Kolejne trzypunktowe zwycięstwo Impelek [RELACJA, ZDJĘCIA]

2016-12-18, Autor: prochu

Impel Wrocław bez większych problemów pokonał Legionovię Legnionowo 3:0 w spotkaniu 12. kolejki Orlen Ligi.

Wrocławianki były zdecydowanym faworytem tego spotkania i znakomicie wywiązały się ze swojej roli. W dwóch pierwszych setach przyjezdne starały się zatrzymać rozpędzone Impelki, ale były bezradne. Świetnie w ataku grała Agnieszka Kąkolewska, a serwis Michy Hancock sprawiał siatkarkom Legionovii wiele kłopotów. Z kolei w przyjęciu bardzo dobrze radziła sobie Agata Sawicka.

Pierwszą partię podopieczne Marka Solarewicza wygrały do 13, drugą do 18, a schody zaczęły się w trzecim secie. Legionowia poprawiła swoje błędy i nawiązywała wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem, nie pozwalając mu wyjście na kilkupunktowe prowadzenie. Szczególnie dobrze w tej partii prezentowały się Monika BociekKlaudia Alagierska. Jednak to było za mało - w końcówce seta Impelki były skuteczniejsze i wygrały cały mecz 3:0.

Trener Marek Solarewicz dał odpocząć kilku zawodniczkom, a główną rolę odegrała m.in. Joanna Kaczor, która nie grała ostatnio zbyt wiele z powodu kontuzji. Kapitan Impelu pokazała jednak, że wciąz potrafi walczyć na wysokim poziomie, była bowiem najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Tytuł MVP sobotniego pojedynku otrzymała jednak Agata Sawicka.

Impel rozegra jeszcze jeden mecz przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. W najbliższy piątek - 23 grudnia - zagra na własnym parkiecie z DevelopRes SkyRes Rzeszów. Początek tego spotkania o godzinie 18 w hali Orbita.

Impel Wrocław - Legionovia Legionowo 3:0 (25:13, 25:18, 25:22)