlen Ligi

2016-10-17, Autor: prochu

Impel Wrocław wygrał z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na inaugurację Orlen Ligi 3:0.

Zespół KSZO nie był bardzo wymagającym rywalem dla wrocławianek. W pierwszym secie podopieczne Marka Solarewicza łatwo wygrały do 14, ale w drugim musiały się już trochę więcej napracować. Impel prowadził już 15:9, ale przeciwniczki zanotowały świetną serię, doprowadzając w krótkim czasie do remisu po 18. Na szczęście Impelki w porę wróciły na właściwe tory, a w całej partii wygrały 25:22.

Trzeci set przypominał nieco pierwszą odsłonę niedzielnego spotkania. Impel sprawiał lepsze wrażenie i zasłużenie wygrał tę partię 25:17, a cały mecz 3:0. W inauguracyjnym meczu Orlen Ligi najlepszą zawodniczką wybrano Andreę Kossanyiovą.

Impel Wrocław - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:14; 25:22; 25:17)