Sport
Koszykarki Świtu Wrocław walczą o Klubowy Puchar Europy
Zawodniczki WKSN Świtu Wrocław, które nieco ponad dwa tygodnie temu zdobyły Puchar Polski Niesłyszących, zawalczą o kolejne trofeum. We wtorek wrocławianki wyleciały do Włoch, gdzie w najbliższych dniach zagrają o Klubowy Puchar Europy Niesłyszących.
Najlepsze drużyny męskie i żeńskie zmierzą się w rywalizacji o Klubowy Puchar Europy we włoskiej Weronie w dniach od 21 do 24 listopada.
O Klubowy Puchar Europy wśród pań walczy sześć drużyn. Oprócz Świtu są to ŁKSG Łódź, Asos Pesaro (Włochy) Invasport Dinipro City (Ukraina), GSC Nurnberg (Niemcy), IK Hephata Sztokholm (Szwecja). Z dwoma ostatnimi wrocławianki zmierzą się w fazie grupowej. Zwycięzcy grup uzyskają bezpośredni awans do półfinałów, a zespoły z drugich i trzecich miejsc powalczą w ćwierćfinałach. Podopieczne trenera Macieja Jacyny w środę zagrają z IK Hephata Sztokholm, a dzień później czeka je starcie z GSC Nurnberg.
Kadra WKSN Świt: Agata Krygowska, Matylda Dobejko, Dominika Bogaj, Ewelina Tomala, Agata Kosińska, Karolina Przybył, Anna Kuźniewska, Angelika Głuszek, Sara Twardowska.
środa, 21 listopada
Invasport Dinipro City - Asos Pesaro (grupa A, godz. 9:00)
GSC Nurnberg - IK Hephata Sztokholm (grupa B, godz. 11:00)
Asos - ŁKSG Łódź (A, godz. 14:00)
IK Hephata - WKSN Świt Wrocław (B, godz. 16:00)
czwartek, 22 listopada
ŁKSG - Invasport (godz. 9:00)
Świt - GSC (godz. 11:00)
ćwierćfinał 1 (drugi zespół A - trzeci zespół B, godz. 16:00)
ćwierćfinał 2 (drugi zespół B - trzeci zespół A, godz. 18:00)
piątek, 23 listopada
mecz o 5. miejsce (przegrani z ćwierćfinałów (godz. 9:30)
półfinał 1 (pierwszy zespół A - wygrany ćwierćfinału 2, godz. 11:30)
półfinał 2 (pierwszy zespół B - wygrany ćwierćfinału 1, godz. 13:30)
sobota, 24 listopada
mecz o 3. miejsce (przegrani z półfinałów, godz. 11:30)
finał (wyhrani z półfinałów, godz. 13:30)
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Zmarł legendarny kibic Śląska, Marek "Pluto" Duszczyński
3184 -
Wielkie pojednanie kluczem do złota? Betard Sparta szykuje bombę transferową
2826 -
Juventus Turyn otworzy akademię piłkarską we Wrocławiu
2485 -
Niecodzienna decyzja związku. Mecz Śląska zostanie powtórzony przez błąd sędziów!
2411 -
Panthers podejmą mistrzów na inaugurację. Znamy terminarz LFA
2373
Najczęściej komentowane
-
Nowy rok, stary Śląsk. WKS przegrywa z Wisłą po słabym meczu [RELACJA]
1 -
Remis Śląska Wrocław w ostatnim sparingu przed startem ligi
1 -
Pałac Bydgoszcz - Volley Wrocław 3:0. Faworyt lepszy w końcówkach [RELACJA]
0 -
Ślęza gra w Siedlcach z osłabionym MKK [ZAPOWIEDŹ]
0 -
Karta debetowa z herbem Śląska. PKO BP wprowadza nowy produkt dla kibiców
0
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert