Impel znów przegrywa w Łodzi [RELACJA]

2016-11-27, Autor: red.

Siatkarki Impelu Wrocław przegrały na wyjeździe z Budowlanymi Łódź 0:3. To pierwszy mecz Impelek w tym sezonie bez zdobyczy punktowej.

W pierwszej partii wrocławianki miały na początku przewagę - szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie dzięki dobrej postawie w ataku Megan CourtneyAgnieszki Kąkolewskiej. Jednak rywalki z akcji na akcję rozkręcały się, doprowadziły do wyrównania, a w końcówce seta przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bardzo podobnie do pierwszej odsłony wyglądały dwa kolejne sety. Na początku podopieczne Marka Solarewicza budowały delikatną przewagę, której jednak w dalszej części seta nie potrafiły utrzymać. W drugiej partii łodzianki nadawały ton rywalizacji i wygrały do 19, będąc już tylko krok od końcowego sukcesu.

Pod koniec trzeciego seta wydawało się, że Impelki w końcu wróciły na właściwe tory. Po ataku Joanny Kaczor prowadziły już 20:16 i chyba myślami były już przy kolejnej partii. Zespół Budowlanych skwapliwie z tego skorzystał i z bardzo trudnej sytuacji wyszedł obronną ręką - po paru chwilach było już 21:21, a ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gospodyń 25:23.

To pierwszy mecz siatkarek Marka Solarewicza bez zdobyczy punktowej w tym sezonie. Wcześniej wrocławianki przegrywały, ale były to porażki punktowane (za przegraną 2:3 zespół otrzymuje jeden punkt meczowy). Łódź też najwyraźniej nie jest najszczęśliwszym miejscem dla Impelek, bo w obecnych rozgrywkach już raz przegrały w tym mieście - w drugiej kolejce Orlen Ligi uległy ŁKS-owi właśnie 2:3.

Wrocławianki szansę na rehabilitację będą miały już w najbliższą środę, kiedy we własnej hali zmierzą się z Muszynianką Muszyna. Początek spotkania o godzinie 18.

Budowlani Łódź : Impel Wrocław 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)