Wiadomości

Michalak traci poparcie? DRS dementuje

2018-03-06, Autor: Marcin Torz

Na środowym zarządzie Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego ma zostać wycofana rekomendacja dla Jerzego Michalaka. Oznacza to, że polityk nie będzie miał poparcia DRS-u w wyborach prezydenckich we Wrocławiu.

Reklama

Informację potwierdziliśmy u dwóch członków Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego. Sprawa ma zostać załatwiona elegancko – możliwa jest sytuacja, w której sam Michalak wycofa się z wyborów.

W szeregach ugrupowania panuje duże rozgoryczenie, bo zdecydowana większość samorządowców popierała Jerzego Michalaka i wierzyła, że ma szanse zrobić dobry wynik. Jednak, jak usłyszeliśmy, uznano że nie można iść na zwarcie z Rafałem Dutkiewiczem. Prezydent jasno zadeklarował, że nie poprze Michalaka. Co prawda część polityków DRS chciała konfrontacji, ale przeważyła opcja pokojowa. Uznano, że lepiej poświęcić Michalaka, niż robić sobie wroga z Dutkiewicza.

Co dalej? Z Jerzym Michalakiem nie udało nam się skontaktować. Trudno brać pod uwagę ewentualność, że wystartuje z własnego komitetu, bez poparcia DRS.

Natomiast Dolnośląski Ruch Samorządowy prawdopodobnie da rekomendację… Jackowi Sutrykowi, który jest faworytem Rafała Dutkiewicza. – Przez gardło mi to nie chce przejść, ale wszystko na to wskazuje. Szkoda. Nie ma co nawet porównywać Jurka do Sutryka, ale widać, tak być musi – słyszymy od naszego rozmówcy z zarządu DRS.

Aktualizacja

Po ukazaniu się artykułu wybuchła burza. Kilku przedstawicieli DRS zarzuciło nam, że… nie rozmawialiśmy z żadnym członkiem zarządu, a z… Marcinem  Garcarzem, doradcą Dutkiewicza. Czytelnikom należy się wyjaśnienie, że część wrocławskich działaczy ingerencji Garcarza doszukuje się w większości artykułów, które publikują wrocławskie media i można wręcz mówić o garcarzofobii.

- Nie mamy planów, żeby wycofywać rekomendację dla Jerzego  Michalaka. Dopiero rozpoczął prezentację swojego pomysłu na Wrocław i spotyka się z dobrym odbiorem mieszkańców. Znamy jego atuty i sukcesy, jest osobą doświadczoną także w prowadzeniu kampanii. Sytuację może zmienić tylko wystawienie jednego kandydata opozycji, co podkreślamy od samego początku. - mówi Karol Przywara z DRS.

Dlatego po tych rozmowach zadzwoniliśmy jeszcze raz do naszego informatora z zarządu DRS. A ten podtrzymał wszystko to, co powiedział. - Wszystko zostało ustalone w wąskim gronie. Nie każdy o tym wie – zaznacza.

 

 

Kto byłby lepszym prezydentem Wrocławia?
Oddanych głosów: 2618

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~MarekBronkowski 2018-03-06
  17:33:52

  9 2

  Wrocław jest miastem pięknym w statystykach. Gdy opada kurtyna zaczynają się problemy. Tramwaje wypadają z szyn, walą się ściany kamienic, a w mieszkaniach komunalnych montuje się piece kaflowe. Uważam, że potrzebujemy kandydata z wizją wrocławia przyszłości, która będzie odzwierciedleniem potrzeb prawdziwie europejskiego miasta - to po pierwsze. Po drugie wizji tej nie będzie w stanie sprostać nikt z najbliższego otoczenia prezydenta, który zmysł zarządzania miastem stracił jakieś 6-8 lat temu.

 • ~MarekBronkowski 2018-03-06
  17:40:08

  4 5

  Jak nigdy Wrocław potrzebuje otrzeźwienia i zmiany polityki opartej na megalomanii. To koniec Dutkiewicza i jego ekipy. Wierzę w coś i kogoś świeżego. Plany na komunikację Michalaka wydają mi się być przesadnie odważne, ale obiektywnie - doceniam je i ufam, że jest w stanie zrealizować 50% swoich obietnic.

 • ~Herbie Hancock 2018-03-06
  18:54:47

  7 0

  No dobra, potrzebuje Wrocław otrzeźwienia, a jak to się może stać, skoro głównym kandydatem będzie pan szanowny Sutryk, czyli ziomuś Rafała? Kolesiostwo będzie kontynuowane.

 • ~Epicki wrocławianin 2018-03-06
  19:18:24

  2 6

  Więcej ulotek z prezydentami, panie Jurku, więcej!

 • ~januszKO 2018-03-06
  21:02:19

  4 4

  na tle calej reszty to ten michalak nie wyglada tak zle. po za tym czekamy na kandydata pisu, to bedzie dobra zmiana

 • ~greenland 2018-03-06
  21:56:38

  4 2

  A co to jest DRS? Oni bez Michalaka w ogóle nie mają szans na nic.

 • ~Rico 2018-03-06
  23:04:33

  3 3

  Jurek wyłącz tę maszynkę do głosów bo przedobrzysz!

 • ~paulsen 2018-03-15
  09:07:02

  2 2

  Haha... Redaktor Torz wmawia wszystkim, że nie łyka propagandy z Ratusza. Jego wyznanie i zarzucanie wszystkim jakiejś fobii brzmi trochę jak przyznanie się do błędu. Zresztą z jakichś powodów usilnie próbuje siać zamęt pod płaszczykiem sensacyjnych informacji byleby świat stanął za kandydatem wspieranym przez ratusza. Brak zaplecza PRowskiego i doświadczenia w pisaniu propagandowych tekstów wychodzi z Was tow. Torz :) Czekamy na kolejne dementi...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.