zamknij

Wiadomości

Kolejny szpital skażony koronawirusem. Jeden oddział i część SOR-u nieczynne

2020-04-05, Autor: mgo

U jednego z lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zostały wszczęte specjalne procedury. 

Reklama

Szpital przy ul. Kamieńskiego wstrzymał działanie Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz części chirurgicznej SOR-u. Około 60 osób z personelu medycznego oraz pacjentów oddziału będzie teraz badana pod kątem zakażenia koronawirusem.

CZYTAJ TEŻ: EPIDEMIA W PRZYLĄDKU NADZIEI

- Badanie próbek będzie wykonywane na miejscu, w nowo uruchomionym laboratorium szpitala. Zespoły pogotowia ratunkowego będą kierować się z pacjentami na SOR-y innych wrocławskich szpitali - zapowiada Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa. 

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~~~Zet 2020-04-05 23:24:51

  W dobie koronawirusa powstaje wiele teorii, które kreują bardzo pesymistyczną przyszłość. Zapewne jednym z czynników, który decyduje o takiej przeciwwadze jest fakt, że pesymizmem sprzedaje się lepiej. Zapewne ku pesymizmowi skłania także zbliżający się krach gospodarczy i ostre restrykcje niewspółmierne ze skalą epidemii. Jednak jeśli nieco pogłówkujemy i połączymy ze sobą fakty można odnieść wrażenie, że koronawirus i ostre restrykcje MOGŁYBY zostaną wykorzystane do obalenia bezużytecznej – zwłaszcza w dobie dyskomfortu – Unii Europejskiej.

  37 2
 • ~~~Zet 2020-04-05 23:39:54

  - Jeśli wybory odbędą się 10 maja, zacznie się budowanie władzy autorytarnej - ocenił w programie specjalnym WP Antoni Dudek. Politolog przyznał, że do tej pory unikał słowa "dyktatura", ale teraz uważa, że wtedy "zacznie się kwestionowanie prawomocności prezydentury Dudy", a "władze będą musiały zastosować środki represji". Dudkowi nie podoba się też zamykanie parków, w ramach restrykcji mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. - Idioci albo wrogowie demokracji wprowadzają takie ograniczenia - ocenił.

  38 5
 • ~~~Zet 2020-04-05 23:44:35

  Już kilka dni po pojawieniu się informacji o epidemii koronawirusa w Wuhan, można było przeczytać pierwsze teorie spiskowe. Dziś jest ich wiele, ale jedna z nich zasługuje na szczególne uczucia. Pojawiły się bowiem pogłoski, iż sieć 5G przyczynia się do rozwoju koronawirusa.
  A teraz Brytyjczycy mają przez to spory problem. Jak donosi BBC, niektórzy do tego stopnia wzięli sobie do serca teorię spiskową, że niszczą maszty 5G. Doszło już do co najmniej trzech przypadków podpalenia w ubiegłym tygodniu. Za każdym razem na miejscu musiała pojawić się policja i straż pożarna.
  Teorie spiskowe dotyczące związku pomiędzy wdrożeniem 5G a pandemią koronawirusa rozprzestrzeniły się za pomocą sieci społecznościowych. Największą winę zrzuca się na Facebooka, który dość późno zaczął reagować na tego typu fake newsy. The Verge twierdzi nawet, że nadal istnieją grupy do których należą tysiące ludzi i pełne są tego typu pogłosek.

  35 1
 • ~~~Zet 2020-04-05 23:46:07

  Skąd wzięła się teoria łącząca 5G i koronawirusa?
  Pierwsze ognisko choroby COVID-19 to chińskie miasto Wuhan w prowincji Hubei. Niedawno w całym mieście wprowadzono już sieć 5G. Teraz rzekomo wirus rozprzestrzenia się głównie w miastach, w których też korzysta się z tej technologii.
  To dobry powód, aby dewastować maszty telekomunikacyjne 5G. Nie ma się jednak co dziwić. W radiu Uckfield FM pojawił się gość podający się za eksperta. Była to podobno pielęgniarka. Podczas trwającej 20 minut audycji stwierdziła między innymi, że sieć 5G posiada zdolność do wysysania tlenu z płuc.

  35 0
 • ~~~Zet 2020-04-05 23:54:28

  Gdyby w tej chwili Rosja lub Chiny chciały rozpocząć wojnę - wygrałyby ją bez trudu!
  Dzięki koronawirusowi z Chin - Putin np. mógłby jutro wkroczyć do Kijowa i pies z kulawą nogą by się nie ruszył.
  Największe manewry NATO w Europie wschodniej Defender Europe 2020 zostały odwołane, a NATO praktycznie rzecz biorąc NIE jest zdolne do działania.

  36 1
 • ~~~Zet 2020-04-05 23:59:17

  Polacy przypominają Kaczyńskiemu i jego pomagierom co obiecali. Jednocześnie zwracają uwagę, że oprócz zniszczenia gimnazjów PiS nie udało się dotrzymać słowa w żadnych z ważnych projektów a niekompetencje i brak umiejętności zarządzania państwem oraz rozpaczliwy stan w jakim się znajdujemy - obnażyła … sprawa maseczek.
  „Obiecali m.in.:
  – Przekop Mierzei;
  – 100 tys. mieszkań;
  – 100 obwodnic;
  – 22 mosty;
  – CPK;
  – Milion samochodów elektrycznych;
  – Tanie państwo;
  – Prawo i sprawiedliwość;
  – F-35;
  – Lukstorpedę;
  – Autobusy z Autosanu…"
  "A przerosły ich maseczki dla lekarzy” – skomentował to krótko jeden z internautów.

  39 4
 • ~~~Zet 2020-04-06 00:00:45

  Dowcip z kuluarów KneSejmu:
  "Poczta Polska otworzy przesyłkę do Ciebie i w trosce o Twoje zdrowie zagłosuje za Ciebie."

  37 2
 • ~~~Zet 2020-04-06 00:04:23

  Czy nałożone obostrzenia rządu są bezprawne?
  "Z punktu widzenia interesu społecznego dla powstrzymania rozwoju epidemii zakazy powinny być przestrzegane. Natomiast patrząc od strony prawnej widzimy, że uchylanie się od respektowania zakazów nie może być karane - mówi mec. Janusz Masiak z Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.
  "Przepisy ograniczające wolności i prawa przysługujące obywatelom, zostały wprowadzone bezprawnie. Ograniczenia swobód obywatelskich mogą być wprowadzane rozporządzeniem jedynie w stanach nadzwyczajnych" - czytamy w podjętej w piątek uchwale gdańskiej Okręgowej Rady Adwokackiej.

  35 2
 • ~~~Zet 2020-04-06 00:07:15

  „Nad społeczeństwem dominować będzie elita, która dla osiągnięcia swoich politycznych celów nie będzie wzbraniać się przed stosowaniem najnowocześniejszych technik kształtowania publicznych zachowań i utrzymywania społeczeństwa pod ścisłą kontrolą i inwigilacją.”
  Zbigniew Brzeziński w książce „Between Two Ages” (1970)

  36 1
 • ~~~Zet 2020-04-06 00:10:16

  Od 1 kwietnia straciliśmy prawo nie tylko do demonstracji, ale również prawo do wychodzenia z domu. A także prawo do sądu!
  Właśnie weszła w życie nowelizacja ustawy o epidemii, która przewiduje kary do 30 tysięcy złotych, ale minimum 5 tysięcy złotych (bynajmniej nie jednokrotne).
  Nowe możliwości zauważył za to Generalny Inspektor Policji.
  – Będziemy stawiać na represję, zwłaszcza wobec osób, które w sposób lekceważący będą łamać zapisy rozporządzenia – ucieszył się Jarosław Szymczyk.

  36 2
 • ~~~Zet 2020-04-06 00:13:21

  Radio Szczecin: Prawo i Sprawiedliwość złożyło autopoprawkę do projektu ustawy dotyczącej korespondencyjnego głosowania w tegorocznych wyborach prezydenckich.
  Wniesiona poprawka przewiduje m.in. że będzie to forma OBOWIĄZKOWA. Oznacza to, że nie będzie możliwości zagłosowania w lokalach wyborczych.
  Poseł PiS Krzysztof Sobolewski mówi, że projekt realizuje oczekiwania Polaków, którzy chcą uczestniczyć w wyborach.
  - Będą mogli to zrobić bez obawy, że ich zdrowie lub życie jest zagrożone, czyli oddać głos korespondencyjnie - tłumaczy Sobolewski.

  37 0
 • ~~~Zet 2020-04-06 00:16:47

  1) Kaczyński popełnił mnóstwo błędów i stracił też poparcie wewnątrz własnego ugrupowania. Jego ludzie mieli się w weekend zajmować wyciąganiem poparcia posłów z innych ugrupowań a w tym czasie jego posłowie z PiS rozmawiają… z opozycją. Bo tak naprawdę wiele z tych osób zwyczajnie się boi o los swój i swoich najbliższych. Doskonale widzą jak ogromne zaniechania popełniono w zakresie przygotowań do epidemii koronawirusa. Lokalne konflikty o szpitale rozpalają emocje lokalnych struktur i nawet najtwardszy elektorat Kaczyńskiego zaczyna widzieć zagrożenie utraty wszystkiego co ma.
  Koronawirus nie jest jakimś tam zwykłym kryzysem. Już położył polską gospodarkę, położył edukację, za moment położy polską służbę zdrowia. Rząd miota się bezradnie, bo nie ma ani pieniędzy ani ludzi ani pomysłów – pięć lat kiedy PiS był u władzy to czas stracony kompletnie.

  35 6
 • ~~~Zet 2020-04-06 00:17:52

  2) Upadek rządu jutro jest bardzo prawdopodobny. Kaczyński nikogo nie okiwał, nikomu nie jest w stanie zagrozić, nikogo już nie przekonuje – tylko mała grupka wokół niego jeszcze wierzy, że polityka jaką zawsze prowadził, ma jakiekolwiek znaczenie. To jednak kompletny brak znajomości ludzkich emocji – dzisiaj wszyscy jesteśmy zagrożeni w sposób do tej pory nieznany – epidemia zniszczyła Polskę jaką znaliśmy jeszcze kilka tygodni temu.
  Kaczyński popełnił jeszcze jeden duży błąd – zapomniał o małych i średnich przedsiębiorcach. Oni mu nie wybaczą zostawienia na lodzie. Nie wybaczą tego, że w innych krajach przedsiębiorcy już dostali pomoc, a w Polsce system się zatkał ilością wniosków. Nie wybaczą mu już nie tylko braku pomocy, ale także zamknięcia ich biznesów. Czas tolerancji się skończył.

  36 6
 • ~~~Zet 2020-04-06 00:25:56

  PILNE!
  M. Kołodziejczak: "Miarka się przebrała! Przedsiębiorcy szykują STRAJK mimo kwarantanny!"

  36 5
 • ~~~Zet 2020-04-06 00:29:32

  ,,Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.”
  George Orwell

  36 1
 • ~~~Zet 2020-04-06 06:59:51

  31.03.2020. Polscy przedsiębiorcy mają już dość propagandy o wielkiej epidemii koronawirusa w Polsce i wzięli dzisiaj udział w strajku w Warszawie.
  Wg organizatora, udział w strajku wzięło około 10000 tysięcy osób. Ponad 5 tys. samochód paraliżowało dzisiaj ulice Warszawy w ramach protestu, domagając się rozmów z Premierem lub innymi posłami. Niestety bezskutecznie.

  35 4
 • ~~~Zet 2020-04-06 07:04:34

  31.03.2020. Podczas wtorkowego strajku przedsiębiorców zablokowane były ulice wokół placu Trzech Krzyży, m.in. Bracka, Nowogrodzka i Żurawia. Kilkadziesiąt samochodów jeździło z prędkością kilku kilometrów na godz. W korku utknęły też autobusy.
  Niektórzy kierowcy byli w maskach ochronnych, niektórym towarzyszyli pasażerowie. Mówili, że protestują, by zwrócić uwagę premiera na nowo wprowadzone przepisy "za mało chroniące przedsiębiorców w czasie epidemii".
  Rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował we wtorek PAP, że w związku z tym wydarzeniem skierowanych zostanie łącznie 60 wniosków o ukaranie do sądu. "Ponadto na dziewięć osób nałożono mandaty karne" - podkreślił rzecznik KSP.

  35 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy bilet za 365 zł rocznie zachęciłby Cię do zamiany samochodu na komunikację miejską?
Oddanych głosów: 1168